J. Didžiulis: „Emocijos kaip seni daiktai – nereikia jų laikyti viduje“

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

„Vienas iš didžiausių mūsų visuomenės vargų, kad mėgstame vaidinti, kokie esame psichologiškai stabilūs. Tikra, sveika emocinė laimė yra tada, kai žmogus gali laisvai pripažinti turintis emocinių problemų. O vaidindami, kad mes esame kažkokie labai kieti ar robotukai, engiame ir atsisakome savo svarbiausios dalies – emocijų“, – neabejoja dainininkas, prodiuseris, visuomenės veikėjas Jurgis Didžiulis.

Jis kviečia visus prisidėti prie emocinę paramą teikiančios tarnybos „Jaunimo linija“ socialinės iniciatyvos „Jausmai kaip daiktai“, kurios tikslas – paskatinti žmones nekaupti jausmų ir išgyvenimų viduje, o išdrįsti apie juos prabilti atiduodant daiktą „Jaunimo linijai“.

Socialinės iniciatyvos metu sostinės prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“ atidarytas inscenizuotas kambarys kaupiamiems jausmams. Žmonės ten kviečiami nešti nereikalingus, nebenaudojamus arba įvairias emocijas keliančius daiktus ir ten juos palikti. Tai gali būti drabužiai, namų apyvokos reikmenys, aksesuarai, žaislai. Šiuo projektu siekiame atkreipti dėmesį į emocinės pagalbos svarbą ir skirti „Jaunimo linijai“ 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio.

J. Didžiulis pritaria idėjai, kad jausmai yra kaip daiktai – jais apsikrovus ne tik sunku judėti, bet ir mąstyti. „Esame emocijų valdomos būtybės ir kuo daugiau kalbėsim apie savo emocijas, tuo geriau save iššifruosime. Labai svarbu turėti su kuo pasikalbėti, nes emocijas reikia išlaisvinti. Labai svarbu, kad kažkas pasakytų: jo, suprantu, kaip jautiesi. – sako J. Didžiulis.

Prodiuserio nuomone, geras pokalbis gali būti labai naudingas. Kartais tai, kas yra viduje, lengviau išlaisvinti kalbantis su svetimais žmonėmis. Skrendant lėktuvu, važiuojant traukiniu, keliaujant, nes tuo metu jaučiama didesnė laisvė, noras bendrauti atviriau.

„Turiu labai gerų draugų, su kuriais ne tik aš sau leidžiu paatvirauti kritiniais laikotarpiais, bet jie irgi nori su manimi kalbėtis. Kai yra sunku, kai yra problemų darbe, šeimoje, kai įvyksta nelaimė. Geri draugai ir tikra šeima su tavimi yra ne tik džiaugsmo akimirkomis. Jie yra su tavimi nuolat ir visada”, – sako J. Didžiulis.

Sukauptoms emocijoms skirti inscenizuoti kambariai veiks ne tik Vilniuje. Nuo balandžio 6 dienos, ketvirtadienio, pilnų emocijų sukauptus daiktus kviečiama atnešti į prekybos centrą BIG (Klaipėdoje), o nuo balandžio 18 d. – į prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega“ (Kaune).

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Anšlaginiame koncerte Kaune Jazzu davė užuominą apie dideles ambicijas

Susipažinkite: sukurtas žemėlapis, kuriame matyti visi Kaune vykdomi ir planuojami projektai

Neišvengiama: vienkartiniu vadintas automobilių mokestis taps metiniu

Į Kauną medikai skubiai transportavo neseniai iš Kinijos grįžusį vyrą (papildyta)

Paaiškėjo, kada ir kur bus galima atsisveikinti su poetu K. Navaku

Gripo sezonas tęsiasi: šalyje daugėja sergančiųjų gripu

Svarstoma, kaip panaudoti Lietuvoje besikaupiančias senas automobilių padangas

Kaune išrinktas geriausias metų meno kūrinys

Kauno zoologijos sodo darbuotojas pripažintas kaltu dėl ministro patarėjos papirkimo

V. Matijošaitis atsistatydina iš „Kauno energijos“ stebėtojų tarybos