Tarptautinio ERASMUS+ projekto dalyvių viešnagė Kaune

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kovo 20 – 24 dienomis Kauno Palemono gimnazijoje vieši tarptautinio ERASMUS+ projekto „Žalioji ekonomika ir darnus vystymasis. Replikacinė laboratorija jaunimo ugdymui bei ankstyvo pasitraukimo iš ugdymosi proceso sumažinimui“ dalyviai iš užsienio.

2014-2017 m. vykstančio projekto idėja – ugdyti mokinių pagarbą supančiai gamtai, įvertinti gamtos mokslų svarbą, pagilinti IT žinias, atliekant įvairias projekto veiklas, skatinti norą bendrauti užsienio kalba ir bendradarbiauti. Projektas apjungia keturias šalis – Italiją (Altamura; ITC „F. M. Genco“), Estiją (Rõuge Põhikool, Rõuge Basic School), Turkiją (Adiyaman, Altinşehir Anatolian High school) ir Lietuvą (Kaunas, Kauno Palemono gimnazija).

Projekto metu dalyviai aptarė itin aktualias temas šiuolaikiniame pasaulyje – atsinaujinančius energijos šaltinius, atliekų rūšiavimą ir perdirbimą, imitacinių įmonių verslo planus bei tradicinius regiono patiekalus, saugotinus paminklus, regiono florą ir fauną.

Projektas apima daug įvairios veiklos: jos dalis yra 6 mišrūs (mokytojų ir mokinių susitikimai), kurių metu mokiniai turi galimybę ne tik pagilinti anglų kalbos žinias, bet ir pažinti kitų šalių kultūras, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, o mokytojai – susipažinti su tų šalių švietimo sistemomis, pasisemti naujų idėjų, pasidalinti sava patirtimi. Per trejus metus buvo sukurti šie intelektiniai produktai – „Praktinis vadovas“ (parengė Turkijos darbo grupė), „Didaktinis vadovas“ (parengė Estijos ir Lietuvos darbo grupės), grįsti replikaciniu pagrindu; vėjo jėgainių (Turkija), saulės kolektorių (Italija), geoterminės (Estija) ir elektros (Lietuva) energijos tiekimo schemos.

Šio vizito metu pristatyti verslo planai imitacinėms įmonėms, naudojančioms antrines žaliavas naujų produktų kūrimui, logotipai bei veiklų aprašai. Taip pat projekto dalyviai turėjo galimybę lankytis maisto ir lengvosios pramonės įmonėse, amatų dirbtuvėse, kuriose ne tik stebėjo specialistų atliekamus darbus, bet ir patys išbandė savo jėgas.

Viso projekto metu didelis dėmesys skiriamas informacijos pasiekiamumui internetinėje erdvėje – sukurta svetainė, skirta galutinių produktų viešinimui, Facebook puslapis.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno koronaviruso dienoraštis #9

Respublikinėje Kauno ligoninėje pradedami mokymai koronaviruso pacientams padėti

Virtualūs „Kino pavasario“ apdovanojimai – sulaukė 55 tūkst. filmų peržiūrų

Policija: dėl karantino pastebimas nusikaltimų skaičiaus augimas: pataria kaip apsisaugoti

Uždaroma Kauno autobusų stotyje esanti „Rimi“ parduotuvė: nustatytas ne vienas koronaviruso atvejis

Premjeras kreipėsi į senjorus: prašo saugotis koronaviruso ir likti namie (video)

Ligoninėms pradėti skirstyti tūkstančiai kaukių-filtrų

Vidurnaktį uždaromos Lietuvos sienos keleiviams iš Rusijos ir Baltarusijos

S. Skvernelis: nuo balandžio bus keliami medikų atlyginimai

Galimybė pamatyti „Kino pavasario“ festivalio uždarymo filmą iš namų – tik iki vidurnakčio