Veterinarijos tarnyba vienuose „Užkalnio“ koldūnuose rado žarnyno lazdelių

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Veterinarijos tarnyba, ištyrusi pirmus 25 iš 230 šaldytų produktų bendrovės „Judex“ produkcijos mėginius, salmonelių nerado, tačiau „Užkalnio“ koldūnuose su kalakutiena ir bruknėmis rado didesnį žarninių lazdelių kiekį.

Tarnyba pranešė, kad Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištyrus pirmuosius 25 mėginius, nė viename nenustatyta bakterijų Salmonella. „Užkalnio“ koldūnuose su kalakutiena ir bruknėmis (pagaminimo data gegužės 12 diena) rastas didesnis žarninės lazdelės (E. coli) kiekis, rodantis nepakankamą gamybos proceso higieną, tačiau, anot tarnybos, neįtakojantis maisto saugos parametrų konkrečiame produkte.

„Svarbu pabrėžti, kad įmonės veikla sustabdyta ir šių produktų mėginiai atrinkti iš įmonės sandėlių. Šiuo metu įmonėje vykdoma patalpų ir įrengimų plovimas, dezinfekcija ir kiti pagal trūkumų šalinimo planą numatyti darbai“, – pranešime sakė tarnybos Veterinarijos sanitarijos skyriaus vedėjas Mantas Staškevičius.

Veterinarijos tarnyba pirmadienį patvirtino, kad pagal iš STT gautus „Judex“ produkcijos tyrimų rezultatus, žarninių lazdelių buvo „Užkalnio“ koldūnuose su mėsa ir rozmarinu bei cepelinuose „Mamos“. Salmonelių buvo rasta koldūnuose „Liux“.

Tyrimą dėl prekybos poveikiu atliekanti teisėsauga aiškinasi įtarimus, kad Jono Miliaus vadovaujama Maisto ir veterinarijos tarnyba galėjo nuslėpti bakterijų užkratus šaldytų maisto produktų gamybos bendrovės „Judex“ produktuose ir nesiėmė reikiamų veiksmų. Šiame tyrime įtarimai be J.Miliaus pateikti dar penkiems asmenims. Su bendrove „Judex“ siejamas Seimo narys „tvarkietis“ Petras Gražulis apklaustas kaip specialusis liudytojas.

Praėjusią savaitę Generalinė prokuratūra ir Specialių tyrimų tarnyba pranešė, kad patikrinus „Judex“ produkciją nepriklausomoje laboratorijoje nustatytas kelių bakterijų užkratas bendrovės šaldytuose gaminiuose. Maisto ir veterinarijos tarnyba sustabdė „Judex“ veiklą ir atlieka savo tyrimą.

Anksčiau Rusijos maisto saugos pareigūnai Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai pranešė apie „Judex“ gaminiuose rastas listerijos bakterijas.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kurį laiką Šančiuose gulėjusius šiukšlių kalnus ėmė tvarkyti tik po kauniečių pasipiktinimo

Išbandyta: geriausia apsauga nuo netikėto susidūrimo su „trikoju“

Kas antras lietuvis mano, jog 870 eurų atlyginimas yra per mažas

Apklausa: daugiau nei trečdalis vairuotojų viršija greitį - pristabdo tik prie matuoklių

Paaiškino, kodėl renkami jūsų asmeniniai duomenys bei kaip juos apsaugoti

Išnuomoti būstą Kaune nebėra paprasta, bet čia – pelningiau nei Vilniuje

Išskirtinis interviu su legendine latvių grupe: mus vadino vaikais, žaidžiančiais smėlio dėžėje (foto)

Reido metu pagavo ne tik neblaivius vairuotojus: važiavo su vasarinėmis padangomis

Advokatė atsako: ar rangovas turi pašalinti statinio defektus be rangos sutarties?

Naktį vėtra pridarė žalos - vartė medžius, sutriko elektros tiekimas