Teismas paskelbė: Kauno klinikinės vadovas nepadėjo sukeisti tiriamą D.Gineikaitės kraują (papildyta) – Kas vyksta Kaune

Teismas paskelbė: Kauno klinikinės vadovas nepadėjo sukeisti tiriamą D.Gineikaitės kraują (papildyta)

BNS 2016/12/19 11:42
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Kauno apylinkės teismas pirmadienį nutraukė administracinės teisės pažeidimo bylas Kauno klinikinės ligoninės vadovui Gediminui Abeciūnui ir jo pavaduotojui Kastyčiui Grigoniui.

„Teismas nutaria administracinio teisės pažeidimo bylos (…) teiseną K.Grinionio atžvilgiu nutraukti“, – paskelbė teisėja Liuba Kymantienė.

Tokį patį sprendimą teismas priėmė ir ligoninės vadovo G.Abeciūno atžvilgiu. Byla nutraukta nenustačius nusikaltimo sudėties.

Jiems bylos buvo iškeltos dėl melagingų parodymų davimo buvusios Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovės Daivos Gineikaitės administracinės teisės pažeidimo byloje. Byloje teigta, kad jie davė neteisėtus nurodymus savo pavaldiniams, kad D.Gineikaitės kraujo tyrimo išvadoje būtų parašyta, kad alkoholio jame nerasta. Prokuratūros teigimu, buvo sukeisti mėginiai ir surašyta tikrovės neatitinkanti išvada.

Teismas, išnagrinėjęs medikų bylas dėl melagingų parodymų davimo, nusprendė, kad surinktų įrodymų nepakanka konstatuoti, jog ligoninės vadovai padarė minėtą teisės pažeidimą. Nutarime pabrėžiama, kad Kauno klinikinės ligoninės vadovai nedalyvavo nagrinėjant D.Gineikaitės administracinio teisės pažeidimo bylą, neliudijo ir nedavė jokių parodymų ar išvadų.

Vis dėlto Klinikinės ligoninės gydytojas Artūras Šulnius ir slaugytoja Salomėja Skersienė teismo anksčiau buvo pripažinti kaltais dėl melagingų parodymų davimo: jie pripažino antrą kartą paėmę D.Gineikaitės kraujo mėginį. Už tai jiems paskirtos baudos.

Ligoninės vadovai teigia, kad taip pavaldiniai pasielgė savo iniciatyva.

Dėl piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo siekiant nuslėpti galimą NŽT vadovės girtumo eismo įvykio metu faktą tyrimą atlieka ir Specialiųjų tyrimų tarnyba. Kaip BNS pirmadienį sakė Specialiųjų tyrimų tarnybos Viešųjų ryšių skyriaus viršininkė Renata Saulytė, byloje pasikeitus prokurorui reikėjo surinkti papildomų duomenų.

„Tyrimas yra tęsiamas, jį preliminariai kol kas planuojame pabaigti kitų metų pradžioje ir atiduoti teismui“, – sakė R.Saulytė.

Mėnesio pradžioje D.Gineikaitė buvo išteisinta dėl to, kad siekė tikrovės neatitinkančios išvados apie alkoholio kiekį kraujyje.

D.Gineikaitė būdama neblaivi Kaune avariją sukėlė pernai gruodį. Tyrimą atliekantys pareigūnai ligoninėje rado du kraujo mėginius.

Teismas D.Gineikaitei už vairavimą girtai yra skyręs 1,3 tūkst. eurų baudą ir pusketvirtų metų atėmęs teisę vairuoti. D.Gineikaitė po incidento iš pareigų Nacionalinėje žemės tarnyboje atleista pačios prašymu.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.