Kauno „Žalgiriui“ išvykoje nepavyko palaužti Stambulo „Galatasaray“ | Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgiriui“ išvykoje nepavyko palaužti Stambulo „Galatasaray“

Žalgiris.lt nuotr.

Penktadienį Kauno „Žalgirio“ laukė dar vienas išbandymas Eurolygoje. Septynioliktojo turo rungtynėse žalgiriečiai išvykoje susitiko su Stambulo „Galatasaray“ ekipa. Deja, varžybos baigėsi „Žalgirio” komandos pralaimėjimu, rezultatu 79:87 teko pripažinti priešininkų pranašumą.

„Žalgirio“ taškų kraitį Turkijoje tolimu šūviu atidarė Artūras Milaknis, puikiai dėl kamuolių kovojo aukštaūgiai Robertas Javtokas ir Paulius Jankūnas, tačiau keletas rezultatyvių varžovų išpuolių krovė jiems pranašumą – 4:8. Gražiai po krepšiu sužaidė tas pats R.Javtokas, prasiveržimą įspūdingu dėjimu užbaigė Brockas Motumas, o už visus šiuos taškus žalgiriečiai turėtų būti dėkingi Leo Westermannui – 8:11. Po pertraukėlės L.Westermannas rinko jau ketvirtą rezultatyvų perdavimą, kuomet užmetė kamuolį dar vieną efektingą ataką atlikusiam B.Motumui, baudų metimais svarstykles kauniečių pusėn nusvėrė Lukas Lekavičius – 15:13. Kėlinuko pabaigoje reidą krepšio link atliko B.Motumas, o pirmo kėlinio sirena skelbė visišką lygybę – 17:17.

Antro kėlinio pradžioje Lietuvos čempionai rinkosi pražangas, o ne taškus, viena netgi buvo įvertinta nesportine – 17:20. Pasižymėti pavyko komandos kapitonui P.Jankūnui, bet tai buvo viskas ką pavyko nuveikti per keturias minutes, tad „Galatasaray“ krepšininkams pagavus bangą, ją stabdyti bandė minutės pertraukėlės prašęs Šarūnas Jasikevičius (19:25). Po jos svečių puolimas išsijudino: tritaškį smeigė A.Milaknis, vos tik žengęs aikštelėn darbo ėmėsi galingu dėjimu pasižymėjęs Augusto Lima – 26:30. Nors iš toli pataikė ir B.Motumas, šlubuojanti gynyba mažėti atsilikimui toliau neleido, o tai privertė dar vieną pasitarimą sušaukti Š.Jasikevičių – 29:36. Į kovą ėjusio Edgaro Ulanovo sprendimas visiškai pasiteisino, kadangi buvo pelnytas dvitaškis su pražanga, žvėrišką dėjimą atliko B.Motumas, bet ilsėtis kauniečiai keliavo vis dar atsilikdami – 34:40.

Antrą rungtynių pusę žalgiriečiai pradėjo itin susikaupę: jau šeštą rezultatyvų L.Westermanno perdavimą taškais pavertė A.Lima, o netrukus gražų kamuolio judėjimą tritaškiu įtvirtino ir pats Leo – 39:43. Tiesa, dvi tolimas skaudžias bombas smeigę šeimininkai vėl atsiplėšė – 39:49. Tai nė kiek nebaugino B.Motumo, kuris ne tik atsirado laiku ir vietoje, tačiau čia pat smeigė tolimą šūvį bei puikiai darbavosi gynyboje – 44:49. Lygiai tokį pat sėkmingą darbą abejose aikštės pusėse atliko ir A.Lima, bet Stambulo krepšininkus traukė dar vienas tolimas metimas (46:52). Baudas sumetė L.Westermannas, o varžovai darė tai ką geriausiai moka – įsūdė devintą tolimą šūvį, po kurio deficitas išaugo iki 48:57. Baudos aikštelėje užtikrintai atstovėjo P.Jankūnas ir nuostabų pasirodymą tęsęs B.Motumas, tačiau atotrūkis prieš lemiamą atkarpą mažėjo labai mažais žingsneliais – 57:65.

Baltos vėliavos nekėlė penkiais taškais ketvirtą kėlinuką atidaręs L.Lekavičius (62:65), tačiau netrukus krito dar vienas skaudus tolimas dūris į kauniečių krepšį – 62:68. Įsižaidęs P.Jankūnas griovė visas varžovų gynybines užtvaras po krepšiu ir deficitas tirpo iki 68:69. Žinoma, savo atsaką surado ir patyręs Sinanas Guleras, kurio tritaškis privertė komandas susirinkti minutės pertraukėlei – 68:74.

Pasitarimas davė saldžių vaisių, kuriuos po L.Lekavičiaus perdavimų nusiskynė tritaškį per rankas įsmeigęs L.Westermannas bei iš vidutinio nuotolio taikliai atakavęs P.Jankūnas – 73:74. Pavojingai priartėjus, rungtynių estafetę vėl perėmė „Galatasaray“ krepšininkai (73:78). Išradingu metimu taškus rinko Kevinas Pangosas (75:78), tačiau prasidėjus paskutinei minutei, šeimininkai jau laikė pergalę savo kišenėje – 75:82. Per likusį laiką kardinalių pokyčių neįvyko ir paskendę tolimų metimų jūroje žalgiriečiai patyrė pralaimėjimą rezultatu 79:87.