30-čia taškų pirmavusi Lietuvos rinktinė vos išnešė sveiką kailį | Kas vyksta Kaune

30-čia taškų pirmavusi Lietuvos rinktinė vos išnešė sveiką kailį

delfi.lt 2016/08/07 22:15

Pirmasis blynas vos neprisvilo. Rungtynėse su Brazilijos krepšininkais lietuviai nemenkai išgąsdino savo fanus, kuomet turnyro šeimininkai nuo 30 taškų deficito sugebėjo sugrįžti į rungtynes ir grąžinti joms intrigą. Laimei, viskas baigėsi gerai – Lietuvos rinktinė laimėjo rezultatu 82:76.

Būtent su šia ekipa lietuviai žaidė paskutines kontrolines rungtynes prieš savaitę ir tąsyk po lygios kovos nusileido varžovams rezultatu 62:64. Vis dėlto šio mačo nesureikšmino abi komandos, mat jų treneriai neslėpė neatskleidę visų kortų prieš olimpiados akistatą.

„Jokia ne paslaptis, kad žaisdami su jais visko nerodėme, – San Paule vykusią akistatą su brazilais prieš porą dienų prisiminė vienas rinktinės štabo narių Darius Maskoliūnas. – Tiek mes, tiek jie žinome vieni kitų derinius, bet abi komandos vis tiek paruoš kažką „ekstra“.

Brazilai viso pasirengimo ciklo metu žaidė be pralaimėjimų, o varžovus (neskaičiuojant Lietuvos) nuo kelio šlavė vidutiniškai 36,4 taško skirtumu. Tiesa, jie nebuvo aukščiausio kalibro: po dukart įveikti kinai ir rumunai. Tačiau ir pasiekta įspūdinga pergalė prieš Australijos rinktinę – 96:67.

Lietuvos krepšininkai pasirengimo cikle šią vasarą nugalėjo Naująją Zelandiją (88:58), Tunisą (81:56), Venesuelą (84:53), Nyderlandus (84:61), Baltarusiją (84:51), abukart Ispaniją (87:83 ir 78:78) bei sykį Australiją (81:56). Po keistų rungtynių, kurios pareikalavo net dviejų pratęsimų, mūsiškiai nusileido Argentinai (85:86).

Pirmojoje rungtynių pusėje Lietuvos krepšininkai pasipriešinimo nesutiko – po pirmojo kėlinio primavo dviženkle persvara (17:27), po antrojo pirmavome 29 taškais (29:58).

Tiesa, antroji rungtynių pusė lietuviams nebuvo tokia sėkminga – į aikštelę po pertraukos grįžo žymiai lengviau stabdoma komanda. Brazilus į priekį vedė L. Barbosa, kuris per trečią rungtynių kėlinį pelnė daugiau taškų, nei visa Lietuvos rinktinė. Likus žaisti dešimčiai minučių komandas skyrė vos 18 taškų (52:70).

Ketvirtajame kėlinyje lietuvių persvara tirpo vis labiau – likus žaisti mažiau, nei 4 minutėms, brazilai jau atsilikinėjo mažiau, nei 10 taškų, tačiau laiku gerą atkarpą sužaidęs Domantas Sabonis neleido brazilams išlyginti rezultato.

B grupėje taip pat kovoja Argentinos, Ispanijos, Kroatijos ir Nigerijos nacionalinės komandos. Į ketvirtfinalį iškops keturios geriausios grupės komandos.

Kitas rungtynes Lietuvos krepšininkai trečiadienį 1 val. Nakties mūsų šalies laiku žais su Nigerijos rinktine.