Visoje Kauno apskrityje surengta masinė priemonė prieš smurtą | Kas vyksta Kaune

Visoje Kauno apskrityje surengta masinė priemonė prieš smurtą

Asociatyvi / Kauno apskrities VPK nuotr.

Vakar, balandžio 11 dieną, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai vykdė bendrą prevencinę priemonę kartu su Probacijos tarnybos pareigūnais ir Specializuotos pagalbos centrų atstovais. Visoje Kauno apskrities policijos aptarnaujamoje teritorijoje, Kauno mieste, Kaišiadorių, Jonavos, Kauno bei Kėdainių rajonuose vykdytos priemonės metu buvo aplankyta daugiau nei 170 šeimų.

Lyginant kelių praėjusių metų gautus pranešimus, susijusius su smurtu artimoje aplinkoje, pastebimas jų didėjimas. 2016 metais Kauno apskrities policija užregistravo daugiau nei 10 300 pranešimų dėl smurto artimoje aplinkoje, kuomet 2015 metais buvo užregistruota daugiau nei 8 100 pranešimų. Nors augantis pranešimų skaičius rodo gyventojų nepakantumą ir netoleranciją daromiems teisės pažeidimams, tačiau kartu ir skatina pareigūnus vykdyti dar aktyvesnę prevencinę veiklą.

Neretai smurtautojai nuteisiami bausme, nesusijusia su laisvės atėmimu ir toliau lieka gyventi su asmeniu, prieš kurį buvo smurtauta. Atvykus į šeimas buvo bendrauta ne tik su smurtavusiu asmeniu, bet ir su nukentėjusiaisiais. Su jais buvo kalbėta apie tai, kur galima kreiptis pagalbos. „Nukentėję asmenys Specializuotos pagalbos centruose turi galimybę gauti nemokamą specialistų konsultaciją: socialinio darbuotojo, psichologo, teisininko. Konsultacijos nemokamai teikiamos ir asmeniškai besikreipiantiems asmenims, nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje. Tai pat SPC teikia tarpininkavimo su kitomis institucijomis paslaugą“, – teigia Kauno apskrities moterų krizių centro, veikiančio kaip SPC Kauno mieste, atstovė Renata Ališevičienė.

„Dažnai pranešimai apie galimas smurto apraiškas gaunami iš tais pačiais adresais gyvenančių žmonių, tad siekiant užkirsti kelią šių nusikalstamų veikų kartotinumui bei užkardyti smurto artimoje aplinkoje apraiškas, tolimesnis bendravimas su jau teistais asmenimis, yra itin svarbus“, – pabrėžia Kauno apskr. VPK Viešosios tvarkos valdybos Prevencijos skyriaus viršininkė Joana Gudelytė, teigdama, jog tokias prevencines priemones pareigūnai aktyviai vykdys ir toliau.

Priemonės metu, aplankius 174 asmenis, esančius Probacijos tarnybos apskaitoje, buvo nustatyti penki pažeidimai. Trys asmenys negyveno nurodytu adresu, buvo pakeitę gyvenamąją vietą bei apie tai neinformavę Probacijos tarnybos. Vienas vyras buvo rastas išgėręs, taip pažeisdamas teismo įpareigojimą nevartoti alkoholio. Taip pat vienas asmuo buvo išvykęs, nors teismo įpareigojimu jis tuo metu jau turėjo būti namuose.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA