Kauniečių grasinimai dėl smarvės: bus viskas užblokuota

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Daugiau, nei 350 parašų gyventojų, patiriančių neigiamą poveikį dėl Kauno regioninio atliekų tvarkymo centro mechaninio biologinio apdorojimo (MBA) gamyklos keliamos taršos. Daugiau nei valanda įtemptų diskusijų apie patiriamos smarvės priežastis, pasekmes ir sprendimo būdus. Tai – tik keletas akimirkų iš ketvirtadienio vakarą vykusio Ramučių bendruomenės organizuoto susitikimo.

Su Europos Sąjungos fondų lėšų pagalba pastatytas ir sausio mėnesį atidarytas mechaninio biologinio komunalinių atliekų apdorojimo įrenginių centras miestiečiams žadėjo ateitį su našesniu atliekų tvarkymo procesu ir didesne švara.

Kaune paleisti nauji rūšiavimo ir biologinio apdorojimo įrenginiai 31 nuotr.

Tačiau istorija pasikreipė kita linkme – praėjus kiek daugiau nei pusei metų nuo centro atidarymo Ramučių gyventojai, gyvenantys vos 2 kilometrų atstumu nuo atliekų tvarkymo centro, kenčia nemalonų pūvančių atliekų tvaiką ir dėl jo kaltina ne ką kitą, o Kauno MBA direktorių Kęstutį Balčiūną.

Ketvirtadienį Ramučių kultūros centre vykusiame susitikime jie ne tik reiškė savo kaltinimus vadovui, bet ir žadėjo, jog greitai nepašalinus problemos rinksis protestuoti prie pačios įmonės. „Sekantis kartas bus, visos mašinos stovės prie jūsų gamyklos. Bus viskas užblokuota“, – sakė vienas Ramučių gyventojas, kuriam susirinkusieji pritarė karštais plojimais.

Tuo tarpu K. Balčiūnas susirinkusiuosius bandė raminti teiginiais, jog visais būdais ieško situacijos sprendimo. Tačiau gyventojų išprovokuotas prasitarė, kad jei tik tai išspręstų situaciją – nupirktų visiems Ramučių gyventojams dujokaukes, o jeigu žmonėms smirda… jie neprivalo uostyti.

Plačiau apie tai, ką gyventojams pavyko susitarti su valdžios atstovais, skaitykite portale „Kas vyksta Kaune“ jau šį savaitgalį.

51 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Trumpinamas į kariuomenę šaukiamų prievolininkų amžius

Prie „Akropolio“ kelią užtvėrė sunkiasvorio ir lengvojo automobilio avarija

Kauniečiai yrėsi per pirmą gausų sniegą

Kauno senjorai šiuolaikiškoje virtuvėje ryžtasi keisti mitybos įpročius

I. Strazdauskaitės budeliams siūlomos griežčiausios bausmės

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktorė traukiasi iš pareigų

Dėmesio: Kaune iškritus sniegui, eismas tapo itin sudėtingas

Sučiuptas Kauno statybų bendrovės direktorius: pasisavino įspūdingą pinigų sumą

Savaitgalio renginių apžvalga: mieste skambės įvairiapusiai koncertai, kvies išskirtinės šventės

Aplinkos ministras apie incidentą „Achemoje“: gyventojų informavimas visiškai šlubavo