Kamerinis teatras pristato spektaklį „Samurajaus knyga“ – Kas vyksta Kaune

Kamerinis teatras pristato spektaklį „Samurajaus knyga“

Organizatorių nuotr.

Kovo 9 d. Kauno miesto kameriniame teatre, jau trečiąjį kartą pasirodys plataus meninio profilio sindikatas „Bad Rabbits“, vadovaujamas režisieriaus – Boriso Dauguviečio auskaro laureto Agniaus Jankevičiaus, pristato spektaklį-liudijimą „Samurajaus knyga“.

Agnius Jankevičius yra gerai žinomas Kauno teatro gerbėjams. Jo spektakliai „Gentis” pagal Ievos Simonaitytės romaną „Aukštujų Šimonių likimas“, „Akmenų pelenai“ pagal Daniel Danis pjesę, netradicinio formato spektaklis „Maištas“, Nacionaliniame Kauno dramos teatre, bei spektaklis pagal Ivano Vyrypajevo pjesę „DreamWorks“ sukurtas bendradarbiaujant VDU bei Kauno miesto kameriniam teatrui, sudomino ir patraukė Kauno teatro mylėtojus.

„Bad Rabbits“ nariai juokauja, jog yra sezoniniai kūrėjai, šiltuoju metų laiku užsiimantys gatvės teatru, o atšąlus – grįžtantys po stogu. Ir iš tiesų, Sindikatas turbūt geriau žinomas kaip politiškai ir socialiai šmaikščių gatvės teatro spektaklių sumanytojas. Su gatvės spektakliais „Demokratijos gimimas ir mirtis“, bei „Tomorrow belongs to me“ jau dešimt kartų aplankyta Slovėnija, kur Sindikatas turi kūrybinių partnerių, ir šią vasarą Kamniko mieste, ruošiasi bendro kultūros ir meno inkubatoriaus atidarymui. Taip pat su gatvės spektakliais aplankyta Austrija, Ispanija bei Estija. Žinoma neapleidžiamos ir Lietuvos miestų gatvės bei skersgatviai.

Idėja sukurti spektaklį-liudijimą inspiravo keletas faktorių. Pirma, apleistame pastate rastas berniuko vardu Tomas Lašas sąsiuvinis, tai buvo tarsi raštu, piešiniais ir iškarpomis pildomas dienoraštis. Tomas Lašas bandė gyventi pagal Samurajaus kodeksą. Šis radinys tapo tramplynu apmąstymams: kas yra jaunas žmogus esamojo laiko kontekste, kai sąlyginio komforto ir abejingumo grimasos siūlyte siūlo pasirinkti sotaus ir inertiško „europiečio“ kelią, arba priešingai – tapti dėl sėkmės pamišusiu zombiu? Kas nutinka, kuomet jauną žmogų ima kamuoti prasmės ilgesys?

Spektaklio „Samurajaus knyga“ taip pat sąlygojo ir Sindikato impulsas ieškoti kitokių dialogų su publika formų. Iki šio spektaklio vienas esminių „Bad Rabbits“ komunikavimo su žiūrovais principų buvo interaktyvumas, tačiau šįkart Sindikato nariai nusprendė kurti visiškai kitaip. Tikslu tapo ne žaidimas, o istorija, konkrečiai – liudijimas.

Ar gali veikti Samurajaus kodekso taisyklės XXI amžiaus Europoje? Tai paaiškės kovo 9 d. 18 val., Kauno miesto kameriniame teatre.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA