JAV sausumos pajėgų Europoje vadas F.B. Hodges giria Lietuvą už pastangas stiprinti šalies saugumą | Kas vyksta Kaune

JAV sausumos pajėgų Europoje vadas F.B. Hodges giria Lietuvą už pastangas stiprinti šalies saugumą

A. Pliadžio nuotr.

Kovo 1 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, susitikę su į Lietuvą atvykusiu JAV sausumos pajėgų Europoje vadu generolu leitenantu Frederick „Ben“ Hodgesu, aptarė saugumo situaciją regione.

Taip pat aptarti tolesni planai dėl NATO atgrasymo priemonių įgyvendinimo Lietuvoje, NATO priešakinių pajėgų dislokavimo ir karinio rengimo klausimus, JAV sąveiką su šiuo tarptautiniu vienetu.

„Labai džiaugiuosi JAV parama užtikrinant saugumą Lietuvoje. Veikdami kartu su JAV ir jau atvykusiomis NATO priešakinių pajėgų bataliono grupės pajėgomis siekiame atgrasyti ir pasirengti atremti galimas grėsmes mūsų šaliai. Toliau didinsime savo gynybos pajėgumus ir dirbsime su sąjungininkais vystant saugumo užtikrinimo priemones, kurių reikalauja saugumo situacija regione“, – sakė krašto apsaugos ministras.

Kariuomenės vadas padėkojo JAV generolui ir visiems JAV kariams už geranorišką karinį bendradarbiavimą ir svarų indėlį stiprinant Lietuvos saugumą. „JAV požiūris į paramą sąjungininkams yra vertas pagarbos ir yra sektinas pavyzdys“, – teigė Lietuvos kariuomenės vadas.

JAV sausumos pajėgų vadas gen. ltn. F.B. Hodges pasveikino Lietuvą už nuveiktą darbą stiprinant savo šalies saugumą, gerinant karių tarnybos sąlygas, modernizuojant kariuomenę, rengiamas pratybas. Generolas taip pat pabrėžė ir puikų Lietuvos ir JAV karių bendradarbiavimą Afganistane.

Generolas Hodges taip pat pagyrė Lietuvą už sudarytas puikias sąlygas Lietuvoje dislokuoti NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę. „Jūs esate puikus to pavyzdys“, – sakė generolas Hodges, pabrėžęs, kad batalionas Lietuvoje buvo dislokuotas per septynis mėnesius nuo Varšuvoje praėjusių metų liepą NATO viršūnių susitikime priimto sprendimo dislokuoti bataliono kovines grupes Baltijos šalyse ir Lenkijoje.

Susitikime generolai aptarė ir bendrą Lietuvos, JAV ir kitų Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų karių kovinį rengimą, šiais metais vyksiančias tarptautines pratybas.

Po susitikimo Vilniuje gen. ltn. F. B. Hodges kartu su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadų brigados generolu Valdemaru Rupšiu išvyko į Ruklą, (Jonavos r.), kur susitiks su Lietuvoje dislokuoto NATO priešakinių pajėgų bataliono vadovybe, Lietuvos kariais ir bendrose pratybose dalyvaujančiais JAV rotacinių pajėgų kariais.

JAV kariai Lietuvoje kartu su mūsų šalies kariais treniruojasi kaip dalis JAV operacijos „Atlantic Reslove“ Baltijos šalyse ir Rytų Europoje. Šią operaciją JAV pradėjo 2014 m. pavasarį, reaguodamos į pasikeitusią saugumo situaciją po aktyvių karinių Rusijos veiksmų Ukrainoje ir siekdamos stiprinti saugumo priemones rytiniame Aljanso flange ir taip pademonstruoti paramą Baltijos šalims. Šiuo metu mūsų šalyje kartu su Lietuvos kariais treniruojasi per 120 JAV karių iš Sausumos pajėgų 4-osios divizijos 3-osios brigados 68-ojo sunkiojo pėstininkų pulko 1-ojo bataliono. Naujoji JAV rotacinių pajėgų pamaina kartu atsigabeno apie 10 tankų M1A2 „Abrams“, 5 pėstininkų kovos mašinas M2A3 „Bradley“, kt. techniką.

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Lietuvoje dislokuota NATO viršūnių susitikime pernai liepą Varšuvoje priimtu sprendimu, reaguojant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir Rusijos aktyvius veiksmus Ukrainoje. NATO priešakinių pajėgų batalione Lietuvoje šiais metais tarnaus Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, kitais metais Kroatijos ir Prancūzijos kariai. Iš viso apie 1 200 karių. Bataliono kovinei grupei Lietuvoje, dislokuotai Rukloje, vadovauja Vokietija. Tokios kovinės grupės, siekiant stiprinti sąjungininkų buvimą rytiniame aljanso flange, nuo metų pradžios dislokuojamos ir Estijoje, Latvijoje bei Lenkijoje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA