V. Matijošaitis pripažino, kad STT domina pirkinys iš jo šeimos valdomos įmonės

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Perspėjo pirmadienį

DELFI skelbė, kad STT atliko dokumentų poėmius M. Zaborsko namuose ir „Kauno butų ūkio“ patalpose.

Kaip DELFI teigė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, M. Zaborskas pats pas jį apsilankė dar pirmadienį ir pranešė, kad teisėsauga pradėjo tyrimą dėl tariamo piktnaudžiavimo.

„Direktorius perspėjo, kad yra daug skundų. M. Zaborskas pareigas pradėjo eiti praėjusių metų birželį, o nuo liepos pradėjo plaukti skundai. Iš viso jų gauta net 12. Du skundai vis dar tiriami, o dešimt nutraukti, kaip nepagrįsti”, – teigė V. Matijošaitis.

Kalbama, kad skundai pradėjo plaukti, kai iš įmonės „Kauno butų ūkis“ buvo atleisti ]su buvusia Kauno valdžia susiję asmenys.

Pirko iš mero įmonės

M. Zaborskas merui pateikė ir naujausią skundą. Manoma, kad būtent dėl jo STT pradėjo tyrimą. „Kauno butų ūkis“ dar praėjusių metų birželį paskelbė konkursą 10-iai automobilių įsigyti. Savivaldybės teigimu, konkurse dalyvavo trys įmonės. Tarp jų – ir UAB „Autoviči“, kurią per kitas įmones valdo Matijošaičių šeima.

Po konkurso paaiškėjo, kad „Kauno butų ūkis“ iš UAB „Autoviči“ įsigijo 6 automobilius, dar keturis nupirko iš Radviliškio įmonės.

Iš UAB „Autoviči“ buvo nupirkti krovininiai 5-7 metų automobiliai, kurių vieno vertė siekė nuo 4,8 iki 10,9 tūkst. eurų. Tai keturi „Ford Transit”, “Peugeot Partner” ir “Fiat Doblo”.

Kauno meras tikina, kad visi sandoriai buvo vykdomi per centrinį UAB „Autoviči“ padalinį Vilniuje, o apie tai pirkimus jis nieko nežinojo.

„Būčiau žinojęs apie tokį sandorį, būčiau neleidęs, kad nebūtų jokių interpretacijų“, – DELFI teigė V. Matijošaitis.

Suklaidino pavardė

Skunde taip pat teigiama, kad už sandorį su UAB „Autoviči“, M. Zaborskui bendrovė padovanojo 2007 metų automobilį „Audi Q7”. V. Matijošaitis tai kategoriškai neigia.

„Mes labai greitai pasinaudodami viešai prieinamais duomenimis išsiaiškinome, kad automobilį M. Zaborskas už savo asmenines lėšas pirko iš vilnietės pavarde Matijoškienė. Gal skundo autorius ir suklaidino ši pavardė?“, – juokėsi meras.

V. Matijošaičio teigimu, iš tiesų „Autoviči“ pastaruoju metu pardavė keturis „Audi“ visureigius, tačiau nė vieno jų kėbulo numeris nesutampa su tuo, kurį pirko M. Zaborskas.

STT kol kas jokių įtarimų M. Zaborskui nepareiškė.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

6 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Kaune vykusiame „Change4Future“ akceleratoriuje pasidalijo socialinio verslo subtilybėmis (foto, video)

Istorinis įvykis katalikų bažnyčioje: popiežius išreiškė palaikymą tos pačios lyties partnerystei

Audringai Perkūno alėjoje kumščiais mosavęs A. Karalius prisivirė košės

Įspėjimas dėl stipraus vėjo: gali virsti medžiai, sutrikti elektros tiekimas

Lietuvos žemėlapis nusidažė šviesoforo spalvomis

Antrąją koronaviruso bangą Lietuvoje padės valdyti kariuomenė

Užėjo apsipirkti, bet pamiršo susimokėti: ieškomas kaukėtas vyras

Kauno rajone pradėtas antras „Kauno Logistikos Centro“ etapas: investicijos viršys 30 mln. Eur.

Vietoj papildomų rudens atostogų – nuotolinis ugdymas

Paaiškėjo, pagal ką savivaldybės bus skirstomos į rizikos grupes