Japonijos bioindustrijos kelias į Lietuvą prasideda Kaune

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šią savaitę Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) ir Kauno klinikose lankėsi delegacija iš Japonijos Bioindustrijos asociacijos ir Eksperimentinių gyvūnų centro. Susitikimo metu aptartos tolesnio bendradarbiavimo biomedicinos mokslų ir pramonės srityse perspektyvos.

Į Kauną atvykusią japonų delegaciją pasveikino LSMU Senato pirmininkas, Kauno klinikų Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikos vadovas prof. Rimantas Benetis: „Mums didelė garbė, kad šiandien Jūs esate čia“.

„Mūsų viešnagės tikslas – rasti daugiau bendradarbiavimo tarp Japonijos ir Lietuvos perspektyvų. Jas mes pamatėme jau prieš 3–4 metus“, – kalbėjo Japonijos delegacijos vadovas Yoshiaki Tsukamoto, Japonijos Bioindustrijos asociacijos vykdantysis direktorius. Japonų delegaciją į Kauną atlydėjo VšĮ „Versli Lietuva“ atstovas.

LSMU prorektorė mokslui prof. Vaiva Lesauskaitė svečiams pristatė LSMU struktūrą, prioritetinę veiklą ir perspektyvas. „LSMU studijuoja studentai iš įvairių pasaulio šalių. Iš Japonijos, deja, kol kas dar neturime“, – sakė prof. V. Lesauskaitė.

Su LSMU prorektoriumi studijoms prof. Kęstučiu Petrikoniu svečiai iš Japonijos aptarė naujausių technologijų panaudojimą medicinos mokslų procese ir bendradarbiavimo medicinos specialistų rengimo srityje galimybes.

Susitikimo metu taip pat aptarta ir viena iš Kauno klinikų prioritetinių veiklos sričių – retų ligų gydymas, iššūkiai ir galimybės.

LSMU Farmacijos fakulteto dekanas prof. Vitalis Briedis svečiams parodė LSMU Farmacijos fakultetą, įsikūrusį „Santakos“ slėnio Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centre, bei čia veikiančias laboratorijas.

Japonijos delegacijos nariai pasidžiaugė apsilankę Lietuvoje ir Kaune, kuriame Antrojo pasaulinio karo metais gyveno bei veikė Japonijos diplomatas Chiune Sugihara.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

R. Karbauskis: keisis mažiausiai keturi ministrai

Išskirtinį rodsterį vairuojantis kaunietis vokišką automobilį iškeitė į japonišką: susirgau MX-5 liga

Kauniečių sėkmė Tarptautinėse vaikų žaidynėse: 10 individualių trofėjų ir futbolininkų auksas

Dėl karo ar krizių į Lietuvą grįžtantys lietuviai gaus nemokamą sveikatos draudimą

Naktį Lietuva stebėjo dalinį Mėnulio užtemimą: reiškiniu buvo galima grožėtis beveik 3 valandas

Miesto centre įsibėgėjus gatvės rekonstrukcijai, pėsčiuosius paliko ant ledo

Iš Kauno kilusi G. Martirosianaitė oficialiai pakeitė pavardę

R. Kazėnienė pratrūko: prokuratūrą reikia aptverti tvora ir visi žinos, už ką prokurorai ten sėdi

Vyriausybė apsisprendė - nuo šiol tarą privalės priimti ir kaimo parduotuvėse

Trečiadienio pavakarę Vilijampolėje - „Volkswagen" ir „MAN" susidūrimas