Apkartusi „Žalgirio“ pergalė Eurolygoje: į top 8 nebepateks | Kas vyksta Kaune

Apkartusi „Žalgirio“ pergalė Eurolygoje: į top 8 nebepateks

Asociatyvi nuotr. / delfi nuotr.

Nepaisydami prieš kelias dienas patirto pralaimėjimo turkams, „Žalgirio“ vyrai išvykoje toliau kovoja dėl pergalių Eurolygoje. Ketvirtadienio vakarą jie tai darė Tel Avive, kur susitiko su „Maccabi“ ekipa. Ir nors kauniečių viltis patekti į geriausiųjų aštuntuką sužlugdė dar vienas varžybas laimėję „Anadolu Efes“, žaliai-balti rankų nenuleido ir įveikė Izraeilio krepšininkus rezultatu 77:93.

Rungtynės startavo rezultatyviai. „Žalgirio“ gretose iš vidutinio nuotolio pasižymėjo Paulius Jankūnas, Augusto Limos užtvarą tritaškiu pavertė Kevinas Pangosas, o Edgaras Ulanovas nugara įveikė varžovų gynybą – 7:3. Kita keturių minučių atkarpa nesiklostė sklandžiai ir per ją vienintelis taškus pelnė Leo Westermannas – 9:14. Užtat paskutinės trys pirmojo kėlinio minutės priklausė kauniečiams: nuo suolo pakilę Lukas Lekavičius, Brockas Motumas ir dukart Antanas Kavaliauskas rado kelius prie „Maccabi“ krepšio – 17:14.

Antrojo kėlinio pradžioje vėl taškus rinko A.Kavaliauskas ir L.Lekavičius, tritaškį smeigė E.Ulanovas (24:21), bet trys „Maccabi“ tritaškiai iš eilės leido šeimininkams išsiveržti į priekį – 24:27. Su tuo nesitaikstė prasiveržimą agresyviai užbaigęs Renaldas Seibutis, metimą aukšta trajektorija pataikęs K.Pangosas ir 4 taškus iš eilės pelnęs B.Motumas. „Žalgirio“ spurtą 16:2 pratęsė E.Ulanovo ir K.Pangoso duetas. Pirmasis įšovė dar vieną tritaškį ir pridėjo metimą iš arčiau, o kanadietis įspūdingai nardė po krepšiu – 42:31. Kėlinį užbaigė P.Jankūno taiklus metimas minant tritaškio liniją – 44:33.

Trečiąjį ketvirtį tritaškiu pradėjo K.Pangosas, tuo pačiu atsakė ir Victoras Ruddas, bet P.Jankūno ir L.Westermanno dvitaškiai išlaikė svečių pranašumą – 54:41. V.Ruddas pataikė dar du tritaškius (56:49), bet ir A.Milaknis bei R.Seibutis buvo taiklūs iš toli, o B.Motumas ir K.Pangosas grąžino dviženklę persvarą – 66:53. Netrukus savo dešimtąjį tašką rinko A.Kavaliauskas, o 27-ąjį „Žalgirio“ tašką kėlinyje tritaškiu su sirena pelnė E.Ulanovas – 71:58.

Šie du žalgiriečiai tęsė solidų pasirodymą ketvirtajame kėlinyje, kai per pustrečios minutės kartu rinko dar 6 taškus (77:53). Per kitas 4 minutes pasižymėjo tik P.Jankūnas, o „Maccabi“ savo ruožtu priartėjo net iki 79:75. Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlė ir universalus P.Jankūno žaidimas netrukus viską grąžino į vėžes. Kapitonas galingai prasiveržė link krepšio, tada trečiąjį K.Pangoso perimtą kamuolį taškais pavertė E.Ulanovas, kitoje atakoje dar ir sulaukęs perdavimo iš P.Jankūno. Prieš pačiam pelnant dar du taškus, Pauliaus septintasis atkovotas kamuolys ir penktasis rezultatyvus perdavimas leido A.Milakniui įsirašyti tritaškį, o įspūdingą mačą vainikavo Pauliaus Valinsko perdavimas Isaiah Hartensteinui ir šio dvitaškis su pražanga – 93:77.