Japonijos bioindustrijos kelias į Lietuvą prasideda Kaune

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šią savaitę Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) ir Kauno klinikose lankėsi delegacija iš Japonijos Bioindustrijos asociacijos ir Eksperimentinių gyvūnų centro. Susitikimo metu aptartos tolesnio bendradarbiavimo biomedicinos mokslų ir pramonės srityse perspektyvos.

Į Kauną atvykusią japonų delegaciją pasveikino LSMU Senato pirmininkas, Kauno klinikų Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikos vadovas prof. Rimantas Benetis: „Mums didelė garbė, kad šiandien Jūs esate čia“.

„Mūsų viešnagės tikslas – rasti daugiau bendradarbiavimo tarp Japonijos ir Lietuvos perspektyvų. Jas mes pamatėme jau prieš 3–4 metus“, – kalbėjo Japonijos delegacijos vadovas Yoshiaki Tsukamoto, Japonijos Bioindustrijos asociacijos vykdantysis direktorius. Japonų delegaciją į Kauną atlydėjo VšĮ „Versli Lietuva“ atstovas.

LSMU prorektorė mokslui prof. Vaiva Lesauskaitė svečiams pristatė LSMU struktūrą, prioritetinę veiklą ir perspektyvas. „LSMU studijuoja studentai iš įvairių pasaulio šalių. Iš Japonijos, deja, kol kas dar neturime“, – sakė prof. V. Lesauskaitė.

Su LSMU prorektoriumi studijoms prof. Kęstučiu Petrikoniu svečiai iš Japonijos aptarė naujausių technologijų panaudojimą medicinos mokslų procese ir bendradarbiavimo medicinos specialistų rengimo srityje galimybes.

Susitikimo metu taip pat aptarta ir viena iš Kauno klinikų prioritetinių veiklos sričių – retų ligų gydymas, iššūkiai ir galimybės.

LSMU Farmacijos fakulteto dekanas prof. Vitalis Briedis svečiams parodė LSMU Farmacijos fakultetą, įsikūrusį „Santakos“ slėnio Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centre, bei čia veikiančias laboratorijas.

Japonijos delegacijos nariai pasidžiaugė apsilankę Lietuvoje ir Kaune, kuriame Antrojo pasaulinio karo metais gyveno bei veikė Japonijos diplomatas Chiune Sugihara.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Trečiadienio vakarą Kauno rajone žuvo motociklininkas (video)

Kauniečiai mėgaujasi paskutinėmis šiltomis rudens dienomis (foto)

Kaunietis ieško eismo įvykio liudininkų – už informaciją žada atsilyginti

Dėl į avariją patekusio „Bolt“ automobilio Tunelio gatvėje formuojasi spūstis

Tragiškai pasibaigusiame eismo įvykyje žuvo žinomas Kauno verslininkas

Gyventojai perspėja: milžiniškas dūmų debesis slenka link Kauno

Didės alkoholio, tabako ir degalų akcizai

Valstybės kontrolė siūlo, kaip sutaupyti šimtus milijonų

Griūvančio namo gyventojams – V. Matijošaičio pagalba

Legendinėje vietoje atidarytas naujas restoranas „Meet&Taste“