„Tesla“ apsidžiaugė lietuvių atliktais namų darbais: jūs žinote kelią į mūsų širdį – Kas vyksta Kaune

„Tesla“ apsidžiaugė lietuvių atliktais namų darbais: jūs žinote kelią į mūsų širdį

Video stop kadras

Portalas „Kas vyksta Kaune“ sausio pabaigoje rašė apie lietuvio verslininko Vlado Lašo keliamą idėją, amerikiečių elektrinių automobilių ir atsinaujinančios energijos gamintojo „Tesla Motors“ įmonės gamyklą steigti Lietuvoje. Siūloma vieta – šalia Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės (Kaišiadorių r.).

Verslininkas taip atsiliepė į įmonės įkūrėjo Elono Musko pernai paskelbtą žinią, „Tesla Motors“ nori statyti „Gigafactory“ gamyklą Europoje, kuri gamintų elektromobilių akumuliatorius. Joje dirbs 6 tūkst. darbuotojų, investicijos į projektą sieks 5 milijardus dolerių, o naujosios gamyklos dydis prilygs 100 futbolo aikščių.

Idėja į Lietuvą prikviesti „Tesla“ praėjusį savaitgalį įgavo pagreitį, kai lietuvių komanda, pasivadinusi „Gigafactory LT“, sukūrė būsimo gamyklos vizualizaciją su kvietimu kurti „Tesla“ padalinį būtent Lietuvoje. Klipo iniciatorius VGTU studentas Darius Kniūkšta.

Vaizdo klipas netruko pasiekti „Tesla Motors“ vadovybę, kuri liko sužavėta ir vasario 3 d. savo socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje pasidalino video bei komentaru: „Lietuva žino kelią į mūsų širdį: „Gigafactory“ statybos panaudojant „Minecraft“. Žinutės originalą išvysite čia.

Ši žinutė socialiniame tinkle sulaukė daugiau kaip 2 tūkst. patiktukų ir apie 800 pasidalinimų.

„Youtube“ platformoje šis video patalpintas vasario 2 d. ir peržiūrėtas daugiau kaip 40 tūkst. kartų.

Video pavadintas „Minecraft Tesla Gigafactory in Lithuania“ („Tesla“ gamykla Lietuvoje, naudojant kompiuterinį žaidimą „Minecraft“), jis trunka kelias minutes. Čia pateikiama informacija, kad „Gigafactory“ gamyklą pati statytų dvejus metus, o kompiuterinio žaidimo „Minecraft“ versijoje ši gamykla Lietuvoje pastatoma per dvi dienas, joje dirba 40 statybininkų, užtrunkama 35 val. Čia pateikiamos virtualios replikos, padedančios suprasti, kaip Lietuvoje būtų pastatyta didžiausia pasaulyje gamykla.

Vaizdo klipe vaizduojama, kaip gamykla kyla nuo pamatų, rodomas jos vidus, pritaikymas aplinkoje ir kt., paminima, kad Kruonis yra Laisvoje ekonominėje zonoje. Kaip privalumai kurti gamyklą paminimi netoli esantys du tarptautiniai oro uostai, artimiausiu spinduliu gyvenančių žmonių tankis – 1,3 žmogaus/metre. Kodėl Kruonis? Kaip privalumai išskiriami: hidroakumuliacinė elektrinė, naudojama saulės energija, elektros energijos generatoriai, vėjo energija, draugiškumas aplinkai, didžiulės žaliosios erdvės.

Pabaigoje kviečiama užeiti raudonuoju kilimu į Kruonyje jau pastatytą „Tesla“ gamyklą, prieš įžengiant skelbiama: „Sveiki patekę į svajonę“. Klipe galiausiai parodoma visa įrengta infrastruktūra, gamtos pritaikymas ir jau pradėję dirbti jauni žmonės. Atrodo, kad ši svajonė jau ranka pasiekiama, entuziazmas ir didelis noras parodytas, „Tesla“ įmonės dėmesys atkreiptas, belieka lietuviams realiais darbais įrodyti, kad ši gamykla Lietuvoje gali virsti realybe.

Galiausiai vaizdo klipas užbaigiamas įtikinamąja fraze: „Mes galime pastatyti bet ką, bet kur. Mes 2017-ųjų Lietuva“.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA