Raudondvaris kviečia į Inkilų kėlimo akciją | Kas vyksta Kaune

Raudondvaris kviečia į Inkilų kėlimo akciją

Asociatyvi/R. Tenio nuotr.

Mokytojai Anelė ir Augustinas Kriauzos, mokytojavę Raudondvaryje 1933 – 1946 metais, anksčiau rengdavo tradicinę pavasario paukščių šventę. Tradiciją siekiamą atgaivinti ir vasario 26-ąją gyventojai kviečiami dalyvauti Inkilų kėlimo akcijoje.

[galerija kiek=””]

Mokytojai buvo ne tik miestelio šviesuoliai, bet ir žmonės, kūrę gražias tradicijas, puoselėję meilę gamtai, muzikai, menui. Tie, kuriems teko mokytis pas šiuos puikius žmones, prisimena tradicinę pavasarinę paukščių šventę. Jos metu visi mokyklos mokiniai keldavo inkilus.

Mokytojų Kriauzų dukra Jūratė Kriauzaitė – Rastauskienė prisimena, kokia tai didelė šventė būdavo. Vaikai, iškėlę inkilus, dainuodavo, vaišindavosi. Taip jie buvo mokomi daryti gerus darbus, būti bendruomeniškais.

Šią gražią iniciatyvą tęsia Anelės ir Augustino Kriauzų mokykla – darželis. Mokinukai, padedami tėvelių, mokytojų daro inkiliukus ir vyksta juos kelti į Panemunės šilą arba iškelia šlaite šalia savo mokyklėlės.

Kadangi Raudondvaris tapo mažąja Lietuvos kultūros sostine, nuspręsta prie šios gražios akcijos pakviesti prisidėti visus raudondvariečius ir taip įprasminti mokytojų Kriauzų tradiciją, tuo pačiu į Raudondvarį sukviesti dar daugiau sugrįžtančių paukščių.

Prie šios iniciatyvos prisideda ir kitos įstaigos : gimnazija, kultūros centras, darželis-lopšelis „Riešutėlis“, seniūnija, girininkija ir kt.

Inkilų kėlimo akcija prasidės vasario 26 d. Visų įstaigų atstovus kviečiami rinktis 14 valandą prie kultūros centro ir keliauti kelti inkilų. Numatyta vieta – prie Juozo Naujalio paminklo. Simboliška, kad parskridę paukščiai savo giesmėmis pasveikins muzikos patriarchą.

Po to prie kultūros centro vyks Užgavėnių šventė. Bendruomenės nariai kviečiami nuo vasario 27 d. iki kovo 9 d. į feisbuko grupę „Raudondvaris-mažoji Lietuvos kultūros sostinė“ kelti nuotraukas „Pavasario šventė“, kuriose matytųsi, kaip jūs gaminami, keliami inkilai ir ruošiamasi sutikti sugrįžtančius paukščius.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA