Kauniečiai pradeda masišką išmaniųjų radiatorių gamybą norvegų namams šildyti – Kas vyksta Kaune

Kauniečiai pradeda masišką išmaniųjų radiatorių gamybą norvegų namams šildyti

Organizatorių nuotr.

Kauniečio įkurta įmonė UAB „Singletonas“ iki šių metų pabaigos planuoja pagaminti iki 85 tūkstančių išmaniųjų radiatorių norvegų įmonei. Kauno mokslo ir technologijų parke įsikurusios įmonės nuolatinės investicijos į tyrimus ir inovacijas padėjo konkurencinėje kovoje laimėti užsakymą prieš garsią prancūzų įmonę „Watts Electronics“.

Norvegų kompanijai „Adax“ lietuviai projektuoja programinę įrangą – tai, kas paverčia radiatorių išmaniu. Įrenginys su įdiegta programine įranga jungiasi prie debesų kompiuterijos duomenų bazių, siunčia informaciją ir pasiima naudotojams siunčiamas komandas, perspėja vartotoją apie kritines situacijas. Išmanieji radiatoriai gali būti naudojami įvairios paskirties patalpose ir namuose, pavyzdžiui, įrengiami kalnų nameliuose, kur patys įsijungia ir šildo tik savaitgaliais, šeimininkams atvykus slidinėti.

Išmaniojo radiatoriaus gamyba

Pasak lietuvių įmonės vadovo Dariaus Pečkio – „Labai norėjome įžengti į Skandinavijos rinką dėl trijų priežasčių – rinkos imlumo inovacijoms, uždarumo ir dėl finansinių galimybių. Skandinavijos rinka, lyginant su JAV, taip pat yra labai inovatyvi, tačiau dėl uždarumo nedaug žinome. Uždarumas šiuo atveju pasireiškia tuo, kad rinkoje dominuoja vietiniai, kitur nežinomi prekės ženklai, skandinavai dažniausiai renkasi ir palaiko vietinius gamintojus. Skandinavijos rinkoje lengviau išbandyti produktą, pamatyti, kokie jo trūkumai, o nesėkmės atveju įmonės nuostoliai bus gerokai mažesni, nei globalioje rinkoje“, – rinkos privalumus vardijo verslininkas.

Iki metų pabaigos surinks 85 tūkst. įrenginių

Verslininkas tikisi, kad ši patirtis atvers naujus bendradarbiavimo su skandinavais kelius. Lietuvių kuriamas sprendimas suteikia plačias įrangos atnaujinimo galimybes nekeičiant prietaiso – vien atnaujinant programinę įrangą prietaisas tampa išmanesniu. „Daiktų interneto koncepcija ir yra tokia – daiktai turi tarpusavyje „kalbėtis“, o sujungti į vieną tinklą prietaisai galės pranešti apie save, aplinkos pokyčius“, – sako D. Pečkys.

Įmonės vadovas Darius Pečkys

Programinės įrangos kūrimas ir derinimas su užsakovais truko vos 5 mėnesius – per tiek laiko suprojektuotas, sukurtas ir perduotas serijinei gamybai bevieliu ryšiu valdomąs elektrinis radiatorius. Tai, pasak pašnekovo, taip pat skandinaviškos rinkos privalumas. Gana griežti darbų atlikimo terminai leido greitai sukurti galutinį gaminį, išvengti konkurentų bandymo kopijuoti produktą. Norvegai numato rugsėjį Lietuvoje pagaminti 1000 išmaniųjų radiatorių partiją, o iki metų pabaigos – 85 tūkst. vienetų.

Verslo vara – atvirumas inovacijoms

Verslininkas neabejoja, kad vienas iš įmonės sėkmės priežasčių – nuolatinės investicijos į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę veiklą. Norint išlikti patrauklia IT įmone būtina nuolat domėtis inovacijomis, kadangi šioms sparčiai keičiantis tai, kas buvo nauja ilgainiui tampa įprasta. Anot įmonės vadovo, bendrovės augimas turi būti pasvertas ir racionalus, neorientuotas vien tik į darbuotojų skaičiaus augimą.

Investicijoms į MTEP veiklą įmonė skirdavo apie 20 proc. apyvartos lėšų. Pernai metais ši suma sudarė 38 tūkst. eurų. UAB „Singletonas“ savo veiklą pradėjo vystydama e. komercijos projektus, verslo valdymo ir gamybos sistemas, Vakarų Europai kūrė bevielius temperatūros ir drėgmės daviklius. D. Pečkys dalyvaus diskusijoje „Lietuvos inovacijų eksportas – kada laukti technologijų proveržio“, kuri vyks konferencijos „Puikaus produkto kūrimo galia: dizainas, technologijos, rinka“ metu rugsėjo 29 d. K. Baršausko g. 59, Kaunas. Įmonės kuriamus produktus bus galima pamatyti Kauno mokslo ir technologijų parke vyksiančioje inovatyvių produktų parodoje rugsėjo 29 d., Technologijų demonstravimo centre pirmojo aukšto fojė. Tai vieni iš „Inovacijų savaitė 2016“ renginių.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA