Kauną pasiekė kariuomenei skirti „Mercedes Benz GD“ visureigiai

kam.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Į Lietuvą per šį pusmetį iš Nyderlandų atgabenta apie 200 vienetų naudotų karinių ir medicinos evakuacijos visureigių „Mercedes-Benz GD“, tralų ir kitų karinių transporto priemonių. Jos papildys ir atnaujins Lietuvos kariuomenės technikos parką. Pažymint sėkmingą šalių bendradarbiavimą gynybos srityje rugpjūčio 18 d., Kaune surengtas krašto apsaugos ministro Juozo Oleko susitikimas su Nyderlandų Karalystės ambasadoriumi Bertu van der Lingenu (Bert van der Lingen).

„Karinės technikos įsigijimas iš Nyderlandų kariuomenės yra tik dalis mūsų platesnio bendradarbiavimo gynybos srityje, kuris jį dar labiau sutiprins. Nyderlandai aktyviai prisideda prie mūsų regiono saugumo užtikrinimo reguliariai dalyvaudami NATO Oro policijos misijoje, du šios šalies kariai tarnauja NATO pajėgų integravimo vienete Lietuvoje. Labai teigiamai vertiname Nyderlandų ketinimus Lietuvoje dislokuoti rotacines pajėgas – pėstininkų kuopą – Vokietijos bataliono kovinės grupės sudėtyje. Toks žingsnis smarkiai sustiprins praktinį Lietuvos ir Nyderlandų bendradarbiavimą ir NATO buvimą mūsų regione,“ – pabrėžė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Savo ruožtu Nyderlandų ambasadorius B. van der Lingenas pažymėjo, jog Nyderlandai yra įsipareigoję NATO sąjungininkams ir yra pasirengę prisidėti prie rytinių NATO sienų saugumo stiprinimo iniciatyvos, skirdami kuopos dydžio vienetą Vokietijos bataliono kovinės grupės sudėtyje. Prisidėdama prie regiono saugumo stiprinimo Nyderlandai kitais metais planuoja į NATO oro policijos misiją Šiauliuose atsiųsti ir karius su naikintuvais.

Lietuvos kariuomenė dvišaliu pagrindu iš Nyderlandų kariuomenės per 2015-2017 m. įsigyja kelis šimtus naudotų karinių transporto priemonių – įvairios paskirties visureigių „Mercedes-Benz GD“, vilkikų ir sunkvežimių DAF, tralų, priekabų ir kitų transporto priemonių.

Technika į Lietuvą iš Nyderlandų gabenama etapais: 2015 m. pabaigoje Lietuvą pasiekė 15 vnt. transporto priemonių, 2016 m. balandį – dar 18 vnt. medicinos evakuacijos visureigių, tralas ir kelios dešimtys priekabų, 2016 m. birželį-liepą apie 150 vnt. karinių ir medicinos evakuacijos visureigių. Likusi technika – visureigiai, sunkvežimiai ir priekabos – Lietuvą pasieks per 2016-2017 metus. Bendra šio projekto vertė – 7 mln. eurų.

Geros techninės būklės kariniai visureigiai iš Nyderlandų pirmiausiai pristatomi į Lietuvos kariuomenės Depų tarnybą Kaune, iš kur vėliau paskirstomi Lietuvos kariuomenės daliniams.

Tai jau antras toks Lietuvos ir Nyderlandų karinės technikos įsigijimo sandoris. Lietuvos kariuomenė iš Nyderlandų kariuomenės 2012-2013 m. už ekonomiškai naudingą kainą įsigijo transporto priemonių, ryšių konteinerių ir aerodromo aptarnavimo technikos, kuri pakeitė neperspektyvią, pasenusią ir ekonomiškai nenaudingą anuomet Lietuvos kariniuose daliniuose naudotą techniką.

258 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaune atidarytas pirmasis Baltijos šalyse „Moxy“ viešbutis

Į Astravo atominę jėgainę pradėtas krauti branduolinis kuras

Iš izoliacijos patalpų pabėgo koronavirusu sergantis Afganistano pilietis

Kauniečiai apsiginklavę: rasta ne tik krūva šovinių, bet ir neteisėtas ginklas

Skaitytojai nerimauja, kad naktiniai garsai susiję su Astravo jėgainės paleidimu

Dėl nedėvimos kaukės policijai įkliuvęs kaunietis baudos dydį aiškinsis teisme

Prezidentas ir vėl ragina A. Verygą greičiau grįžti į darbą

V. Matijošaitis dėl įtemptos koronaviruso situacijos kreipėsi į kauniečius

Netikėta sėkmė: žydiško Kauno istorijos į ekskursijas sutraukia būrius smalsuolių

Rudenį Kaune atsidarys nauja mokykla – žada pradinio ugdymo naujovių