„Iniciatyvos Kaunui“ laukia kultūros ir socialinių projektų

Asociatyvi / Kaunas.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Stiprios nevyriausybinės organizacijos ir aktyvi miesto bendruomenė, šiuolaikiškos bei plačiai prieinamos socialinės paslaugos ir naujomis idėjomis praturtintos kultūrinės iniciatyvos.

Tai pagrindiniai orientyrai projektams į paskutines tris programos „Iniciatyvos Kaunui“ sritis. Paraiškų priėmimas jau prasidėjo.

Kauno miesto savivaldybė pasiekė pusiaukelę, antrus metus iš eilės įdarbindama nevyriausybines organizacijas ir miesto bendruomenę teikiant gyventojams reikalingas viešąsias paslaugas. Programoje „Iniciatyvos Kaunui“ jau baigti paraiškų priėmimai Miesto įvaizdžio stiprinimo, Visuomenės sveikatos gerinimo, Aplinkosauginio švietimo ir Fizinio aktyvumo bei sporto plėtojimo srityse.

Vis dėlto originalių ir naudingų sumanymų turintys kauniečiai dar turi užtektinai erdvės pasireikšti per artimiausias kelias savaites. Tereikia surasti patikimus partnerius ir savo idėjas juodu ant balto perkelti į projektus su konkrečiai aprašytais tikslais, apskaičiuotu biudžetu ir kitais būtinais atributais.

Šiuo metu laukiama paraiškų trijose srityse: Socialinių paslaugų plėtros, NVO ir miesto bendruomenės įgalinimo bei Bendrosios gyventojų kultūros ugdymo. Pastarosios srities pristatymas potencialiems pareiškėjams vyks vasario 13 d., 15 val. Kauno miesto savivaldybės didžiojoje salėje.

„Šių metų programa „Iniciatyvos Kaunui“ padarė akivaizdų progresą. Iš pareiškėjų laukiama nepaviršutiniškų projektų su tiksliai įvardintais ir argumentuotais tikslais. Skatiname partnerystę tarp atskirų organizacijų. Taip pat siūlome atsigręžti į Kauno partnerius – užsienio šalių miestus“, – priminė programos iniciatorė, Kauno mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė.

Vicemerė atkreipė pareiškėjų dėmesį, kad projektai turėtų derėti su Kauno strategija. Miesto lūkesčiai, reikalingos veiklos ir objektyvūs vertinimo kriterijai nurodyti kiekvieno iš prioritetų dokumentuose. Itin laukiamos iniciatyvos savanorystei skatinti, naujoms socialinėms paslaugoms kurti ir darbui su esamais bei būsimais globėjais.

Tuo metu Bendrosios gyventojų kultūros ugdymo srityje ypač laukiama projektų su veiklomis, skirtomis pasiruošti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimui.

„Kol valstybiniu lygiu dar nenuspręsta, ką konkrečiai daryti su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio renginių programa, Kaunas tam rengiasi iš anksto ir kviečia aktyviai prisidėti visuomenę. Kauniečiams netrūksta originalių idėjų, tad kiekviena iš jų yra labai laukiama. Taigi kviečiame teikti projektus. Kitas labai svarbus prioritetas – profesionaliojo meno ir bendrai kultūros prieinamumo visuomenei didinimas“, – kalbėjo Kauno vicemeras Simonas Kairys.

Jis ragino kauniečius aktyviau veikti kuriant naujas kultūros paslaugas ir produktus įtraukiant miesto bendruomenę. Šios kryptys atliepia šią savaitę miesto tarybos naujai patvirtintą Kauno kultūros strategiją. Be to, tai svarbu kalbant apie Kauno siekį 2022-aisiais pelnyti Europos kultūros sostinės vardą.

Visa informacija apie programą „Iniciatyvos Kaunui“ skelbiama internete čia. 

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Augant koronaviruso sergančiųjų skaičiui gali mažėti medikų teikiamų paslaugų

A. Monkevičius: koronaviruso plitimas mokymo įstaigose kelia nerimą

Svarbi žinia Kauno rajonui: dalis gyventojų liks be vandens

Nenorintiems registruotis baruose – baudos iki 1500 eurų

A. Veryga nepatenkintas „Žalgirio“ rungtynėmis: nusipirkus bilietą galima ir neiti

Lietuvoje – dar 5 mirties nuo koronaviruso atvejai: infekcija okupuoja Kauno ligonines

Koronavirusas patvirtintas Kėdainių rajono merui (papildyta)

Skaudi avarija Marvelėje: iš vilkiko kabinos nieko neliko

Nemuno saloje duotas startas vienam didžiausių Kauno projektų

Naujas rekordas - Lietuvoje per praėjusią parą patvirtinti 424 koronaviruso atvejai