Leista atnaujinti bendrovės „Judex“ šaldytų produktų gamybą

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pakartotinai atlikus tyrimus ir neradus jokių bakterijų, Maisto ir veterinarijos tarnyba antradienį leido atnaujinti Kauno šaldytų maisto produktų gamybos bendrovės „Judex“ veiklą – jos produkcijoje anksčiau rasta salmonelės, žarninių lazdelių ir listerijos bakterijų, o patalpose – entero bakterijų.

„Šiandien „Judex“ įmonei leista atnaujinti veiklą. Sprendimas buvo priimtas, kai veterinarijos inspektoriai po pakartotino patikrinimo įsitikino, kad įmonė įvykdė visus dezinfekavimo darbus ir įgyvendino visas trūkumų šalinimo plane numatytas priemones“, – BNS sakė laikinasis tarnybos Veterinarijos skyriaus viršininkas Mantas Staškevičius.

Anot jo, bendrovė jau yra informuota apie leidimą atnaujinti gamybą, o jos veikla dabar bus tikrinama dažniau.

„Aišku, įmonė išlieka padidintos rizikos grupėje ir bus tikrinama dažniau. Dagiau bus imama laboratorinių tyrimų“, – kalbėjo M.Staškevičius.

Maisto ir veterinarijos tarnyba pirmadienį pakartotinai baigė tirti „Judex“ patalpų mėginius ir juose nerado jokių bakterijų. Rugpjūčio viduryje tarnybai atlikus pirmąjį patalpų patikrinimą po dezinfekavimo, buvo rasta entero bakterijų, kurios rodo, kad gamybos procesas ir patalpos yra nepakankamai švarios bei netinkamai dezinfekuojamos. Tuomet bendrovei buvo nurodyta atlikti pakartotinę dezinfekciją.

Tarnyba, rugpjūčio 19 dieną baigusi 230-ties „Judex“ produkcijos mėginių tyrimą, paskelbė, kad koldūnuose „Liuks“ rasta salmonelių, o 6-iuose mėginiuose – didesnė nei leistina žarninių lazdelių koncentracija. Be to, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Veterinarijos tarnybai pateikti dokumentai rodė, kad dar viena bakterija – listerija – rasta Rusijos rinkai skirtuose „ Judex “ koldūnuose „Russkije“.

STT įtaria, kad „Judex“ per Seimo narį Petrą Gražulį siekė paveikti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, kad ši neskirtų nuobaudų už pažeidimus. Šiame tyrime jos vadovui Jonui Miliui pareikšti įtarimai prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu tarnyba. Teisėsauga taip pat įtaria, kad tarnyba ar jai pavaldžios įstaigos galėjo gauti informacijos iš Rusijos apie „ Judex “ produkcijoje rastą listerijos bakteriją, tačiau šį faktą nuslėpė ir nesiėmė veiksmų.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kauno tinklininkės iškovojo kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą

Kurį laiką Šančiuose gulėjusius šiukšlių kalnus ėmė tvarkyti tik po kauniečių pasipiktinimo

Išbandyta: geriausia apsauga nuo netikėto susidūrimo su „trikoju“

Kas antras lietuvis mano, jog 870 eurų atlyginimas yra per mažas

Apklausa: daugiau nei trečdalis vairuotojų viršija greitį - pristabdo tik prie matuoklių

Paaiškino, kodėl renkami jūsų asmeniniai duomenys bei kaip juos apsaugoti

Išnuomoti būstą Kaune nebėra paprasta, bet čia – pelningiau nei Vilniuje

Išskirtinis interviu su legendine latvių grupe: mus vadino vaikais, žaidžiančiais smėlio dėžėje (foto)

Reido metu pagavo ne tik neblaivius vairuotojus: važiavo su vasarinėmis padangomis

Advokatė atsako: ar rangovas turi pašalinti statinio defektus be rangos sutarties?