J. Didžiulis: „Emocijos kaip seni daiktai – nereikia jų laikyti viduje“ – Kas vyksta Kaune

J. Didžiulis: „Emocijos kaip seni daiktai – nereikia jų laikyti viduje“

Organizatorių nuotr.

„Vienas iš didžiausių mūsų visuomenės vargų, kad mėgstame vaidinti, kokie esame psichologiškai stabilūs. Tikra, sveika emocinė laimė yra tada, kai žmogus gali laisvai pripažinti turintis emocinių problemų. O vaidindami, kad mes esame kažkokie labai kieti ar robotukai, engiame ir atsisakome savo svarbiausios dalies – emocijų“, – neabejoja dainininkas, prodiuseris, visuomenės veikėjas Jurgis Didžiulis.

Jis kviečia visus prisidėti prie emocinę paramą teikiančios tarnybos „Jaunimo linija“ socialinės iniciatyvos „Jausmai kaip daiktai“, kurios tikslas – paskatinti žmones nekaupti jausmų ir išgyvenimų viduje, o išdrįsti apie juos prabilti atiduodant daiktą „Jaunimo linijai“.

Socialinės iniciatyvos metu sostinės prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“ atidarytas inscenizuotas kambarys kaupiamiems jausmams. Žmonės ten kviečiami nešti nereikalingus, nebenaudojamus arba įvairias emocijas keliančius daiktus ir ten juos palikti. Tai gali būti drabužiai, namų apyvokos reikmenys, aksesuarai, žaislai. Šiuo projektu siekiame atkreipti dėmesį į emocinės pagalbos svarbą ir skirti „Jaunimo linijai“ 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio.

J. Didžiulis pritaria idėjai, kad jausmai yra kaip daiktai – jais apsikrovus ne tik sunku judėti, bet ir mąstyti. „Esame emocijų valdomos būtybės ir kuo daugiau kalbėsim apie savo emocijas, tuo geriau save iššifruosime. Labai svarbu turėti su kuo pasikalbėti, nes emocijas reikia išlaisvinti. Labai svarbu, kad kažkas pasakytų: jo, suprantu, kaip jautiesi. – sako J. Didžiulis.

Prodiuserio nuomone, geras pokalbis gali būti labai naudingas. Kartais tai, kas yra viduje, lengviau išlaisvinti kalbantis su svetimais žmonėmis. Skrendant lėktuvu, važiuojant traukiniu, keliaujant, nes tuo metu jaučiama didesnė laisvė, noras bendrauti atviriau.

„Turiu labai gerų draugų, su kuriais ne tik aš sau leidžiu paatvirauti kritiniais laikotarpiais, bet jie irgi nori su manimi kalbėtis. Kai yra sunku, kai yra problemų darbe, šeimoje, kai įvyksta nelaimė. Geri draugai ir tikra šeima su tavimi yra ne tik džiaugsmo akimirkomis. Jie yra su tavimi nuolat ir visada”, – sako J. Didžiulis.

Sukauptoms emocijoms skirti inscenizuoti kambariai veiks ne tik Vilniuje. Nuo balandžio 6 dienos, ketvirtadienio, pilnų emocijų sukauptus daiktus kviečiama atnešti į prekybos centrą BIG (Klaipėdoje), o nuo balandžio 18 d. – į prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega“ (Kaune).

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA