Opozicija: priimdami rekordinį biudžetą valdantieji „rekordiškai“ persistengė

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Dėl antradienį Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdyje tvirtinant miesto biudžetą padarytų rimtų procedūros pažeidimų Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija artimiausiu metu kreipsis į Vyriausybės atstovą.

„Kauną valdanti koalicija stokoja ir dalykinės kompetencijos, ir paprasčiausių techninių administracinių gebėjimų. Šiandien padaryti pažeidimai turi būti įvertinti kuo griežčiausiai, nes tokio akiplėšiško procedūrų nesilaikymo Kauno taryboje dar nebuvo“, – portalui „Kas vyksta Kaune- atsiųstame pranešime piktinasi TS-LKD frakcijos seniūnas R. Skilandis.

Praėjusį penktadienį posėdžiavęs savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komitetas, apibendrinęs gautus frakcijų, juridinių asmenų, savivaldybės administracijos Finansų ir ekonomikos skyriaus pasiūlymus, pateikė šios dienos biudžeto svarstymui išvadą – komiteto posėdžio protokolą.

Šiandien tarybos posėdžiui pirmininkavęs vicemeras Povilas Mačiulis šias išvadas pateikė balsavimui, tačiau joms pritarta nebuvo. Tačiau nedelsiant P. Mačiulis pateikė balsavimui, kaip jis įvardijo, rengėjo (t.y., Finansų ir ekonomikos skyriaus) pasiūlymus, nors Kauno miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamente tokia procedūra net nenumatyta.

Taip P. Mačiulio suformuluotam klausimui Tarybos dauguma jau pritarė.

„Susiklostė paradoksali situacija: Taryba ką tik balsavo „prieš“ tą patį klausimą vienokia forma, tačiau praėjus vos kelioms akimirkoms jau balsavo „už“ tą patį klausimą, tik kitokiame „įpakavime“. Akivaizdu, kad posėdžio pirmininko P. Mačiulio įvykdytas veiksmas rimtai pažeidžia ir numatytas procedūras, ir paprasčiausią žmogišką logiką“, – sako R. Skilandis.

Kadangi balsavimas dėl „rengėjo“ – Finansų ir ekonomikos skyriaus – pasiūlymų buvo nereglamentinis, TS-LKD siūlys Vyriausybės atstovo išnagrinėti, ar posėdžio balsavimo procedūra buvo teisėta. Galimas scenarijus, kad biudžeto priėmimo procedūrą valdantiesiems teks įveikti dar kartą. Ar toks scenarijus realus – priklausys nuo Vyriausybės atstovo principingumo ir požiūrio į atsakingą įstatymų laikymąsi savivaldoje.

„Jei biudžeto svarstymą tektų praeiti iš naujo, greičiausiai tai šiek tiek pakenktų mero ir jo nekompetentingos aplinkos skubotam džiugesiui, kai dar prieš prasidedant biudžeto svarstymui socialiniame tinkle savivaldybės vardu buvo paskelbta, kad biudžetas jau priimtas“, – ironizuoja TS-LKD frakcijos vadovas. Vos prasidėjus tarybos posėdžiui socialiniame tinkle Facebook savivaldybės atstovai parašė: „Šiandien patvirtintas rekordinis 297,5 mln. eurų Kauno biudžetas!“, kai tuo tarpu realiai biudžeto klausimas pradėtas svarstyti tik maždaug praėjus valandai nuo posėdžio pradžios 9 val.

53 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Naktį šalies keliuose formuosis plikledis, rūkas

Viduržiemį šventė egzotiškai VDU Botanikos sodo oranžerijoje

Kaune atlikus įmonės patikrinimą aptikta nesaugios lenkiškos paukštienos: ja prekiauti uždrausta

Į Nacionalinį Kauno dramos teatrą atkeliauja premjera „Iš kūno ir kraujo“

Kyla panika: ar virusu užkrėstos siuntos iš Kinijos pasieks Lietuvą?

K. Bryanto tragedijos sukrėstas R. Javtokas: tai paveikė visus

Paskelbtas statybos inspekcijos sprendimas dėl V. Matijošaičio statybų Kačiūniškės dvare

Legendinė grupė „Rondo“ pristato naują dainą: „Tokių akibrokštų mūsų karjeroje mažai“ (audio)

Dėl plintančio mirtino viruso lietuviams rekomenduojama nevykti į Kiniją (papildyta)

Seimas pasišovė keisti šiukšlių deginimo jėgainėse reikalavimus