Žalgiriečiai iš Dzūkijos parsiveža dar vieną pergalę | Kas vyksta Kaune

Žalgiriečiai iš Dzūkijos parsiveža dar vieną pergalę

Asociatyvi nuot. / R. Tenio nuotr.

Pirmadienį žalgiriečiai išvykoje susitiko su Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkais, taip pat kovojančiais Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Rungtynės baigėsi rezultatu 64:79.

Per pirmas keturias minutes Lietuvos čempionams vienintelius taškus tolimu šūviu pelnė Kevinas Pangosas, tad budinti komandą ėmėsi pasitarimą sušaukęs Šarūnas Jasikevičius – 3:13. Koncentracijos stokoję žalgiriečiai toliau pildė klaidų grafą, o ne taškų kraitį, kurį dvitaškiu gausino tik Renaldas Seibutis – 5:19. Išjudinti puolimą pavyko nuo suolo pakilus Lukui Lekavičiui – vien jo pastangomis atsilikimas ketvirčio pabaigoje sumažėjo iki 9:21.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštelėje kardinaliai pasikeitė, kuomet sėkmingai žaidimui dirigavo L.Lekavičius ir R.Seibutis, o vis aktyviau savo paslaugas arčiau krepšio siūlė dėjimu pasižymėjęs Augusto Lima – 16:23. Visą „Žalgirio“ puolimą savo rankose vis laikė R.Seibučio ir L.Lekavičiaus duetas, savo paties netaiklų metimą taisė B.Motumas, apie save priminė K.Pangosas ir turėtas dviženklis deficitas tirpo iki 27:29. Iš vidutinio nuotolio ledus pralaužus komandos kapitonui Pauliui Jankūnui bei baudas sumetus B.Motumui, svečiai po sunkios pradžios pagaliau persvėrė svarstykles savo pusėn – 31:29. Įspūdingą spurtą iki 19:0 tęsė tritaškiais prabilęs Leo Westermannas bei šaltaukraujiškai baudas sumetęs P.Jankūnas – 39:29. Nors šeimininkai nutraukė taškų badą, staigiai išaugusį dviženklį pranašumą kauniečių pusėje išlaikė prie pavyzdingo ketvirčio prisilietęs Robertas Javtokas – 41:31.

Po didžiosios pertraukos dar kartą tarpusavyje puikiai sužaidė P.Jankūno perdavimą dėjimu viena ranka įtvirtinęs R.Javtokas ir čia pat dvitaškiu persvarą iki 45:31 didinęs pats P.Jankūnas. Niekur sustoti neketino tolimą bombą smeigęs K.Pangosas, dvigubo dublio link sparčiai artėjo atkvotus kamuolius ir taškus rinkęsis P.Jankūnas – 50:32. Iš gilios duobės išsikapstyti alytiškiams neleido greitajame puolime iš viršaus krovęs Edgaras Ulanovas, kabliu pasižymėjęs R.Javtokas ir įsimėtęs K.Pangosas – 58:38. Ketvirčio pabaigoje savo žodį tarė ir iš toli pataikęs Artūras Milaknis, tačiau sudėti ginklų nesiruošę alytiškiai prieš lemiamą kėlinį mažino distanciją iki 61:45.

Ketvirto kėlinio atkarpą efektingai pradėjo universalumą demonstravęs Isaiah Hartensteinas, kuris ne tik smeigė tritaškį, bet ir sulaukęs tikslaus Pauliaus Valinsko perdavimo, dėjimu patikrino lankų tvirtumą – 66:50. „Dzūkijos“ ambicijas įnešti intrigos į šipulius daužė drąsiai iš toli šaudę A.Milaknis ir B.Motumas, po kurių tritaškių atotrūkis pasiekė naujas aukštumas – 74:50. Rankų nenuleidę šeimininkai mažino atsilikimą iki 74:58 ir, grėsmingai grįždami į rungtynes, provokavo Š.Jasikevičiaus minutės pertraukėlę. Komandos keitėsi netaikliais metimais, tad prasidėjus paskutinei minutei, žalgiriečiai net ir užstrigę puolime, jau girdėjo pergalės dainas (74:60). Per likusį laiką pasižymėjo iki tol vienintelis be taškų buvęs Paulius Valinskas ir ne dažnu tolimu šūviu nudžiuginantis R.Javtokas – 79:64.

„Žalgiris“: L.Lekavičius 13 (5/7 dvit., 2 per. kam.), K.Pangosas 12 (2 per. kam.), R.Javtokas 9, B.Motumas 8 (5 atk. kam.), P.Jankūnas 8 (9 atk. kam.), L.Westermannas 6 (2 per. kam.), R.Seibutis 6 (2 per. kam.), A.Milaknis 6, I.Hartensteinas 5, P.Valinskas 2, A.Lima 2, E.Ulanovas 2.

„Dzūkija“: K.Guščikas 15 (6/8 dvit., 8 atk. kam.), P.Morkeliūnas 12 (2 per. kam.), J.Gavinas 9, J.Kazakauskas 9 (6 atk. kam., 3 per. kam.).