Kauno tvarkymui įdarbino nuteistuosius

Kas vyksta Kaune nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno mieste vykstant intensyviems gatvių tvarkymo ir senų šaligatvių ardymo darbams, pasitelkti ir nuteistieji, kurie be palydos ir apsaugos atlieka įvairius bendrastatybinius darbus mieste.

Portalo „Kas vyksta Kaune“ žiniomis, bendrovė „Autokausta“, vykdanti stambiausius projektus Kauno mieste, trūkstant kvalifikuotos darbo jėgos, pasitelkė nuteistuosius, kurie integruojami į darbo rinką ir noriai dirba. Jie darbuojasi keliomis pamainomis, bendrovės transportu kiekvieną dieną atvežami iš įkalinimo įstaigos, o po darbo parvežami atgal.

Kauniečiai pastebėjo, kad vyrų kompanija kiekvieną dieną atvežama į Vytauto prospektą. Kalbinti darbininkai pasakojo, kad jie dirba pagal Pravieniškių pataisos namų pavedimą. Už gerą elgesį ir vykdomus darbus jie turi daugiau galimybių į laisvę išeiti anksčiau nei nedirbantys likimo draugai.

Portalas „Kas vyksta Kaune“ pakalbino vienos įmonės atstovus, kurie taip pat anksčiau kliaudavosi nuteistųjų rankomis.

„Iš pradžių būdavo problemų. Nuteistieji darbo metu aiškindavosi santykius, nebuvo labai draugiški, tačiau laikui bėgant, radome su jais bendrą kalbą. Įvedėme savotišką skatinimo programą, kad už gerai nudirbtus dienos darbus juos papildomai premijuodavome cigaretėmis“, – pasakojo įmonės atstovas.

Kalbinto įmonės atstovo nuomone, nuteistieji darbo rinkoje kuria papildomą konkurenciją, tik specialistų jų tarpe nėra daug, todėl juos reikia mokyti, bet tai atperka mažesnis darbo užmokestis.

Įmonės „Autokausta“ atstovai į portalo „Kas vyksta Kaune“ atsiųstus klausimus dėl nuteistųjų žmonių įdarbinimo atsakymų kol kas nepateikė.

Kaip jau skelbta anksčiau, kalėjimų departamentas, siekdamas spartesnės nuteistųjų integracijos į visuomenę, leidžia nuteistiesiems be palydos dirbti ir mokytis už pataisos namų sienų. Įkalinimo įstaigų vadovai tikina, kad taip nuteistieji nepraranda socialinių ir darbo įgūdžių, o darbdaviai patenkinti atsakingais darbuotojais.

37 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Tarp geriausių Lietuvos vaistininkų – kaunietė I. Tamulienė

Ar tikrai atnaujinus tiesioginį Vilnius–Kaunas traukinių maršrutą verta pamiršti keliones autobusais?

Sunkiai pradėjęs „Žalgiris“ antroje rungtynių pusėje parodė savo tikrąjį veidą ir laimėjo rungtynes

Kauno pareigūnai didina pajėgas prie Kauno „Žalgirio“ arenos: norime renginio be pažeidimų

Kauno rajone į gyvenamojo namo kiemą nukrito lėktuvas: žuvo du žmonės

Narkomanų problemas sprendžia „vartojimo kambariai“: ar reikia tokių Kaune?

Kauniečių dizainerių idėjos pelnė tarptautinės architektų komisijos pripažinimą

Savaitgalį vykdyto reido metu nepilnamečiui jau devintą kartą išrašyta bauda noro vairuoti nesustabdė

98-osios sukakties proga Nacionaliniame M. K. Čiurliono muziejuje - išskirtinė paroda

Sekmadienį atnaujinami traukinių tvarkaraščiai tarp Vilniaus ir Kauno