V. Matijošaitis neprieštarauja ministerijų perkėlimui į Kauną ir jau siūlo vietą

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijos bus perkeliamos į Kauną, jeigu bus įgyvendintas LVŽSpasiūlymas. Ministerijų darbuotojai tokią idėją vertina skeptiškai ir nenori keltis į Kauną, o Ramūnas Karbauskis atkerta, kad darbuotojų norai nėra argumentas.

Darbuotojai vertina skeptiškai

Teigiama, kad kartu su ministerijomis į Kauną galėtų būti iškeltos ir pavaldžios institucijos, taigi darbo vietą reikėtų keisti daugiau nei 1000 darbuotojų. Darbuotojai nėra sužavėti tokios idėjos.

„Aš manau, kad būčiau linkęs ieškoti darbo Vilniuje ir būtų iššūkis surasti daug naujų specialistų Kaune“, – LNK žinioms Aplinkos ministerijos vyriausiasis specialistas Vaidotas Kisielius.

„Mes nenorim važiuoti į Kauną, mes gyvename Vilniuje.“, „Blogai būtų, tektų kraustytis į Kauną arba važinėti, tai sudarytų papildomus finansinius ir laiko išteklius“, „Nemanau, kad čia racionalu“, – LNK žinioms kalbėjo Aplinkos ministerijos darbuotojai.

Kandidatas į ministrus negalėjo atsakyti, kam reikia ministeriją iškelti į Kauną

DELFI konferencijoje lankęsis LVŽS kandidatas į aplinkos ministrus Kęstutis Navickas, paklaustas, kaip vertina idėją iškelti Aplinkos ministeriją į Kauną ir kokia iš to bus nauda, atsakyti negalėjo.

„Aš kaunietis, tai man būtų labai malonu (juokiasi). Bet čia tik juokauju, iš tikrųjų ne ministras kelia ministerijas į kitus miestus. Taip, tai yra parašyta partijos programoje, koks bus galutinis sprendimas, priklausys nuo valstybės valdymo sąrangos. Ar yra daugiau argumentų yra prieš, ar už, kol kas mes šitame lygmenyje net nekalbame.

Aš nežinau, ar tai iš esmės spręstų esminius dalykus. Gal kai kurios funkcijos yra racionaliau, bet kokių atveju, Kaunas yra viduryje Lietuvos. Vienas iš argumentų yra regionų plėtra, bet negali įvardinti, kad vienos ar kitos ministerijos iškėlimas į miestą išspręstų regionines problemas. Aš šiandien neatsakysiu, neturiu argumentų nei už, nei prieš, kad galėčiau su jumis argumentų kalba diskutuoti“, – kalbėjo K. Navickas.

R. Karbauskis: darbuotojų nenoras nebus argumentas

LVŽS lyderis R. Karbauskis teigė, kad darbuotojų nenoras nebus argumentas ministerijų neiškelti.

„Tai nebus argumentas, kad darbuotojai nenori. Manau, kad tai bus įrašyta į Vyriausybės programą ir paskirti ministrai žinos, kad jų pirmas uždavinys, apart to darbo, kurį jie turi padaryti tiesiogiai, bus ir iškėlimas tų ministerijų į Kauną.

Kaunas turėtų tik pasiruošti priimti ir užtikrinti, kad tai bus padaryta. Kuo greičiau Kaunas tai padarys, tuo greičiau bus perkelta“, – LNK žinioms kalbėjo R. Karbauskis.

V. Matijošaitis: pritarčiau

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis DELFI teigė, kad pritartų tokiai idėjai ir Kaune ministerijoms vietos atsirastų.

„Tiek jūs tiek aš girdėjau iš spaudos šitą, bet pritarčiau. Žemės ūkio ministerija, tai labai sveikintina, nes yra žemės ūkio universitetas, tai labai gerai būtų. Aplinkos irgi gerai. Miestui nebūtų didelių rūpesčių, sukurtų darbo vietas.

Tikrai įmanoma būtų įkurdinti, dabar yra KTU šiek tiek atlaisvintų pastatų, tai ministerijoms tikrai čia vietos užtektų. Bet geriausia būtų prieš keliant, ką aš daryčiau vietoj R. Karbauskio ir naujo premjero, pirma peržiūrėčiau jų veiklą, optimizuočiau“, – kalbėjo V. Matijošaitis.

R. Karbauskis dar prieš rinkimus žiniasklaidai teigė, kad ministerijų iškėlimas su Kauno miesto valdžia jau suderintas, V. Matijošaitis iš pradžių teigęs, kad apie ministerijų iškėlimą girdėjęs tik iš spaudos, vėliau paklaustas, sakė, kad kalbėjosi su LVŽS lyderiu: „Su Ramūnu mes daug temų aptarėm ir tai viena iš tų.“

K. Starkevičius perspėja apie spaudimą

Kazys Starkevičius jau seniai, dar 2009 metais siūlė iškelti Žemės ūkio ministeriją į Kauną. Vis dėlto tokios idėjos jam įgyvendinti nepavyko. Politikas perspėja R. Karbauskį ir LVŽS dėl galimo spaudimo.

„Mūsų programoje buvo 2009 metais tas punktas įrašytas, deja, jis liko neįgyvendintas. Girdima, kad reikia stiprinti regioninę politiką ir vienas iš būdų įstaigas, kurios įsikūrusios Vilniuje, perkelti į kitus miestus. Niekaip niekam nepavyko to padaryti. Čia tikrai nėra nauja idėja.

Tais metais ištiko ir krizė ir pajaučiau didžiulį pasipriešinimą tiek iš valstybės tarnautojų, tiek iš kitų politikų ir pakėliau rankas. Bus didelis pasipriešinimas ir dabar, niekas čia labai nepasikeitė. Ir iš politikų pusės, daug yra dirbančių įvairių giminių, kurie tampriai surišti su Vilniumi“, – DELFI kalbėjo K. Starkevičius.

Daugiau skaitykite čia

47 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Kaune užfiksuotas sparčiausiai augantis darbo užmokestis Lietuvoje

Ką tik atvertą Vienybės aikštę išmargino juodos žymės

VTEK: nėra duomenų, kad S. Skvernelis supainiojo interesus dėl lėšų jo gatvės asfaltavimui

Į korupcijos skandalą įsivėlusiems „Kauno tiltams“ – stambus užsakymas uostamiestyje

Atsiveria dar viena lietuvių pamėgta atostogų kryptis

Sukurtas interaktyvus žemėlapis, rodantis visų Lietuvos medikų atlyginimus

Kitais metais Sausio 13-oji gali būti paskelbta nedarbo diena

Skaudi nelaimė Šilainiuose: motorolerio vairuotojas atsidūrė ligoninėje

Koronavirusas patvirtintas „Humanos“ sandėlio darbuotojai

Prie Draugystės parko užsiliepsnojo jaunimo pamėgtas apleistas pastatas