Nenuspėjama fortūna: plaukikė R. Meilutytė nepateko į ketvirtosios rungties finalą Stokholme | Kas vyksta Kaune

delfi.lt 2017/04/10 14:00
Archyvas / DELFI nuotr.

Švedijos sostinėje Stokholme tęsiasi tarptautinės plaukimo varžybos „Swim Open Stockholm 2017“. Pirmadienio rytą keturi Lietuvos rinktinės nariai dalyvavo atrankos etape.

Pajėgiausia šalies plaukikė 20-metė Rūta Meilutytė 50 metrų plaukimo laisvu stiliumi atrankoje nuotolį įveikė per 26,61 sek., užėmė bendrą 22-ą vietą ir į finalą nepateko.

Kaunietei priklauso šios rungties Lietuvos rekordas (25,10 sek.), o šį sezoną jos geriausias rezultatas šioje distancijoje buvo 25,80 sek.

Moterų 50 metrų plaukimo laisvu stiliumi atrankos rezultatai:

1. Sarah Sjöström (Švedija) – 24,01 sek.;
2. Pernille Blum (Danija) – 25,03;
3. Michelle Coleman (Švedija) – 25,32;
—————–
22. Rūta Meilutytė (Lietuva) – 26,61 sek.

Rūta vakare turės teisę startuoti C finale (17-24 vietos).

Praėjusį šeštadienį ir sekmadienį R. Meilutytė Stokholme nepateko į trijų rungčių finalus (50 metrų krūtine, 200 metrų laisvų stiliumi ir 50 metrų peteliške).

Antradienį R. Meilutytė dar plauks 100 metrų krūtine rungtyje.

Du lietuviai Danas Rapšys ir Andrius Šidlauskas dalyvavo 100 metrų plaukimo laisvu stiliumi atrankoje.

D. Rapšys nuotolį įveikė per 50,48 sek., užėmė penktą vietą ir pateko į finalą. D. Rapšio šios rungties asmeninis rekordas yra 49,73 sek., o šį sezoną jis distanciją sėkmingiausiai yra įveikęs per 50,19 sek.

A. Šidlauskas atrankoje liko 30-as ir finale neplauks (52,32 sek.). Šį sezoną A. Šidlauskas yra užfiksavęs 52,11 sek. geriausią rezultatą.

—–
30. Andrius Šidlauskas (Lietuva) – 52,32.

D. Repšys pirmadienį plaukė dar ir 100 metrų nugara atrankoje. Mūsiškis distancijoje sugaišo55,69 sek., užėmė antrą vietą ir pateko į finalą.

D. Repšiui priklauso šios rungties Lietuvos rekordas (54,07), o šio sezono jo geriausias rezultatas yra 54,83 sek.

Vyrų 100 metrų plaukimo nugara atrankos rezultatai:

1. Gustav Hoekfelt (Švedija) – 55,21 sek.;
2. Danas Rapšys (Lietuva) – 55,96;
3. Mikita Cmyh (Baltarusija) – 56,17.

Deividas Margevičius 200 metrų peteliške atrankos varžybose pagerino sav osezono rekordą užėmė trečią vietą ir pateko į finalą. Lietuvos atstovo laikas – 2 min. 02,81 sek. Šios rungties Lietuvos rekordas yra (2.01,95). Asmeninis D. Margevičiaus rekordas yra 2.02,26.

Vyrų 200 metrų plaukimo peteliške atrankos rezultatai:

1. Jesper Bjoerk (Švedija) – 2 min., 02,47 sek.;
2. Victor Johansson (Švedija) – 2:02,71;
3. Deividas Margevičius (Lietuva) – 2:02,81.

Prizinis varžybų fondas yra 65 000 eurų. Kiekvienos rungties nugalėtojas gaus 600 eurų, antros vietos – 300, o trečios – 100. Absoliučiai geriausi sportininkai (vyrai ir moterys) pagal reitingo taškų lentelę gaus po 7 500 eurų, antros vietos laimėtojai – po 5 000, o trečios – po 2 500.

Finalai vyks pirmadienį nuo 17.00 val. Lietuvos laiku.

Lietuvos rinktinės kraityje Stokholme yra trys aukso ir vienas sidabro medaliai.

Šeštadienį 200 metrų plaukimo nugara rungties finale triumfavo D. Rapšys. 21-erių metų plaukikas distanciją įveikė per 1 min. 57,08 sek. ir pasiekė ketvirtą sezono rezultatą pasaulyje. Sekmadienį D. Rapšys 200 metrų laisvu stiliumi plaukimo finale iškovojo ne tik aukso medalį, bet ir pagerino Lietuvos rekordą (1 min. 47,1 sek.).

Sekmadienį Giedrius Titenis 100 metrų krūtine finale nuotolį įveikė per 1.00,15 min. ir iškovojo pirmą vietą, o 200 metrų varžybose šeštadienį anykštėnas pasipuošė sidabro medaliu (2 min. 11,28 sek.).