Kaunas išdalins 100 tūkst. eurų naujiems kauniečių verslams

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Gera idėja, entuziastingas nusiteikimas, uolus darbas ir laiku suteikta pagalba iš šalies gali tapti pagrindiniais ingredientais sėkmingai verslo pradžiai. Kauno miesto savivaldybės vykdomos programos „Kauno startuoliai“ pernykščiai laureatai savo pavyzdžiais įrodė, jog tai efektyviai veikia. Tuo metu Kaunas nusiteikęs ir šiemet skirti iki 100 tūkst. eurų paramą perspektyviam jaunatviškam verslui.

Praėjusiais metais Kaunas paskirstė paramą penkiems projektams. Jų metu sukurti ir plėtoti įvairūs informacinių technologijų produktai: žmogiškųjų išteklių valdymo bei IT įmonių ir programuotojų paieškos sistemos, elektroninės komercijos analitikos įrankis, virtuali programavimo mokymo platforma bei jos įdiegimas Kauno mokyklose ir užklasinės veiklos būrelių duomenų bazė.

„Mūsų projektas buvo beįsibėgėjantis, tačiau reikėjo investicijų darbams optimizuoti. Be miesto paramos būtume vystęsi gerokai lėčiau, o jos dėka galėjome atlikti ženklų kokybinį šuolį. Gautas lėšas skyrėme pardavimų kampanijoms ir sistemai optimizuoti“, – pasakojo vienas startuolio „Aciety“ įkūrėjų Tomas Pagirys.

Jo ir kolegų vadovaujama bendrovė tarptautinei rinkai pristatė sistemą, padedančią verslui surasti tinkamiausius informacinių technologijų partnerius ir konkurencingus IT darbų pasiūlymus. Šis tinklas vienija jau per tris šimtus IT įmonių ir dirba su klientais iš viso pasaulio. Didelio populiarumo sulaukę kauniečiai per šiuos metus planuoja sukurti iki 10 naujų darbo vietų.

„Žinia apie Kauno paramą perspektyviam jaunam verslui sklinda labai plačiai. Kolegos iš kitų miestų netgi juokauja, kad vien dėl šios priežasties verta keltis į Kauną. Smagu, kad „Kauno startuolių“ programa tęsiasi toliau ir šiemet vėl kažkas sulauks stipraus postūmio žengti pirmyn. Mūsų tikslas dabar – augti dar didesniems, kad ateityje galėtume paremti Kauno „Žalgirį“. Juk žinote, kad ten sumos nemažos, bet mes esame ambicingi“, – šypsojosi T. Pagirys.

Tarptautinio pripažinimo sulaukė ir kiti paramą gavę bei sėkmingai įgyvendinti startuoliai, jau nuo pirmųjų veiklos mėnesių pradėję generuoti stabilias pajamas.
„Savivaldybės funkcija – ne kurti verslą, bet sudaryti sąlygas jam vystytis ir klestėti“, – įsitikinęs rizikos kapitalo fondo „Nextury Ventures“ generalinis direktorius ir „Kauno startuolių“ vertinimo komisijos vadovas Mindaugas Glodas.

Tuo metu „Kauno startuolių“ iniciatorius, Kauno mero pavaduotojas Simonas Kairys tikisi, kad šie metai versliems ir ambicingiems Kauno jaunuoliams bus ne mažiau sėkmingi: „Pernai pasiteisino mūsų sprendimas į vertinimo komisiją pritraukti tikrus savo sričių profesionalus. Šiemet irgi tai pratęsime, bet tuo pačiu norime į viską pažvelgti naujai, kad ši programa būtų ne vien piniginių lėšų dalybos startuoliams, bet ir kur kas daugiau.“

„Svarbu, kad apie šią Kauno miesto iniciatyvą sužinotų kuo daugiau jaunų žmonių, nes tokia finansinė injekcija iš šalies jų idėjoms gali būti gyvybiškai svarbi“, – įsitikinęs kaunietis Antanas Bakšys, sukūręs elektroninės komercijos analitikos įrankį, kurio vadovaujamą įmonę „SearchNode“ pasaulinis verslo portalas „Forbes“ pernai įvardijo ambicingiausiu Lietuvos startuoliu.

Programa „Kauno startuoliai“ tęsiasi ir šiemet, jaunoms ir ambicingoms verslo idėjoms siūlydama solidžią paramą. Programos fonde iš viso yra 100 tūkst. eurų. Paraiškų laukiama iki gegužės 1 d. Išsamią informaciją ir reikiamas dokumentų formas galima rasti internete: startuoliai.kaunas.lt

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kryžkalnyje iškilmingai atidengtas paminklas visiems Lietuvos partizanams

Kauniečių apklausa: baimingai stebi koronaviruso skaičius, bet labiausiai gąsdina ne liga

Žalgiriečiai pirmose sezono rungtynėse nušlavė svečius iš Šiaulių

Legendinėje Kauno kavinėje apsilankiusi moteris buvo priblokšta: kaip taip galima?

Transliacija iš Kauno choralinės sinagogos: žydų tradicijos ir papročiai

Akylai saugomas objektas netoli Kauno, nuo kurio priklauso visa Lietuva: darbą pradeda per 2 minutes

Pirmą kartą kauniečiams atvėrė muziejaus saugyklos duris

Kaune pričiuptas daugybę žmonių apgavęs jaunas vyras

Apie Lavrinovičių skandalą prabilo kalėjimo duonos ragavęs Dž. Butkutės vyras: yra vienas „bet“

Portale „Kas vyksta Kaune“ - F2 pasaulio čempionatas iš Kauno marių tiesiogiai