„Romuva“ praneša: siekdami išvengti nelaimių esame priversti nutraukti filmų rodymą – Kas vyksta Kaune

„Romuva“ praneša: siekdami išvengti nelaimių esame priversti nutraukti filmų rodymą

Archyvo nuotr.

Kauno kino centrasRomuva“ dėl ekspertų atliktų išvadų turi skubiai pradėti salės remontą. Dėl šios priežasties nedelsiant nutraukiamas filmų rodymas ir kiti renginiai „Romuvoje“. Kino centro veiklą planuojama tęsti kitose erdvėse.

Prasidėjus naujam Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos etapui, 2014 metais pradėti paruošiamieji darbai pritraukti ES lėšas pastato tvarkymui.

Nuo šių metų pradžios intensyviai ruošiamasi pastato tvarkymo darbams: atliekami reikalingi pastato tyrimai, rengiami projektiniai pasiūlymai ir techninis projektas, vertinimui pateiktas investicinis projektas.

„Pastato kapitalinis remontas jau buvo numatytas, tačiau nesitikėjome jį pradėti taip skubiai. Siekdami išvengti galimų nelaimių esame priversti nutraukti filmų rodymą ir remontą pradėti nedelsiant. Tačiau norime nuraminti – kino centro veikla nenutrūks, šiuo metu ieškome kitų patalpų laikinai perkelti veiklą“, – situaciją aiškina l.e.p. direktorė Monika Inčerytė.

Kino centro veikla nenutrūks

Šiuo metu intensyviai ieškoma alternatyvių patalpų, kurios būtų tinkamos laikinai perkelti kino centro veiklą. Nors filmų rodymas šiandien skubiai nutraukiamas, tačiau kino centro veiklą planuojama tęsti kitose erdvėse.

Svarbiausi renginiai, tokie kaip Tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“ į kitas erdves bus perkelti dar šią savaitę, o ilgalaikė veikla taip pat bus tęsiama. Kasdieniai filmų seansai kitose erdvėse planuojami atnaujinti nuo sausio mėnesio.

„Tokios pačios salės bei senojo kino teatro Kaune nėra, tačiau svarbu tęsti veiklą kitose, alternatyviose erdvėse, svarbu, kad kauniečiai turėtų prieigą nekomerciniam kinui bei viešintiems festivaliams“, – pabrėžia Kauno kino centro „Romuva“ vadovė.

Legendinis kino teatras

Legendinis kino teatras „Romuva“ pastatytas 1940 metais kauniečiams mena tarpukarį. Pastatas, ypatingas savo modernizmu, vilioja ne tik miestiečius, bet ir svečius į čia rodomų nekomercinių filmų peržiūras, įvairius renginius ir ekskursijas.

Išgyvenęs skirtingus laikotarpius kino teatras išsaugojo savo veiklą ir istorinį paveldą, tačiau jau kurį laiką laukė remonto. Gavęs Europos paveldo ženklą pripažintas svarbiu ne tik Kauno, tačiau visos Lietuvos ir Europos kontekste.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA