Žada leisti gimdyti namuose

Archyvas / Delfi.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ketvirtadienį pranešė sudarysiantis darbo grupę gimdymui namuose reglamentuoti.

Ministras žurnalistams pabrėžė būtinybę pasirūpinti, kad egzistuojanti gimdymo namuose praktika būtų saugi. Jo teigimu, gimdyti padedančių gydytojų persekiojimas teisme nėra tinkamas būdas spręsti problemą.

„Mes turbūt visi girdėjome apie teismų sprendimus, kurie vienokie ar kitokie buvo priimti dėl jau buvusių atvejų. Manau, kad ta praktika, kuri buvo – spręsti problemą persekiojant teisiškai žmones, kurie padėjo gimti tiems vaikams namuose – nėra, matyt, tinkama. Juo labiau, kad tas reiškinys de facto egzistuoja, žmonės gimdo namie“, – sakė ministras.

A.Veryga žadėjo, kad nagrinėjant šį klausimą prioritetas bus teikiamas kūdikių ir motinų saugumui, bus vertinamos kitų šalių praktikos.

„Mes neaukosime tikrai saugumo – nei kūdikių, nei mamų, bet tuo pačiu įvertinsime gerąsias kitų šalių praktikas“, – teigė A.Veryga.

Vilniaus miesto apylinkės teismas gruodį dėl gimdyme namuose kalta pripažino bendrosios praktikos gydytoją 50-metę Dalią Jakaitę.

Dėl neteisėto vertimosi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla ji įpareigota būti namuose  nuo 22 val. vakaro iki 6 val. ryto.

Gimdymo namuose šalininkai teigia, kad jis suteikia dvasinį saugumą ir yra leidžiamas daugelyje užsienio šalių. Jie ragina įteisinti akušerių ir ginekologų pagalbą gimdyvėms ne ligoninėse.

Kritikai sako, kad gimdyti namuose yra nesaugu, kyla pavojus ir motinos, ir kūdikio sveikatai ir gyvybei, ypač jei gimdymo metu atsiranda komplikacijų.

Gimdymo namuose įteisinimą remia ir socialinės apsaugos ministras Linas Kukuraitis, kurio visi penki vaikai yra gimę namuose. Jis pats žada nesikišti Vyriausybei svarstant šį klausimą.

65 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Parduodamas buvęs pasieniečių sraigtasparnis – pradinė kaina 2,76 mln. eurų

„Drive In Live“ komanda keliasi į Nemuno salą – Kauną džiugins išskirtiniais pasirodymais

Nustatytas minimalus stojamasis balas visoms šių metų studijoms

„Kauno tiltuose“ antradienį lankėsi STT pareigūnai: atliekami intensyvūs veiksmai

A. Veryga: labai didelė tikimybė, kad karantinas baigsis birželio viduryje

Partizanų gatvėje iki sąmonės netekimo sumuštas ir apiplėštas vyras

„Raketa“ paruošta pirmajam keleiviniam reisui į Nidą: vasara nusimato karšta

A. Veryga stebisi mažėjančiais medikų atlyginimais: įstaigoms skiriamos didesnės lėšos nei anksčiau

Atskleista daugiau detalių apie 71-ąją koronaviruso auką (papildyta)

Prokuratūra apie V. Sutkaus ir M. Zalatoriaus sulaikymą: galėjo nukentėti visi mokesčių mokėtojai