Apsaugokite savo turtą: Kaune vykdomas dviračių ir kitų vertingų daiktų ženklinimas

Asociatyvi/R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Sekmadienio rytas Kaune pilnas socialinių akcijų. Viena iš tokių Nepriklausomybės aikštėje, prie Įgulos bažnyčios, vykstantis dviračių ir kitų vertingų daiktų ženklinimas, kurį vykdo policijos pareigūnai. Geras oras neišviliojo kauniečių ilsėtis, daugelis jų atvyko pažymėti savo daiktų, kad ateityje įvykus vagystei pavyktų juos apsaugoti ir susigrąžinti.

Po Šv. Miščių, 11 val. sekmadienį Laisvės alėjoje, buvo šventinami dviračiai ir dviratininkai bei ženklinamos jų turimos dviratės transporto priemonės. „Fiksuojant atvykusiųjų skaičių, nuo ryto yra pažymėti beveik 50 vienetų dviračių, miestiečiai ir toliau buriuojasi eilėse, norėdami ženklinti savo pamėgtą transporto priemonę – dviračius“, – sakė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus viršininkė Agnė Greblikaitė.

Pasak jos, kauniečiai šiuo klausimu yra itin aktyvūs bei geranoriškai nusiteikę, jiems rūpi saugumas. Pasibaigus Šv. Mišioms dviračiai buvo pašventinti. Socialinės akcijos metu, esą nėra nustatyta, kiek dviračių ir kitų daiktų bus pažymėta. Tad visi norintys tikrai paklius į šį skaičių. Žymėjimas vykdomas iki sekmadienio 15 val.

Kaip minėta, akcijos metu galima pažymėti ne tik dviračius, bet ir kitus vertingus daiktus, tačiau pirmosiomis valandomis buvo žymimos tik dviratės transporto priemonės, pasak iniciatyvos organizatorių, kol kas niekas nepanoro apsaugoti kitų vertingų daiktų.

Paklausta, kokiu būdu ženklinami dviračiai, A. Greblikaitė teigė, jog ant jų užklijuojami lipdukai bei ant rėmų išgraviruojami numeriai, kurie įtraukiami į apskaitą. Tokiu būdu, įvykus pažymėto dviračio vagystei, esą vėliau pavykus jį surasti, nesunku nustatyti asmenį, kuriam dviratis priklauso. Teigiama, kad kauniečiai gali pasižymėti savo dviračius nepriklausomai nuo jų pirkimo datos.

„Galbūt žmogus naudojasi senu dviračiu, tačiau jis jam bet – labai brangus, nes tai, pavyzdžiui, – senelio, tėvo palikimas. Todėl žymime dviračius visų tų, kurie pageidauja“, – tvirtino Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus viršininkė Agnė Greblikaitė.

Papildyta: Portalo „Kas vyksta Kaune“ žurnalistams susisiekus su dviračių ir kitų vertingų daiktų žymėjimo iniciatyvos organizatoriais, šie teigė, jog šiandien (sekmadienį) iš viso buvo pažymėti 154 kauniečių dviračiai, išdalinta 40 šviesą atspindinčių liemenių ir 30 atšvaitų.

11 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Ryto“ sirgalius supykdžiusius „Žalgirio“ fanus susėmė sostinės policija (atnaujinta)

Įsibėgėjęs „Žalgiris“ pervažiavo Vilniaus „Rytą“

Galutinai apribota prekyba alkoholiu skandalingame Palangos restorane

Didžiausios Baltijos šalių karjeros dienos auga: virš 140 įmonių ir daugiau nei 10 tūkst. lankytojų

Netoli Kauno apvirtus lėktuvui, pilotai skubiai išvežti į ligoninę

Motinos atakos dėl Kauno klinikų klaidos sulaukęs R. Kėvalas: tarsiuosi su advokatu

V. Matijošaičio sprendimas tėvus įvarė kampą: jaučiasi tapę įrankiais

Planuose - dar griežtesnė alkoholio prekybos kontrolė: nebereikėtų nė policijos

Premjera Kaune pritraukė būrį žinomų žmonių

Girtas jaunuolis vyrą vienu smūgiu pasiuntė į Kauno klinikas