Kauno viešajame transporte – revoliucinis sprendimas – Kas vyksta Kaune

Kauno viešajame transporte – revoliucinis sprendimas

R.Tenio nuotr.

Kaune – naujos galimybės viešuoju transportu keliauti patogiau ir pigiau: į elektroninio bilieto sistemą įtraukiami ir maršrutiniai taksi.

Maršrutinių taksi keleiviams nebereikės ieškoti grynųjų pinigų, nes sumokėti už važiavimą jie galės Kauno kortele, papildyta e. bilietais.

Su šia naujove į miestą atkeliauja daugiau galimybių keliauti viešuoju transportu – maršrutinių taksi nuolatinis e. bilietas, nemokamas persėdimas tarp maršrutinių taksi bei bendra kelionė autobusu, troleibusu ir maršrutiniu taksi vos už vieną eurą.

„Kaune yra maždaug 100 tūkst. miestiečių, kurie kasdien naudojasi viešuoju transportu. Iš jų maždaug kas dešimtas nuolat naudojasi mikroautobusais. Šiandien pristatome didelius pokyčius, kurie kauniečiams leis viešuoju transportu naudotis pigiau ir patogiau“, – akcentavo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Galimybė persėsti

Mokėdami už kelionę vienkartiniais e. bilietais, keleiviai per 30 minučių nuo pirmojo kortelės pažymėjimo transporte turės galimybę persėsti į bet kurį miesto maršrutinį taksi, autobusą ar troleibusą.

Jei keleivis važiuos autobusu ar troleibusu, o vėliau tęs kelionę maršrutiniu taksi, bendra kelionės kaina persėdus bus vos 1 euras. Papildomai mokėti nereikės ir persėdant iš maršrutinio taksi į autobusą ar troleibusą. Vienintelis privalomas dalykas – kaskart pažymėti kortelę priglaudžiant ją prie komposterio.

Nemokamas persėdimas tarp maršrutinių taksi

Dar viena naujovė – nemokamas persėdimas tarp maršrutinių taksi. Keleiviai, mokantys už kelionę vienkartiniu e. bilietu, galės persėsti nemokamai iš vieno maršrutinio taksi į kitą per 30 minučių nuo kelionės pradžios (bilieto pažymėjimo). Tokiu būdu tikimasi išplėsti galimybes kauniečiams keliauti pigiau ir patogiau.

Keleiviai, perkantys vienkartinius popierinius bilietus iš vairuotojo, tokios galimybės neturės.

Mėnesiniai bilietai

Nuolatiniai maršrutinių taksi keleiviai taip pat sulauks gerų žinių – galės įsigyti mėnesinį bilietą. Mėnesinio bilieto kaina – 35 eurai.

„Tai duoklė mūsų pastoviems keleiviams. Nuo pat darbo pradžios sulaukdavome užklausų iš keleivių, vykstančių maršrutiniais taksi į darbą. Džiugu, kad pagaliau galėsime jiems palengvinti kelionės išlaidas,“ – pasakojo UAB “Kautra” generainis direktorius Linas Skardžiukas.

Svarbu žinoti, kad šis mėnesinis bilietas nesuteiks teisės važiuoti miesto autobusais, troleibusais. Jis galios tik miesto maršrutiniuose taksi (51-57 maršrutuose).

Informacija realiu laiku

Dar viena patogi naujovė keleiviams – viešojo transporto stotelėse esančiose maršrutų švieslentėse atsiras ir maršrutinių taksi atvykimo laikas.

“Tikimės, kad įdiegtos naujovės paskatins gyventojus, ypač tuos, kurie gyvena miesto pakraščiuose, daugiau naudotis viešuoju transportu vietoje nuosavo“, – pokyčius komentavo Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.

Tokiomis naujovėmis ne tik stiprinama viešojo transporto sistema, didinamas jos patrauklumas, bet ir suteikiama kokybiškesnė paslauga keleiviams.

Elektroninis bilietas

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA