LKL: Kauno „Žalgiris“ sutriuškino Alytaus „Dzūkiją“ | Kas vyksta Kaune

LKL: Kauno „Žalgiris“ sutriuškino Alytaus „Dzūkiją“

Asociatyvi nuotr. / delfi nuotr.

Kauno „Žalgirio“ komanda tęsia pasirodymą „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionate ir be didesnių kliūčių įveikė Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkus rezultatu 61:94.

Ilgai apsišaudyti neprireikė tritaškį įskraidinusiam Edgarui Ulanovui bei penkis taškus tolimais metimais rinkusiam Kevinui Pangosui – 8:3. Netrukus K.Pangosas savo kraitį pildė pasižymėdamas ir aštriais reidais arčiau krepšio, o sėkmingų išpuolių estafetę perėmė komandos kapitonas Paulius Jankūnas – 16:8. Be klaidų krepšį atakavęs K.Pangosas pelnė jau 11-ąjį tašką, nesportiškai sustabdytas Renaldas Seibutis pirmą kartą žalgiriečiams kūrė dviženklį pranašumą (20:10), kurį čia pat dar labiau didino puikiai suorganizuotą derinį tolimu šūviu užbaigęs P.Jankūnas – 23:10. Kėlinuko pabaigoje žibėjo Paulių tandemas: iš įvairių aikštės taškų kamuolį į krepšį siuntė Jankūnas, po keitimo žaidime pasirodęs tolimą bombą iškart smeigė Valinskas, o skirtumas tarp komandų po pirmųjų dešimties minučių išaugo iki 31:12.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ atrado naujus puolimo lyderius, kuomet drąsiai rungtyniavo Lukas Lekavičius, o tritaškius smeigė Artūras Milaknis ir Brockas Motumas – 41:16. Varžovams sužaidus kiek geresnę atkarpą, minutės pertraukėlę šaukė atsipalaidavimo ženklus pajutęs Šarūnas Jasikevičius (41:20). Po jos ilgiausią Lietuvos čempionų tylą rungtynėse nutraukė trečią P.Valinsko rezultatyvų perdavimą tritaškiu pavertęs P.Jankūnas, o naują rekordinio atotrūkio ribą brėžė iš toli pataikęs E.Ulanovas bei aikštelėn sugrįžęs K.Pangosas – 50:20. Spurtą iki 14:0 tęsė E.Ulanovas ir P.Jankūnas, tad ilsėtis kauniečiai keliavo pirmaudami kone trigubai bei palikę šeimininkų komandą tuščią jau šešias minutes – 54:20.

Nors po didžiosios pertraukos baigėsi „Dzūkijos“ taškų badas, pavydėtiną žalgiriečių pataikymą dar labiau gerino P.Valinskas bei tritaškį įskraidinęs B.Motumas – 59:24. Iš K.Pangoso perdavimo sulaukęs Augusto Lima krovė kamuolį iš viršaus, netrukus aukštaūgis įsirašė dar tris naudingumo balus, kuomet taisė netaiklų komandos draugo metimą (63:30). Vienas pats visą varžovų gynybą sudraskė K.Pangosas, bet vis laisviau puolime jautėsi iki tol strigę alytiškiai, tad pasitarimo paprašė „Žalgirio“ trenerių štabas – 65:37. Šeimininkams dar labiau įsidrąsinus (65:41), šiuos malšino šaltakraujiškai žaidęs B.Motumas – 69:41. Ketvirčio pabaigoje taškų sąskaitą atsidarė Robertas Javtokas, ketvirtą L.Lekavičiaus tikslų perdavimą taškais įtvirtino R.Seibutis, ir nors dešimties minučių atkarpa buvo pralaimėta 19:26, bendros situacijos rungtynėse tai pernelyg nekeitė, nes Lietuvos čempionai vis dar solidžiai pirmavo – 73:46.

Vos tik prasidėjus ketvirtajam kėliniui Š.Jasikevičiaus auklėtiniai susigrąžino tai, ką prarado trečiojo kėlinio metu, dvitaškį įmetus R.Javtokui, iš toli pataikius A.Milakniui bei baudų metimus už nesportinę pražangą realizavus L.Lekavičiui – 80:46. Netrukus vieną gražiausių mačo epizodų kūrė A.Milaknio rezultatyvų perdavimą dėjimu pavertęs R.Javtokas, greito išpuolio smaigalyje atsidūrė R.Seibutis – 84:53. Gražiai suvaikščiojus kamuoliui pasižymėjo B.Motumas, o lengvą žalgiriečių pasivaikščiojimą Alytuje vainikavo snaiperio sugebėjimus demonstravęs bei dviem taikliais tritaškiais rungtynes uždaręs R.Javtokas – 94:61.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 17 (3/4 trit.), K.Pangosas 15 (5/6 dvit., 7 rez. perd.), B.Motumas 14 (3 per. kam.), R.Javtokas 14 (2/3 trit.), E.Ulanovas 8 (2 per. kam.), R.Seibutis 6 (3 per. kam.), A.Milaknis 6, L.Lekavičius 5 (6 rez. perd.), P.Valinskas 5, A.Lima 4, I.Hartensteinas 0.

„Dzūkija“: G.Navickas 14 (3/4 trit.), A.Hernandezas 11 (3/4 trit., 6 atk. kam., 5 rez. perd., 2 per. kam.), K.Guščikas 9.