Žemės dienos proga Lietuvos policijos mokyklos bendruomenė gamino inkilus sugrįžtantiems paukščiams

Lietuvos policijos nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kovo 21 d. Lietuvos policijos mokyklos bendruomenė minėjo Žemės dieną, užgimusią 1970-aisiais Amerikoje, o 1992-aisiais oficialiai įteisintą ir Lietuvoje, siekiant atkreipti dėmesį į ekologinę Žemės situaciją. Išsaugoti tai, kas svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą – toks yra Pasaulinės Žemės dienos tikslas jau daugiau nei keturis dešimtmečius.

Žemės diena sutampa su pavasario lygiadieniu, astronominio pavasario pradžia, kai dienos ir nakties ilgumas susilygina. Ir šiandien šviesos jau daugiau nei tamsos. Žemės mėnuo bus minimas iki pat balandžio 20-osios. Tai laikas, kai savo gerais darbais reikia parodyti ištikimybę gamtai.

Vienas iš tų gerų darbų – inkilų kėlimas sugrįžtantiems paukščiams. Prie akcijos „Išskridę paukščiai į namus sugrįš pavasarį saulėtą…“ prisidėjo ir LPM bendruomenė, atsiliepusi į Bendrųjų kompetencijų skyriaus kvietimą, gaminusi inkilus sugrįžtantiems paukščiams, surengusi inkilų parodą savo įstaigoje bei iškėlusi naujus namus paukščiams Kazlų Rūdos mokomosios urėdijos Šališkių girininkijoje.

Baigiamajame akcijos renginyje dalyvavo Kazlų Rūdos mokomosios urėdijos Šališkių girininkijos atstovai: girininko pavaduotojas Juozas Genevičius ir inžinierius Renatas Budrys. Renginio metu buvo pasakojama, kaip tinkamai parinkti inkilus bei medžius įvairiems paukščiams, kaip ir kokiame aukštyje juos reikia iškelti. Svečiai iš visų LPM bendruomenės inkilų išrinko tinkamiausią paukščiui gyventi būstą. Juo tapo Logistikos skyriaus „penthous’as“ žvirblinei pelėdai. Be to, buvo sudaryta galimybė balsuoti internetu ir tradiciškai bei išrinkti inkilą – publikos numylėtinį. Juo tapo Veiklos valdymo skyriaus pagamintas inkilas „Varnėno Beno namas“.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Netikėtas Kauno pareigūnų reidas: įkliuvo mišką niokojantys bernvakario dalyviai (foto)

Kauno policijos atsakas: reikalauti kito alkotesterio vairuotojas neturi teisės

Eurolygos sirgaliai išrinko Kauno „Žalgirio“ dešimtmečio komandą

„Laisvės karys“ svarbaus gyvenimo įvykio liudininkas: jaunavedžiams viskas galima?

Automobilio aksesuarai - komforto ir būtinybės elementai automobilyje

Kauno centre stūksančiame Pasakų name ne tik sekamos pasakos, bet ir švenčiami gimtadieniai

S. Skvernelis: raginame Baltarusiją surengti laisvus prezidento rinkimus

Per parą Lietuvoje – 34 nauji koronaviruso atvejai: Kauno apskrityje užsikrėtė ne tik kauniečiai

Pareigūnai pasiruošę neeiliniam savaitgaliui: ypatingą dėmesį skirs renginiams ir kurortams

Pramonės prospektas užsikišęs: eismo įvykio dalyviai nesutaria dėl kaltės