V. Adamkus jubiliejui skirtose iškilmėse: ačiū, kad tiek metų esame drauge

Š. Kubiliaus nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lapkričio trečiąją garbingą 90-ies metų jubiliejų minėjęs prezidentas Valdas Adamkus šeštadienį atvyko į Vytauto Didžiojo Universitetą (VDU), kuriame jį sveikino apie 700 iškiliausių Lietuvos žmonių ir artimiausių prezidento draugų.

Sveikino iškiliausios Lietuvos asmenybės

Renginio, kuris skirtas apžvelgti visus V. Adamkaus gyvenimo metus, pradžioje VDU rektorius Juozas Augutis priminė, kad prezidentas gimė ir augo Kaune, bei padovanojo jam įspūdingo dydžio jubiliato portretą. „Tikiuosi, jog patiks ne tik jums, bet ir ypač patiks poniai Almai“, – įteikdamas dovaną juokavo rektorius.

Tuo tarpu vienas seniausių V. Adamkaus draugų, su kuriuo prezidentas drauge lankė Kauno „Aušros“ berniukų gimnaziją, Gabrielius Žemkalnis, siuntė savo linkėjimus iš Australijos. „Tu, Valdai, visada siekei savo viziją įgyvendinti, būti naudingu ir reikalingu ir tautai, ir bendruomenei, ir draugams“, – vaizdo įraše kalbėjo G. Žemkalnis ir linkėjo prezidentui ir toliau nenustoti siekti savo tikslų.

Viena didžiausių renginio staigmenų tapo specialus Ukrainos prezidento Petro Porošenka sveikinimas, kuriuo jis dėkojo Valdui Adamkui už pagalbą Ukrainai. „Jūsų ekselencija, išreiškiu jums pačius nuoširdžiausius linkėjimus jūsų jubiliejaus proga. Esate tikras Ukrainos tautos bičiulis“, – rašė P. Porošenka savo sveikinime. Drauge su šiais žodžiais Valdui Adamkui buvo perduotas ir kunigaikščio Jaroslavo vardo ordinas.

Dėkojo susirinkusiems

Tuo tarpu pats Valdas Adamkus susirinkusiems dėkodamas teigė, kad jaudinasi, nes yra tarp bičiulių. „Kreipdamasis į jus giliai jaudinuosi, bet džiaugiuosi tuo, kiek asmenybių galiu pavadinti draugais pačia tikriausia, šilčiausia šio žodžio prasme. Nuoširdžiai ačiū, kad esame kartu šiandien ir jau daugybę metų“, – teigė prezidentas.

„Aš čia, Kaune, savo mokyklose, gavau ne tik stiprius žinių pagrindus, bet ir pasaulėžiūros, vertybių pagrindus“, – savo padėkoje teigė jis.

Gyvenime patyrė visko

V. Adamkus gimė 1926-aisiais Kaune, tarnautojų šeimoje, kuri 1944-aisiais emigravo į Vokietiją. Kaune pradėjęs mokslus „Aušros“ gimnazijoje, juos jis baigė jau būdamas Vokietijoje.

Po maždaug 5 metų, praleistų Vokietijoje, V. Adamkus išvyko į Ameriką, kurioje prezidentui teko patirti visko – nuo darbo už 75 centus per valandą jis pakilo iki tarnybos Aplinkos apsaugos agentūroje.

1989-aisiais, dar būdamas Amerikoje, V. Adamkus su kitais išeivijos lietuviais aktyviai prisidėjo prie VDU atkūrimo, o 1993-aisiais pradėjo aktyvų politinį gyvenimą Lietuvoje. Praėjus keletui metų, 1998-aisiais, jis buvo išrinktas Lietuvos Respublikos Prezidentu, 2004-aisiais, Rolandą Paksą pašalinus iš Prezidento pareigų, jis buvo perrinktas antrai kadencijai.

5 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė atsisveikino su vienu iš kandidatų

Sužadėtuvės: ar tikrai turi pirštis tik vyrai ir kiek kainuoja žiedai?

Tradicinėse šv. Roko futbolo rungtynėse – netikėtas rezultatas

Dėl spūsčių automagistralėse reikėtų keiksnoti ne tik kelininkus

Liepą – rekordinis imigracijos mėnuo, ekspertai perspėja dėl iššūkių

Šeštadienio vėlų vakarą rastas sprogmuo Baltų prospekte

Sekmadienį du eismo įvykiai per kelias minutes – prireikė medikų pagalbos

Norinčiųjų tapti kunigais vis mažėja

Iš emigracijos grįžę jonaviečiai kepa ypatingus šakočius ir siunčia žinutę užsienio lietuviams

Lietuviškas kaimas, kuriame žmonės plaukioja jachtomis