Prezidentė: J.Olekas į istoriją įeis kaip auksinių šaukštų ministras – Kas vyksta Kaune

Prezidentė: J.Olekas į istoriją įeis kaip auksinių šaukštų ministras

BNS 2016/10/17 11:55
DELFI nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nusprendė netvirtinti krašto apsaugos ministro socialdemokrato Juozo Oleko laikinuoju sveikatos apsaugos ministru, nes jis yra susikompromitavęs vadinamojoje „auksinių šaukštų“ istorijoje.

„Susikompromitavusių žmonių tikrai negaliu skirti ministrais, net ir laikinaisiais, ir būtent ponas J.Olekas nueis į istoriją ar įeis į istoriją kaip auksinių šaukštų ministras“, – žurnalistams pirmadienį dalyvaudama „Maisto banko“ akcijoje sakė D.Grybauskaitė.

J.Olekas pastaruosius kelis mėnesius pavadavo sveikatos apsaugos ministrą Jurą Poželą nuo jo ligos pradžios. J.Požela po sunkios ligos mirė sekmadienio naktį.

Sekmadienį socialdemokratų vadovas premjeras Algirdas Butkevičius teigė, jog laikinuoju sveikatos apsaugos ministru greičiausiai bus siūlomas J.Olekas, tačiau prezidentė pirmadienį pareiškė, jog J.Oleko laikinai vadovauti Sveikatos apsaugos ministerijai netvirtins. Vietoje jo premjeras pasiūlė ūkio ministro Evaldo Gusto kandidatūrą. D.Grybauskaitė žurnalistams teigė jo kandidatūros dar negavusi, todėl jo tinkamumo eiti šias pareigas nekomentavo.

Pats J.Olekas prezidentės sprendimo nekomentuoja.

„Aš dabar darbuojuosi savo ministerijoje, be to, yra įtemptas rinkimų metas. O čia yra premjero ir prezidentės kompetencija, ką jie paskirs laikinai. Aš turiu savo pareigas ir jas vykdau“, – BNS sakė ministras.

Prezidentė anksčiau yra raginusi atsistatydinti J.Oleką iš krašto apsaugos ministro pareigų, kilus ažiotažui dėl vadinamosios auksinių šakučių istorijos. Rugpjūčio pabaigoje Viešųjų pirkimų tarnyba paskelbė, kad kariuomenė aštuonis kartus didesne nei rinkos kaina iš įmonės „Nota Bene“ pirko lauko virtuvės reikmenų.

Teisėsauga vykdo ikiteisminį tyrimą dėl galimo „Nota Bene“ sukčiavimo. Tiriama, ar bendrovė siekė nuslėpti nuo Lietuvos kariuomenės tikrąjį lauko virtuvės agregatų gamintoją, kai klijavo „Karcher – Futuretech“ prekės ženklą ant Lietuvoje įsigytų prekių. Taip pat vykdomas atskiras tyrimas dėl piktnaudžiavimo, siekiant dėl įsigijimo išaiškinti atsakingus asmenis krašto apsaugos sistemoje.

Po šio įvykio opozicija J.Olekui inicijavo interpeliaciją, tačiau postą ministras išsaugojo.

J.Olekas kaltinimus neigė ir tikino, jog būtent jo iniciatyva buvo pradėti tyrimai dėl pirkimų kariuomenėje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT