Per Žolinę - nemokama žvejyba - Kas vyksta Kaune

Per Žolinę – nemokama žvejyba

BNS 2016/08/12 13:41
Asociatyvi / Archyvo nuotr.

Pirmadienį, per Žolinę, žvejoti bus galima nemokamai. Kaip pranešė Aplinkos ministerija, visuose valstybiniuose vidaus vandens telkiniuose, taip pat Nemuno deltos regioniniame parke bus galima žvejoti be žvejybos leidimų ar meškeriotojo bilietų.

Norintieji žvejoti privačiuose telkiniuose ir tuose, kur organizuota limituota (licencinė) žvejyba, turės įsigyti leidimus. Limituota žvejyba organizuojama apie 20 vandens telkinių. Prie tokių vandens telkinių yra informaciniai stendai, skelbiantys apie limituotą žvejybą juose.

Nemokamai žvejoti, kaip numato Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės, galima dukart per metus – Valstybės dieną, liepos 6-ąją, ir rugpjūčio 15-ąją – per Žolinę. Tačiau net ir tomis dienomis draudžiama žvejoti valstybinių gamtinių rezervatų vandens telkiniuose, Kniaupo įlankoje, Nemune 500 metrų žemiau Kauno hidroelektrinės užtvankos ir kituose telkiniuose, kuriuose žvejyba draudžiama visus metus.

Aplinkos ministerija primena, kad lašišas ir šlakius galima žvejoti tik įsigijus meškeriotojo kortelę šių žuvų žvejybai. Privalu laikytis ir kitų reikalavimų – sugauti tik leidžiamo dydžio žuvis ir ne daugiau jų, nei leidžiama, naudojant ne daugiau, nei nustatyta, žvejybos įrankių ir kabliukų. Povandeninė žūklė (medžioklė) leidžiama Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių nurodytuose septyniuose vandens telkiniuose ir Baltijos jūros priekrantėje. Išnuomotuose telkiniuose ji galima tik suderinus su jų žvejybos ploto naudotojais.

Be to, šiuo metu draudžiama žvejoti Nemune ties Dubysos, Jūros ir Nevėžio upių žiotimis ir 100 metrų žemiau jų, palei dešinįjį Nemuno krantą, bei nuo Kauno žiemos uosto iki Neries žiočių.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA