Derinantis prie VMI naujovių verslininkams trūksta kantrybė – Kas vyksta Kaune

Derinantis prie VMI naujovių verslininkams trūksta kantrybė

delfi.lt 2016/09/23 13:37
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Nuo spalio įsigalioja naujovės teikiant deklaracijas ir kitus dokumentus Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI). Verslininkai piktinasi, kad tam skirta per mažai laiko – naujos sistemos esą vis dar neveikia, o ir esamos pradėjo strigti. VMI teigia viską suprantanti ir ramina, kad nebaus verslininkų, susidūrusių su techniniais nesklandumais.

Kaip jau skelbta, nuo spalio 1 d. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) sąskaitas faktūras ir važtaraščius verslininkai VMI turės teikti internetu per šios naujus el. paslaugų posistemius i.SAF ir i.VAZ.

Be to, nuo penktadienio VMI kvietė verslą jas praktiškai išbandyti.

Tačiau mėginusieji tą padaryti patyrė daug keblumų – esą strigo ne tik naujos, bet ir esamos sistemos, dėl to buvo neįmanoma pateikti PVM deklaracijų.

Buhalterines paslaugas teikiančios įmonės „Vilniaus buhalterių grupe“ apskaitos grupės vadovė Visita Ramanauskienė stebėjosi, kad net ir menkiausios sumos VMI iniciatyva nurašomos nuo sąskaitų jas blokavus. Tačiau norint tvarkingai pateikti deklaracijas ir sumokėti mokesčius to padaryti neįmanoma.

„Naujos deklaravimo prievolės ir administracinė našta (važtaraščių ir PVM sąskaitų faktūrų deklaravimas) verslui prasideda jau nuo spalio 1 d., tačiau dar iki šiol neveikia net testinės svetainės ir konsultantai net nesugeba pasakyti, kokiu adresu jos bus.

Absurdas. Priminimus siunčia, kad jau reikia vykdyti prievoles, tačiau patys nesugeba pasileisti sistemų. Negana to, šiandien neveikė tradicinė deklaravimo sistema, nors šiandien paskutinė diena deklaruoti PVM. Tačiau puikiai veikia priminimai, kad jau reikia deklaruoti ir aišku, įmonių sąskaitų blokavimai, kas pamiršo susimokėti bent kelis eurus. Nematau aš jokios pagarbos iš valstybės pusės“, – komentavo ji.

Kitas DELFI skaitytojas Aras stebėjosi, kad jau po savaitės įsigalios reikalavimas teikti važtaraščius net menkiausiems kroviniams – trintukams ar rulonėliui tualetinio popieriaus. Jis taip pat piktinosi, kad prisitaikyti prie naujovių skirta per mažai laiko.

„VMI tik rugsėjo 22 d. paskelbė i.VAZ žiniatinklio paslaugų specifikaciją. Kaip suprantu, tai yra būtina informacija, norint pritaikyti verslo apskaitos sistemas. Tuo pačiu VMI didingai skelbia, kad verslas nuo rugsėjo 23 iki 28 d. galės išbandyti, testuoti šį „išmanųjį“ produktą. Kaip jums toks akibrokštas, nuskriaustieji verslininkai? Ponai davė lygiai 24 val. prisitaikyti prie naujo produkto! Žiauru, absurdiška, apgailėtina“, – pykčio neslėpė vyriškis.

VMI komunikacijos vadovas Darius Buta pripažino, kad trukdžių esama, tačiau verslas tam ir pakviestas išbandyti naujas sistemas, kad pastebėtas klaidas būtų galima pašalinti.

„Testavimas vyksta, tikrinama, kaip sistema susidoroja su didesniais krūviais. Kai kurie trukdžiai buvo ir dėl interneto ryšio perdavimo gedimų, kuriuos tiekėjai jau pašalino.

Sistemos i.MAS, i.SAF, i.VAZ testuojamos, pastebėtos klaidos taisomos – tai įprastinis procesas diegiant tokias naujoves, nors mes visi suprantame, kad laiko mažai“, – sakė VMI atstovas.

Jis pabrėžė, kad nė vienam mokesčių mokėtojui nebus taikomos jokios sankcijos, jokios baudos, jeigu jie neįvykdys prievolių dėl to, kad susidurs su techniniais el. sistemų nesklandumais.

„i.SAF ir i.VAZ testavimo darbai parodys galimas sistemų klaidas, greitaveikos pajėgumus. Pastebime, kad kol kas ne visi vartotojai gali sėkmingai prisijungti ir išbandyti programas, matome ir fiksuojame koreguotinus sistemų veikimo parametrus.

Norime pažymėti, kad testavimo darbai tam ir skirti, kad galėtume laiku ištaisyti klaidas, todėl mokesčių mokėtojų, negalinčių laikinai prisijungti prie programų, prašome tą bandyti padaryti vėliau“, – sako I.SAF ir i.VAZ posistemių sukūrimo projekto vadovė Virginija Ginevičienė, akcentuodama, kad visi verslo pastebėjimai yra laukiami ir vertinami.

VMI primena, kad nuo spalio 1 d. įsigaliojus naujovėms, smulkus verslas jokių papildomų išlaidų nepatirs: tiek PVM sąskaitų faktūrų duomenis, tiek ir važtaraščių informaciją galima bus pateikti „on–line“ režimu i.MAS sistemoje. Tačiau didesnės kompanijos turėjo ar turės investuoti lėšų pritaikyti savo sistemas automatiniam duomenų perdavimui VMI.

Daugiau skaitykite čia

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA