Žmonės vis aktyviau praneša apie skriaudžiamą gamtą - Kas vyksta Kaune

Žmonės vis aktyviau praneša apie skriaudžiamą gamtą

Asociatyvi/Zoologijos sodo nuotr.

Didėjantį visuomenės aktyvumą pranešant apie aplinkosauginius pažeidimus rodo Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos (VAAT) gaunamų pranešimų statistika. 2016 metais VAAT gavo 13 818 gyventojų pranešimų – 13 proc. daugiau negu 2015-aisiais.

Didžiąją jų dalį sudaro skambučiai apie sužeistus, automobilių užmuštus ar sužalotus laukinius gyvūnus, dažniausiai stirnas, taip pat į gyvenamąsias vietoves atklydusius laukinius gyvūnus ar neišskridusius žiemoti paukščius. Tokių pranešimų pernai gauta 37 proc. daugiau nei užpernai.

Pažymėtina, kad sumažėjo pranešimų apie brakonieriavimą. Jų gauta 17 proc. mažiau negu 2015 metais –1880. Tai rodo, kad brakonieriavimo atvejų mažėja. Tarp šių pranešimų vyrauja skambučiai apie žvejybos reikalavimų pažeidimus (1350).

Padaugėjo pranešimų apie atliekų deginimą. Pernai jų gauta 919 – 22 proc. daugiau negu 2015 metais. Dalis gyventojų skundų, kad kaimynai degina atliekas ar kūrena krosnis draudžiamu kuru, nepasitvirtino. Daugiausia nustatyta pažeidimų garažų bendrijose, automobilių servisuose arba kai žmonės kūrena krosnis baldų gamybos atliekomis. Pavasarį ir rudenį itin daug skambučių sulaukta apie sodo atliekų deginimą, ypač nedarbo dienomis.

Žmonės aktyviai informavo ir apie aplinkos taršą atliekomis. Pernai gauta 411 tokio pobūdžio pranešimų – 8 proc. daugiau nei 2015 metais. Šiek tiek padaugėjo ir skambučių apie savavališkus kirtimus. Pernai jų sulaukta 3 proc. daugiau negu 2015 metais – 259.

Aplinkosaugininkai kviečia žmones ir toliau aktyviai pranešti apie skriaudžiamą gamtą, aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimus bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai VAAT tel. (8 5) 273 2995.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA