Kalėdas pasitiko aplankydami šventinę naktį budinčius – Kas vyksta Kaune

Kalėdas pasitiko aplankydami šventinę naktį budinčius

Organizatorių nuotr.

Ilgai lauktos žiemos šventės pagaliau pasiekė lietuvių namus, tačiau kol vieniems šv. Kūčių vakarą šiltai šypsojosi aplinkui sėdintys artimieji, kitiems laimė, idiliškai pasitikti šventes, deja, nenusišypsojo. Gruodžio 24 dieną, Kūčių vakarą, Kauno aukštųjų mokyklų studentai neliko abejingi ir šventės išvakarėse aplankė tuos, kurie aukoja savo laiką vardan visuomenės gerovės – visą parą veikiančių įstaigų darbuotojus.

Jau ne pirmus metus vykdoma socialinė akcija prasidėjo nuo Kauno technologijos universiteto Studentų atstovybės (KTU SA) idėjos pasveikinti universiteto darbuotojus, kuriems švenčių proga nepavyko ištrūkti iš darbo. Simbolinės dovanos ir parodytas dėmesys privertė bendrabučių ar fakultetų budėtojus ir kitas pareigas einančius KTU bendruomenės narius plačiai nusišypsoti ir bent trumpam pajausti šventinę vakaro dvasią. To užteko, kad ne tik nustebintų darbuotojų, bet ir juos stebinusių atstovybininkų šv. Kūčių vakaras taptų jaukesnis.

Nuoširdžios emocijos ir teigiamas grįžtamasis ryšys, kurio sulaukė akciją vykdę studentai, paskatino juos neapsiriboti vien savo universitetu ir švenčių proga pradžiuginti dar daugiau žmonių, todėl šiemet KTU, Vytauto didžiojo universiteto (VDU) bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studentų atstovybių nariai susivienijo ir šią akciją vykdė viso miesto mastu.

Daugiau nei 30 studentų ŠV. Kūčių vakarą po vakarienės su šeimomis nepatingėjo likusį vakarą praleisti kitų labui ir atsidėkoti tiems kurie visus metus dirba stengdamiesi padėti kiekvienam iš mūsų. Akcijos metu buvo išdalinta apie 80 dovanėlių: šokoladai bei žvakutės jaukesnės atmosferos sukūrimui net ir darbo vietoje visą naktį dirbančioms įstaigoms: ligoninėms, gaisrinėms, policijos nuovadoms ir komisariatams, gimdymo namams ir t.t. Daugiau nei pusė šimto uždegtų žvakių ir begalė žmonių veidus papuošusių šypsenų – štai taip Kauno studentai prisidėjo prie šventinės miesto atmosferos kūrimo.

Aplankė dirbančius Kūčių naktį

„Be galo džiaugiamės šia iniciatyva ir visais kartu prisidėjusiais prie jos įgyvendinimo. Net sunku apsakyti žodžiais tas emocijas, kurios sukilo pamačius per vakarą šitiek nuoširdžių šypsenų. Ko gero visi sudalyvavę akcijoje įspūdžių bei šiltų jausmų pasikrovė visiems metams.

Atrodo labai paprastas dalykas – šokoladas ir žvakutė, tačiau visų emocijos tiesiog neįkainojamos, kas manau ir yra svarbiausia švenčių metu – būti kartu, pasakyti paprastą „ačiū“ ir dovanoti dėmesį. Labai tikiuosi, kad ši socialinė akcija ne tik toliau gyvuos, bet ir su kiekvienais metais vis daugiau žmonių aukojančių savo kūčių vakarą su šeima vardan mūsų visų, sulauks dėmesio bei padėkos“, – apie akciją pasakojo KTU SA socialinių reikalų koordinatorė Milda Kizelevičiūtė.

Panašu, kad per šv. Kūčias aktyvūs jaunuoliai vienijasi ne paskutinį kartą, nes sparčiai augantis mastas žada akcijos tęstinumą, tradicijos formavimąsi. Abejingumas šį vakarą paliekamas nuošaly, nes studentams rūpi, kad per gražiausias metų šventes niekas nebūtų užmirštas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA