Dar viena artėjančių Kalėdų dovana kauniečiams: įspūdingai sušvito istorinės Prezidentūros sodelis – Kas vyksta Kaune

Dar viena artėjančių Kalėdų dovana kauniečiams: įspūdingai sušvito istorinės Prezidentūros sodelis

Šeštadienio vakarą Kaune buvo įžiebtas Istorinės LR Prezidentūros sodelis, aplink medžius išraizgyta 4,5 km mėlynų, spindinčių girliandų, kviečiančių dažniau užsukti į Prezidentūrą.

Kalėdiniame  renginyje „Žiema artėja, pone Prezidente!” tą vakarą atgijo Prezidentas Kazys Grinius, pasirodė  J. Gruodžio muzikos konservatorijos studentai, dramatišką reginį sukūrė ugnies atlikėjų trupė „Ugnies valdovai“.

Prezidentui K. Griniui atminti

Teatralizuotame renginyje prisimintos dramatiškos Kalėdos prieš 90 metų, kai miestas ruošėsi Prezidento Kazio Griniaus 60 m. jubiliejui, tačiau šventė buvusi atšaukta.

Istorinės LR Prezidentūros Kaune vadovė Renata Mikalajūnaitė pasakojo, kad Prezidentas K. Grinius neturėjo progos pasveikinti kauniečių su Kalėdomis, nes 1926 gruodžio 16-17 d. įvyko karinis perversmas. „Šiandien klaida ištaisyta – Prezidentas sveikino kauniečius su šventėmis. O tuomet visas miestas ruošėsi Kalėdoms, stalai Prezidentūroje buvo paruošti šventėms. Nors K. Grinius buvo pakankamai kuklus, nenorėjo jubiliejaus viešai švęsti, tačiau statusas įpareigojo”, – kalbėjo R. Mikalajūnaitė.

Ji pasakojo, kad perversmas buvo skausmingas, Prezidentas atsistatydino, bet kitų metų vasarį jis vedė mylimąją Kristiną ir susilaukė sūnaus Liūto. Šįmet minimos 150 K. Griniaus gimimo metinės.

„Kadangi Prezidentūra mažoka, priėmimai vykdavo Kauno įgulos karininkų ramovėje. Tarkim, Prezidentas Antanas Smetona ateidavo į pokylį paskutinis, kaip garbingiausias svečias. Puotos ten vykdavusios labai iškilmingos”, – sakė R. Mikalajūnaitė.

Prezidentą K. Grinių šventės metu vaidinęs aktorius Edvinas Vadoklis pasakojo, kad vaidmens mokėsi iš istorinių prisiminimų apie Prezidentą, tarp jų Prezidento sūnaus Liūto bei Prezidento Valdo Adamkaus.

„Apie K. Grinių buvo pasklidusios dvi stiprios nuomonės: „be proto gražus” ir „visiškas demokratas”. Jis kovojo už Lietuvą, buvo jai atsidavęs, net paskutinis sakinys jo testamente tarsi vainikavo veiklą: „Aš nepaliaujamai tikiuosi ir tikiu lietuvių tautos gyvata.” Prezidentas nuolat teigė: „Kalbėti apie demokratiją, kovoti už ją gali būti tik per vėlu, bet niekada ne per anksti”, – dėstė aktorius E. Vadoklis, atskleidęs, kad vaidmeniui pradėjo ruoštis dar sausį. Didelį dėmesį skyrė aprangai, kad atrodytų skoningai.

Ragina istoriją mokytis per pramogas

Istorinės Prezidentūros sodelio papuošimą ir įžiebimo renginį miestui skyrusios įmonių grupės „Nuova“ valdybos pirmininkas Minvydas Znaidauskas tikisi, kad kauniečiams šis Pasakų sodas sukurs šventinę nuotaiką, mėlyna spalva nuramins ir kiekvienas į namus išsineš gerą nuotaiką.

„Dirbome visą savaitę, tikimės, kad kauniečiai dažniau ateis į Prezidentūrą ir pasidomės savo tautos istorija. Beje, Kaunas pradėjo vytis Vilnių: čia atsikelia ministerijos, turime Prezidentūrą tik Prezidentei reikia pervažiuoti, beliko Vyriausybę perkelti”, – šypsodamasis kalbėjo M. Znaidauskas.

Įmonės rinkodaros vadovė Liuda Znaidauskienė atkreipė dėmesį, kad dalis žmonių skundžiasi, jog Lietuvoje bloga gyventi, tačiau ragino patiems kažką padaryti, kad padėtis keistųsi: „Mes pradėjome nuo savęs, tam kad būtų gera, kiekvienas po truputį turi prisidėti. Viliuosi, kad šviečiantys medžiai kvies čia dažniau užsukti, aplankyti edukacines Prezidentūros programas. Istoriją žinoti labai svarbu, o kai pateiki ją pramogos forma – lengvai įsidėmi datos, įvykiai”, – teigė pašnekovė.

Švies iki Trijų Karalių

Istorinės Prezidentūros sodelis švies kasdien iki  Trijų Karalių. Rūmų langai irgi stebins specialiu apšvietimu.

Lemputės bus įjungtos nuo ryto iki 23 val. nakties, vakarais čia skambės kalėdinė muzika.

Lankytojai taip pat bus laukiami Istorinės Prezidentūros ekspozicijų salėse, kur galės sužinoti daugybę įdomių faktų apie Pirmosios Lietuvos Respublikos Prezidentus, jų dienas ir darbus.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA