Šventė „Pėdos marių dugne” kviečia į vestuves – Kas vyksta Kaune

Šventė „Pėdos marių dugne” kviečia į vestuves

KRS.lt nuotr.

Prieš 57 metus pastačius Kauno hidroelektrinę, marios užliejo Nemuno slėnį kartu nusinešdamas gyventojų tėviškes. Iškeldinti kaimai ir etnografinės sodybos. Bendruomenių prisiminimai apie gyvenimą užlietuose kaimuose iki šiol jaudina jų šeimas ir vaikaičius.

Norėdami išsaugoti užlietų kaimų tradicijas ir papročius, kelinti metai Samylų kultūros centras kviečia gyventojus ir svečius iš visų marių krantų į renginį „Pėdos marių dugne“, kuris tampa tradiciniu ir kasmet pritraukia vis daugiau dalyvių ir lankytojų. Kiekvienais metais pristatomos skirtingas temos. 2014 m. kartu džiaugiamės šiaudų kaimu iš marių dugno, o 2015 m. buvo atkurtas turgus ir jo tradicijos.

Šiais metais rugsėjo 3 d. 17 val. „Pėdos marių dugne” kviečia į vestuves! Visų lauks tradicinės vestuvių linksmybės, svočios karvojus ir muzikantų iš viso Kauno rajono varžytuvės! Vestuvių linksmybėms padės įsišėlti grupės „Jonis” ir „Išjunk šviesą”. O knapsoti neleis linksmybių siela – aktorius, jumoristas, dainininkas – Giedrius Arbačiauskas.

Kad istorijos iš marių dugno išliktu ilgam ir apie kraštą ir jo tradicijas sužinotų dabartinė karta buvo sukūrtas mobilus „Marių dugno lėlių teatras, kuris keliauja po Kauno rajoną, kviesdamas išmokti pasigaminti lėles ir suvaidinti atkurtas užlietų kaimų padavimų inscenizacijas, taip vienai dienai tapdamas marių dugno gyventoju.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA