Kauno Rotušės aikštėje ruošiama įspūdingo dydžio balionų instaliacija - Kas vyksta Kaune

Kauno Rotušės aikštėje ruošiama įspūdingo dydžio balionų instaliacija

Organizatorių nuotr.

Kaunas žengia paskutinius žingsnius konkurso „Europos kultūros sostinė 2022” finišo link ir kviečia drauge švęsti konkurso finalą. Šia proga kovo 29 d., 18 val. Kauno Rotušės aikštėje kauniečių ir miesto svečių lauks abejingų nepaliksianti šventinė programa.

Kovo 29-oji diena – lemiamų sprendimų diena. Tarptautinė Europos ekspertų komisija, susipažinusi su ilgai rengtomis Kauno ir Klaipėdos miestų paraiškomis bei išklausiusi miestų pristatymus, vienam iš jų suteiks 2022-ųjų metų „Europos kultūros sostinės“ vardą. „Kaunas 2022“ komanda šią dieną nori paminėti šventine, kauniečiams ir visai Lietuvai skirta programa.

„Kadangi šis konkursas pats savyje yra toks ypatingas, mobilizuojantis bendradarbiavimui įvairių profesijų ir amžiaus žmones, gali pasirodyti, kad su finaline diena ir koncertu procesas baigiasi. Vieni papuolė „į traukinį“, kiti nespėjo“,- šypsodamasi sako programos vadovė Virginija Vitkienė.

„Iš tiesų, iki šiol vyko tik paraiškos rengimo etapas – tyrimai, pagrindinių poreikių išskleidimas, temų paieška. Laimėjus Europos kultūros sotinės vardą, Kaune, tikime, prasidės tikrasis kultūros sujudimas: bus užkurta neformali kūrybininkus jungianti „Kultūros tempo akademija“, kurioje savo patirtimi ir pasiūlymais programai dalinsis visi Kauno ir Kauno rajono menininkai ir kultūros įstaigos. Įgyvendinimui bus pajungtos visos organizacijos ir menininkai, sustiprinant programos tarptautiškumą Europos partnerystėmis. Nekantriai laukiame patirti šį kultūros proveržį kartu su visa miesto bendruomene“, teigia V. Vitkienė.

ino

Kovo 29 d. Kauno Rotušės aikštėje pasaulinį pripažinimą pelnęs menininkas Tadas Černiauskas (Tadao Cern) specialiai šiai progai ruošia įspūdingo dydžio instaliaciją „Black Balloons“ (liet. Juodi balionai). „Viskas, ką sukuriu, prasideda nuo smalsumo, todėl mano kūrybos procesas primena žaidimą. Taip nutiko ir su „Black Balloons“ projektu. Ilgą laiką mąsčiau, kad būtų įdomu atlikti eksperimentą su balionais. Rezultatas mane pribloškė. Viskas buvo taip parasta ir, tuo pat metu, taip magiška. Galima tik įsivaizduoti, kaip skulptūra, pagaminta iš aštuoniolikos 3 metrų aukščio helio dujomis pripildytų balionų, reaguoja į paprasčiausią vėją“, teigė instaliacijos menininkas Tadas Černiauskas.

Iš karto po Kauno ši instaliacija iškeliaus į Veneciją, Niujorką, Vankuverį ir Taipėjų. Instaliaciją bus galima pamatyti ir ją aplankyti visą dieną.

Vakarinė šventinės programos dalis prasidės 18 val. Kauno Rotušės aikštėje finaliniu koncertu ir tiesioginiu konkurso „Europos kultūros sostinė“ rezultatų paskelbimu. Kartu su „Kaunas 2022“ ambasadoriais, Lietuvos šokių muzikos korifėjais „Golden Parazyth“, stereotipus laužančiais muzikos padūkėliais „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ ir būgnų virtuozu Gintu Gascevičiumi žadinsime miestą ir visą Lietuvą.

Koncerto metu Gintas Gascevičius kvies visus kartu siekti ir naujo muzikinio rekordo. Prisidėti galės kiekvienas šventės dalyvis, su savimi atsinešęs savo būgnus, lazdeles ar kitus muzikos instrumentus.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA