Įspūdingas A. Limos blokas neapsaugojo „Žalgirio“ nuo pralaimėjimo | Kas vyksta Kaune

Įspūdingas A. Limos blokas neapsaugojo „Žalgirio“ nuo pralaimėjimo

Trečiadienio vakarą vykusiose trečiosiose „Eurolygos“ varžybose Stambule Kauno „Žalgiriui“ sekėsi prasčiau nei Kaune. Šį kartą jie nusileido Stambulo „Fenerbahce“ klubui rezultatu 82:68. Tai buvo antrasis klubo pralaimėjimas Europoje, tačiau rungtynėse buvo ir malonių kauniečiams akimirkų – viena iš jų, aukštaūgio Augusto Limos blokas varžovui.

Rungtynių Turkijoje starte du tolimus šūvius vieną po kito paleido Leo Westermannas, sudėtingą metimą iš vidutinio nuotolio pridėjo sėkmingų išpuolių seriją pratęsęs Paulius Jankūnas – 8:4. Šeimininkams persvėrus rezultatą (8:10), dar vieną tolimą bombą šįkart smeigė Kevinas Pangosas, o įpusėjus kėliniui L.Westermannas varžovus nustebino ir nuostabiu reidu krepšio link – 14:13. Nuo suolo pakilęs lyderio vaidmens ėmėsi Brockas Motumas: aukštaūgis ne tik pasižymėjo iš artimos distancijos, bet ir įskraidino tritaškį iš aikštės krašto – 19:18. Puikų Renaldo Seibučio perdavimą maksimaliai išnaudojo su pražanga dvitaškį įmetęs Antanas Kavaliauskas, išradingai krepšio link prasibrovė Artūras Milaknis – 24:22. Visgi, paskutinę ketvirčio minutę žalgiriečių puolimas sustojo bei tuo pasinaudoję Eurolygos vicečempionai pirmą rungtynių atkarpą užbaigė pirmaudami rezultatu 24:28.

Antrąjį kėlinį „Fenerbahce“ pradėjo dar keturiais taškais, tęsė savo spurtą iki 10:0 ir privertė neplanuotos minutės pertraukėlės prašyti Šarūną Jasikevičių – 24:32. Svečių tylą iškart po jos nutraukė galingas ir net pražanga stabdytas A.Kavaliausko žaidimas po krepšiu, individualiai visą varžovų gynybą sulaužė deficitą švelninęs L.Westermannas (29:32). Turkams pabandžius vėl nutolti (29:36), svarbų tritaškį smeigė A.Milaknis, dar du taškus rinko nuo lentos taikliai atakavęs L.Westermannas – 34:38. Fantastiškai savąjį krepšį galingu bloku gynė Augusto Lima, o prieš pat didžiąją pertrauką atotrūkiui pernelyg augti neleido tritaškį realizavęs B.Motumas – 37:44.

Trečiąjį kėlinį Pero Antičiui atidarius trečiuoju savo tritaškiu, komandas pirmą kartą skyrė dviženklis skirtumas – 37:47. Tiesa, Lietuvos čempionų tai nė kiek nebaugino: ledus pralaužti pavyko Edgarui Ulanovui, nesustabdomą prasiveržimą pademonstravo L.Westermannas, o dar labiau aistras kurstė snaiperio sugebėjimus demonstravęs A.Milaknis – 45:49. Nuo pat tritaškio linijos reidą krepšio link atliko bei atsilikimą dar labiau mažino B.Motumas (47:49), tačiau čia pat „Fenerbahce“ susigrąžino tvirtesnes žaidimo gijas į savo rankas – 47:55. Sėkmingą atkarpą sužaidė efektingai antras progas „Žalgiriui“ kūręs ir atsilikimą kiek sušvelninęs A.Lima (52:57). Prieš lemiamą ketvirtį kovinę distanciją išlaikė tikslų perdavimą B.Motumui atlikęs ir pats taškus baudų metimais rinkęs K.Pangosas – 56:63.

Lemiamą rungtynių atkarpą „Fenerbahce“ pradėjo pakilia banga ir krovėsi rekordinį pranašumą – 56:69. Situaciją taisyti bandė galingą tandemą po krepšiu sudarę P.Jankūnas ir A.Kavaliauskas, tačiau kitiems žalgiriečiams stringant, sumažinti atotrūkio pernelyg nepavyko (62:74). Laikui sparčiai senkant, kauniečių puolimą ištiko dar didesnis sąstingis ir šeimininkus nuo pergalės teskyrė dvi minutės – 62:77. Komandos kapitonas P.Jankūnas toliau pildėsi savo taškų kraitį, gražiai arčiau krepšio pranėrė A.Milaknis, o į dviženklę taškų ribą ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiams įkopti leido tašką rungtynėse dėjęs Luko Lekavičiaus dvitaškis su pražanga – 68:82.

Penktadienį žalgiriečių Kaune lauks dar vienas išbandymas – Tel Avivo „Maccabi“ ekipa iš Izraelio.