Kaune startavo pasaulinis „Žalgirio“ sirgalių surašymas

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ketvirtadienio rytą nuo Kauno laikinosios autobusų stoties startavo „Žalgirio“ krepšinio komandos autobusas, kuriuo visą dieną pasivažinėti gali kiekvienas komandos aistruolis. Šia atrakcija šiandien pradėtas pasaulinis „Žalgirio“ sirgalių surašymas.

Komandos autobusas kursuos visą dieną

Autobusas nuo „Akropolio“ Griunvaldo įėjimo iki Kauno pilies kursuos visą dieną iki pat 18 valandos, sustodamas įprastose viešojo transporto stotelėse. Keliauti juo skatina iš autobuso iššokantis krepšinio komandos simbolis Žalgirinis, jis kviečia nustebusius sirgalius lipti į autobusą ir iškart užsiregistruoti. Tai padariusieji gauna specialų sertifikatą.

Skaičiavimas truks tris mėnesius, tikimasi, kad skaičius bus itin išraiškingas, galbūt perkops milijoną. Pasak akcijos atstovės Martynos Marmaitės, šis sirgalių surašymas – išskirtinis. „Pasaulyje to dar niekas nedarė, tai pirmas oficialus, visuotinis aistruolių surašymas. Kam to reikia? Norime žinoti, koks tikslus „Žalgirio“ komandos gerbėjų skaičius, vykstant „Eurolygai“ „Žalgirio“ arena būna sausakimša „žaliai-baltais“. Bet kiek jų yra iš tikrųjų? Tą netrukus ir išsiaiškinsime“, – sakė M. Marmaitė.

Tikisi surinkti milijoninį mėgėjų skaičių

„Žalgirio TV” vedėja Martyna Marmaitė teigė, kad sirgaliai itin svarbūs krepšinio komandai: „Krepšinis – numeris vienas Lietuvoje. Dėl gerbėjų mes ir egzistuojame, jie labai svarbūs, ženkliai prisideda siekiant pergalių. Tad, šiandien skatiname tuos, kurių širdis nors kiek „žaliai-balta įstoti į didelę sirgalių šeimą“, – ragino M. Marmaitė.

KVK_0412

Ji tikino, kad „Žalgirio“ gerbėją atpažinsi bet kur: jie aistringi, garsūs, apsirengę žaliai-baltai, tuo jie išsiskiria tarp kitų krepšinio komandų: „Mes vieni geriausių krepšinio sirgalių Europoje, dar garsūs ir graikų, serbų sirgaliai, tačiau siekiame būti geriausiais“, – tikino M. Marmaitė. Jai antrino ir komandos partnerių atstovas Arūnas Čižauskas, teigęs, kad „Žalgirio“ gerbėjas didžiuojasi būdamas sirgaliu, jam garbė būti „žaliai-baltu“. „Tokios spalvos palaipsniui ir jo kraujas patampa“, – šypsodamasis kalbėjo A. Čižauskas.

Jis svarstė, kad jei visi išeivijoje esantys daugiau kaip 2 mln. lietuvių suskubtų užsiregistruoti – krepšinio komandos gerbėjų skaičius taptų išties įspūdingas.

„Žalgirio“ krepšinio komanda turi šansą tapti labiausiai palaikoma komanda pasaulyje, laimingiesiems teks garbė stebėti varžybas VIP ložėje. Turime didžiausią sirgalių skaičių Lietuvoje, bet siekiame pasižymėti ir pasaulyje“, – sakė A. Čižauskas.

Prasidėjo „Žalgirio“ krepšinio komandos fanų surašymas

Krepšininkai sulaukia išskirtinio gerbėjų dėmesio

Jau aštuonerius metus „Žalgirio“ krepšinio komandos vairuotoju dirbantis Vidas Ščepanskas pasakojo, kad visi krepšininkai autobuse turi nuolatinę savo vietą. Autobusu keliaujama į LKL rungtynes, sportininkai sėdi po vieną: priekyje dešinėje sėdi treneris Šarūnas Jasikevičius, kairėje – Darius Maskoliūnas, patį galą visada renkasi Robertas Javtokas ir Renaldas Seibutis, kiti nariai sėdi išsiskirstę viduryje.

Kelionės metu būna išimta kas antra sėdynė, kad vyrai galėtų įsitaisyti patogiau.

„Mūsų krepšininkai labai geri, tvarkingi, mandagūs. Laimėjimų ypatingai nešvenčia, o kai pralaimi – iškart pasijunta: porą valandų mirtina tyla, į pabaigą kelionės atsigauna, pradeda kalbėti“, – sakė vairuotojas.

Jis atskleidė, kad itin stropiai turi laikytis kelių eismo taisyklių, mat dekoruotas autobusas patraukia visų dėmesį ir iškart aišku, kas jame sėdi. Vairuotojas pasakojo, kad komandos aistruoliai grįžtant į Kauną dėkoja, įjungia garsinį signalą, avarinę šviesą, autostradoje mojuoja sirgalių šalikais.

Prasidėjo „Žalgirio“ krepšinio komandos fanų surašymas

„Mergaitės ir telefonus didžiuliu šriftu užrašo, kad paskambintų, o krepšininkai juokaudami paima ir parašo – būna išraiškingų reakcijų! Daugiausiai dėmesio sulaukia R. Javtokas, ypač nori su juo nusifotografuoti“, – pažymėjo pašnekovas.

Kartu tai ir sudėtingas darbas: „Po laimėjimų būna sunku išvažinėti, ypač baisu būna Vilniuje, jei laimime, pralaimėjusios komandos sirgaliai niršta, bando mašinomis užtverti kelią, dar ką nors sumąsto, todėl autobusą laikome uždaroje patalpoje, būna ir policijos prisireikia“, – pasakojo V. Ščepanskas.

Į autobusą pakviestas komandos sirgalius Deividas tikino, kad šiandien jam laiminga diena: ką tik išlaikė egzaminą, o dar ir krepšininkų autobusu pasivažinėjo: „Neįtikėtina!“. Vyras pasakojo stebintis bene visas „Žalgirio“ rungtynes ir komandą palaikantis visada. „Nesąmonė smerkti vyrus, kai pralaimi, tarkim, kaip po krepšinio rinktinės pasirodymo olimpiadoje. Jei esi tikras aistruolis – neturi teisės smerkti, turi besąlygiškai palaikyti ir tikėti“, – sakė Deividas.

Komandos autobusas Kaune kursuos visą ketvirtadienį iki 18 val., o 12-14 val. numatoma pertrauka.

Registruotis fanu reikia internete čia. 

12 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Koronavirusas užfiksuotas Kauno valstybiniame chore, ant kojų visa filharmonija

Skelbiamas „Kaunas photo star“ finalininkų dešimtukas

Koronavirusas plinta „Maximos“ prekybos tinkle: Kaune užfiksuotas dar vienas atvejis

„Žalgirio“ arena vėl prisipildys krepšinio sirgalių: Eurolyga skelbia artimiausių rungtynių datas

Fiksuoja skaitytojai: XXI amžiaus analfabetai – klaidą pastebi ne visi

Pakeliui į Lapes sumaitoti trys automobiliai: į eismo įvykį skuba specialiosios tarnybos (papildyta)

Mokslo metai galėtų prasidėti įprastai, tačiau teks laikytis daugybės saugumo reikalavimų

Skaitytoja šokiruota: „Kauno autobusų“ vairuotojas dėl veido kaukės užgauliojo neįgalų vaiką

Dėl koronaviruso plitimo svarstoma visų atvykstančiųjų į Lietuvą registracija: formą turės užpildyti dar lėktuve

Lietuvos kariuomenei perduota 31 mln. vertės raketų siunta iš JAV