Prezidentė: J.Olekas į istoriją įeis kaip auksinių šaukštų ministras

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nusprendė netvirtinti krašto apsaugos ministro socialdemokrato Juozo Oleko laikinuoju sveikatos apsaugos ministru, nes jis yra susikompromitavęs vadinamojoje „auksinių šaukštų“ istorijoje.

„Susikompromitavusių žmonių tikrai negaliu skirti ministrais, net ir laikinaisiais, ir būtent ponas J.Olekas nueis į istoriją ar įeis į istoriją kaip auksinių šaukštų ministras“, – žurnalistams pirmadienį dalyvaudama „Maisto banko“ akcijoje sakė D.Grybauskaitė.

J.Olekas pastaruosius kelis mėnesius pavadavo sveikatos apsaugos ministrą Jurą Poželą nuo jo ligos pradžios. J.Požela po sunkios ligos mirė sekmadienio naktį.

Sekmadienį socialdemokratų vadovas premjeras Algirdas Butkevičius teigė, jog laikinuoju sveikatos apsaugos ministru greičiausiai bus siūlomas J.Olekas, tačiau prezidentė pirmadienį pareiškė, jog J.Oleko laikinai vadovauti Sveikatos apsaugos ministerijai netvirtins. Vietoje jo premjeras pasiūlė ūkio ministro Evaldo Gusto kandidatūrą. D.Grybauskaitė žurnalistams teigė jo kandidatūros dar negavusi, todėl jo tinkamumo eiti šias pareigas nekomentavo.

Pats J.Olekas prezidentės sprendimo nekomentuoja.

„Aš dabar darbuojuosi savo ministerijoje, be to, yra įtemptas rinkimų metas. O čia yra premjero ir prezidentės kompetencija, ką jie paskirs laikinai. Aš turiu savo pareigas ir jas vykdau“, – BNS sakė ministras.

Prezidentė anksčiau yra raginusi atsistatydinti J.Oleką iš krašto apsaugos ministro pareigų, kilus ažiotažui dėl vadinamosios auksinių šakučių istorijos. Rugpjūčio pabaigoje Viešųjų pirkimų tarnyba paskelbė, kad kariuomenė aštuonis kartus didesne nei rinkos kaina iš įmonės „Nota Bene“ pirko lauko virtuvės reikmenų.

Teisėsauga vykdo ikiteisminį tyrimą dėl galimo „Nota Bene“ sukčiavimo. Tiriama, ar bendrovė siekė nuslėpti nuo Lietuvos kariuomenės tikrąjį lauko virtuvės agregatų gamintoją, kai klijavo „Karcher – Futuretech“ prekės ženklą ant Lietuvoje įsigytų prekių. Taip pat vykdomas atskiras tyrimas dėl piktnaudžiavimo, siekiant dėl įsigijimo išaiškinti atsakingus asmenis krašto apsaugos sistemoje.

Po šio įvykio opozicija J.Olekui inicijavo interpeliaciją, tačiau postą ministras išsaugojo.

J.Olekas kaltinimus neigė ir tikino, jog būtent jo iniciatyva buvo pradėti tyrimai dėl pirkimų kariuomenėje.

17 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kaune atidarytas pirmasis Baltijos šalyse „Moxy“ viešbutis

Į Astravo atominę jėgainę pradėtas krauti branduolinis kuras

Iš izoliacijos patalpų pabėgo koronavirusu sergantis Afganistano pilietis

Kauniečiai apsiginklavę: rasta ne tik krūva šovinių, bet ir neteisėtas ginklas

Skaitytojai nerimauja, kad naktiniai garsai susiję su Astravo jėgainės paleidimu

Dėl nedėvimos kaukės policijai įkliuvęs kaunietis baudos dydį aiškinsis teisme

Prezidentas ir vėl ragina A. Verygą greičiau grįžti į darbą

V. Matijošaitis dėl įtemptos koronaviruso situacijos kreipėsi į kauniečius

Netikėta sėkmė: žydiško Kauno istorijos į ekskursijas sutraukia būrius smalsuolių

Rudenį Kaune atsidarys nauja mokykla – žada pradinio ugdymo naujovių