Tarptautinio ERASMUS+ projekto dalyvių viešnagė Kaune

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kovo 20 – 24 dienomis Kauno Palemono gimnazijoje vieši tarptautinio ERASMUS+ projekto „Žalioji ekonomika ir darnus vystymasis. Replikacinė laboratorija jaunimo ugdymui bei ankstyvo pasitraukimo iš ugdymosi proceso sumažinimui“ dalyviai iš užsienio.

2014-2017 m. vykstančio projekto idėja – ugdyti mokinių pagarbą supančiai gamtai, įvertinti gamtos mokslų svarbą, pagilinti IT žinias, atliekant įvairias projekto veiklas, skatinti norą bendrauti užsienio kalba ir bendradarbiauti. Projektas apjungia keturias šalis – Italiją (Altamura; ITC „F. M. Genco“), Estiją (Rõuge Põhikool, Rõuge Basic School), Turkiją (Adiyaman, Altinşehir Anatolian High school) ir Lietuvą (Kaunas, Kauno Palemono gimnazija).

Projekto metu dalyviai aptarė itin aktualias temas šiuolaikiniame pasaulyje – atsinaujinančius energijos šaltinius, atliekų rūšiavimą ir perdirbimą, imitacinių įmonių verslo planus bei tradicinius regiono patiekalus, saugotinus paminklus, regiono florą ir fauną.

Projektas apima daug įvairios veiklos: jos dalis yra 6 mišrūs (mokytojų ir mokinių susitikimai), kurių metu mokiniai turi galimybę ne tik pagilinti anglų kalbos žinias, bet ir pažinti kitų šalių kultūras, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, o mokytojai – susipažinti su tų šalių švietimo sistemomis, pasisemti naujų idėjų, pasidalinti sava patirtimi. Per trejus metus buvo sukurti šie intelektiniai produktai – „Praktinis vadovas“ (parengė Turkijos darbo grupė), „Didaktinis vadovas“ (parengė Estijos ir Lietuvos darbo grupės), grįsti replikaciniu pagrindu; vėjo jėgainių (Turkija), saulės kolektorių (Italija), geoterminės (Estija) ir elektros (Lietuva) energijos tiekimo schemos.

Šio vizito metu pristatyti verslo planai imitacinėms įmonėms, naudojančioms antrines žaliavas naujų produktų kūrimui, logotipai bei veiklų aprašai. Taip pat projekto dalyviai turėjo galimybę lankytis maisto ir lengvosios pramonės įmonėse, amatų dirbtuvėse, kuriose ne tik stebėjo specialistų atliekamus darbus, bet ir patys išbandė savo jėgas.

Viso projekto metu didelis dėmesys skiriamas informacijos pasiekiamumui internetinėje erdvėje – sukurta svetainė, skirta galutinių produktų viešinimui, Facebook puslapis.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Dalinasi skaitytojai: į Kauną sugrįžo žiema

Seimas patvirtino tarptautinę sutartį: gelbėti žmonių gyvybes medikams bus paprasčiau

V. Matijošaitis administracijos vadovo nekeis - turi kitą sprendimą

Kaune darbą pradeda naujasis išmanus eismo valdymo centras (tiesioginė transliacija)

Galutinai nutarta: miestas skolinsis milijonus eurų

Kraupi avarija stingdo eismą Nuokalnės gatvėje: užtvertas kelias (papildyta)

Antroji santaka kaunietį nuvylė: juokinga, jei nebūtų graudu

Strasbūro teismas skelbs, ar Lietuva nepažeidė „agurkinių“ teisių

Lietuva rengiasi kietajam „Brexit'ui“

Kaune apstu KET pažeidimų: įkliuvo ir vairuotojai, ir pėstieji