Ką daryti, jei duobės kieme primena kraterius?

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaunas tvarkosi – vis daugiau miesto gatvių pasiekia nauja asfalto danga, atnaujinami šaligatviai, net visų pamėgta Laisvės alėjoje jau pradėjo naujojo grindinio klojimo darbus. Tačiau ką daryti, kad tvarka nesibaigtų grįžus į namo, kur daugiabučių gyventojus pasitinka jų automobilius gadinantys kiemai?

Pasirodo, Kauno miesto savivaldybė nėra atsakinga už daugiabučių kiemų gerbūvį – pasak savivaldybės viešųjų ryšių atstovo, jų galia baigiasi įrengus įvažiavimus į kiemus. Tiesa, nors kiemai miestui ir nepriklauso, savavališkai jų tvarkyti ir betonuoti negalima, nors tokių pažeidėjų gaudyti niekas neskuba.

Tad norint kad kelio danga būtų tokia pat lygi kaip ir rekonstruotame V. Krėvės prospekte, o gal net išklota tokiomis pačiomis granito plokštėmis kaip Laisvės alėja, gyventojams reikėtų kreiptis į savivaldybę ir suformuoti sklypo ribas.

Pasak Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Petrausko, daugiabutis, dažniausiai turi administratorių, jam gyventojai gali pareikšti valią, kad žemės sklypas būtų priskirtas konkrečioms patalpoms. Administratorius kreipiasi į savivaldybę, urbanistikos skyrius sukuria sąlygas, suformuojamas detalus planas, priskiriamas sklypas, pasirašoma panaudos sutartis su Nacionaline žemės tarnyba ir taip sutvarkomi sklypo dokumentai.

Visa ši procedūra užtrunka nuo 3 iki 5 mėnesių, o iniciatoriai ir visi kiti asmenys būseną gali stebėti elektroninėje erdvėje Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinėje sistemoje adresu www.zpdris.lt. Visą informaciją, kaip suformuoti sklypą galite rasti čia.

Na, o turint sklypą jau galima organizuoti naujos asfalto dangos klojimą, jei tik pavyks susitarti su visais kaimynais dėl darbų kaštų padengimo.

Tiesa, kaskart vos atsiradus didesnei duobei užpilti ją skalda yra daug paprasčiau ir reikalauja mažiau pastangų. O ir kainuoja tikrai mažiau nei sklypo formavimas, kuris, priklausant nuo įvairių kintamųjų gali jums atsieiti nuo 500 iki 1200 eurų.

26 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Skelbiama renginių programa Valstybės dienai paminėti

Kaliniai galės išeiti į laisvę anksčiau laiko: prašo supratingumo

Stipriai alkoholio padauginę vyrai griebėsi peilių: vienas atsidūrė ligoninėje, o kitas – areštinėje

Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga kaunietė sukūrė drabužių kolekciją patriotams

Po karantino tūkstančiai vis dar prastovose: darbo inspekcija tikrins priežastis

Kauniečio V. Vauros sukurtas produktas įvertintas jaunojo dizainerio prizu

Šauktiniai galės atidėti privalomąją karo tarnybą: papildytas išimčių sąrašas

Muitininkai sulaikė cigarečių kontrabandą vertą daugiau nei 4,8 mln. eurų

Kaune rastas atlikėjos E. Škudzinskienės kūnas

Kauniečiai pastebėjo, jog ant Pelėdų kalno neliko Lietuvos vėliavos: reklama svarbiau už trispalvę?