Opozicija: priimdami rekordinį biudžetą valdantieji „rekordiškai“ persistengė

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Dėl antradienį Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdyje tvirtinant miesto biudžetą padarytų rimtų procedūros pažeidimų Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija artimiausiu metu kreipsis į Vyriausybės atstovą.

„Kauną valdanti koalicija stokoja ir dalykinės kompetencijos, ir paprasčiausių techninių administracinių gebėjimų. Šiandien padaryti pažeidimai turi būti įvertinti kuo griežčiausiai, nes tokio akiplėšiško procedūrų nesilaikymo Kauno taryboje dar nebuvo“, – portalui „Kas vyksta Kaune- atsiųstame pranešime piktinasi TS-LKD frakcijos seniūnas R. Skilandis.

Praėjusį penktadienį posėdžiavęs savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komitetas, apibendrinęs gautus frakcijų, juridinių asmenų, savivaldybės administracijos Finansų ir ekonomikos skyriaus pasiūlymus, pateikė šios dienos biudžeto svarstymui išvadą – komiteto posėdžio protokolą.

Šiandien tarybos posėdžiui pirmininkavęs vicemeras Povilas Mačiulis šias išvadas pateikė balsavimui, tačiau joms pritarta nebuvo. Tačiau nedelsiant P. Mačiulis pateikė balsavimui, kaip jis įvardijo, rengėjo (t.y., Finansų ir ekonomikos skyriaus) pasiūlymus, nors Kauno miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamente tokia procedūra net nenumatyta.

Taip P. Mačiulio suformuluotam klausimui Tarybos dauguma jau pritarė.

„Susiklostė paradoksali situacija: Taryba ką tik balsavo „prieš“ tą patį klausimą vienokia forma, tačiau praėjus vos kelioms akimirkoms jau balsavo „už“ tą patį klausimą, tik kitokiame „įpakavime“. Akivaizdu, kad posėdžio pirmininko P. Mačiulio įvykdytas veiksmas rimtai pažeidžia ir numatytas procedūras, ir paprasčiausią žmogišką logiką“, – sako R. Skilandis.

Kadangi balsavimas dėl „rengėjo“ – Finansų ir ekonomikos skyriaus – pasiūlymų buvo nereglamentinis, TS-LKD siūlys Vyriausybės atstovo išnagrinėti, ar posėdžio balsavimo procedūra buvo teisėta. Galimas scenarijus, kad biudžeto priėmimo procedūrą valdantiesiems teks įveikti dar kartą. Ar toks scenarijus realus – priklausys nuo Vyriausybės atstovo principingumo ir požiūrio į atsakingą įstatymų laikymąsi savivaldoje.

„Jei biudžeto svarstymą tektų praeiti iš naujo, greičiausiai tai šiek tiek pakenktų mero ir jo nekompetentingos aplinkos skubotam džiugesiui, kai dar prieš prasidedant biudžeto svarstymui socialiniame tinkle savivaldybės vardu buvo paskelbta, kad biudžetas jau priimtas“, – ironizuoja TS-LKD frakcijos vadovas. Vos prasidėjus tarybos posėdžiui socialiniame tinkle Facebook savivaldybės atstovai parašė: „Šiandien patvirtintas rekordinis 297,5 mln. eurų Kauno biudžetas!“, kai tuo tarpu realiai biudžeto klausimas pradėtas svarstyti tik maždaug praėjus valandai nuo posėdžio pradžios 9 val.

53 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

VDU dėstytojai – ordino kryžius iš Ispanijos ambasadoriaus rankų

Kauno senjorai nenuobodžiauja – kartu eina į teatrą, kepa šašlykus, keliauja prie jūros

Laukia permainos: trumpam turėtų grįžti šiluma

V. Romanovui priklausęs namas Nidoje turi naują savininką

Svogūnų priedanga autobusiuko vairuotojo Šilainiuose neišgelbėjo

Nuo kitos savaitės planuoja įvesti naują tvarką: savivaldybes skirstys į tris zonas

Brutalų užpuolimą patyręs vyras Kauno klinikose neišgyveno

Mirė vienas žymiausių Lietuvos operos solistų V. Daunoras

Perkūno alėjoje griaunamo namo savininkas: „noriu gyventi šiuolaikiškame name“

Svarstoma ilginti moksleivių rudens atostogas