M.Bilius Rio de Žaneire nepavejamas: pirmas Lietuvos parolimpiečių auksas po 12 metų pertraukos! | Kas vyksta Kaune

delfi.lt 2016/09/15 06:00
Stopkadras

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį dėl antro Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių medalio kovojo 34-erių metų Lietuvos lengvaatletis Mindaugas Bilius. Jis dalyvavo vyrų rutulio stūmimo (F37) finale ir laimėjo aukso medalį!

Sėkmingiausiu, penktuoju, bandymu M. Bilius rutulį nustūmė 16,80 metro, pasiekė naują Europos rekordą ir tapo nebepavejamas nė vienam varžovui.

Įdomu, kad kiti du geriausi lietuvio mėginimai finale taip pat buvo be konkurencijos – 16,23 ir 16,53 m.

Antrą vietą užėmė titulą gynęs kinas Donga Xia (16,06 m), o trečią – uzbekas Chusniddinas Norbekovas (15,17 m).

Tai – pirmas Lietuvos parolimpiečių aukso medalis po 12 metų pertraukos. Pastarąjį kartą aukščiausios prabos parolimpiados apdovanojimą 2004-aisiais Atėnuose mūsų šaliai buvo iškovojusi Aldona Grigaliūnienė, kuri taip pat triumfavusi rutulio stūmimo rungtyje.

M. Bilius yra išgyvenęs 27-ių kaulų lūžius 58-iose vietose.

Primename, kad M. Bilius visą Lietuvą maloniai nustebino jau pačią pirmą Rio parolimpiados dieną, kai vyrų disko metimo (F37) varžybose iškovojo sidabro medalį.

Mūsiškis geriausiu bandymu įrankį nuskraidino 53,60 metro, pasiekė asmeninį rekordą ir tapo žaidynių vicečempionu.

Nugalėjo uzbekas Chusniddinas Norbekovas (59,75 m), kuris pagerino pasaulio rekordą, o trečią vietą užėmė kinas Dong Xia (52,16 m).