Panaikintas daug diskusijų kėlęs draudimas grybautojams – Kas vyksta Kaune

Panaikintas daug diskusijų kėlęs draudimas grybautojams

BNS 2016/08/01 13:30
Asociatyvi nuotr. / R.Tenio nuotr.

Panaikinamas apribojimas rinkti ir supirkti baravykus, kurių kepurėlės skersmuo mažesnis negu 1,5 centimetro, ir voveraites, kurių kepurėlės skersmuo mažesnis negu 1 centimetras.

Šiuos ribojimus numačiusias taisykles praėjusią savaitę panaikino aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Sprendimą ministerija aiškina tuo, kad tokio mažo dydžio surenkamų grybų kiekis nėra ir negali būti didelis ir neigiamo poveikio grybų ištekliams bei jų populiacijoms nedaro.

„Kai kurios taisyklių nuostatos dėl voveraičių ir baravykų dydžio buvo aktualios prieš porą dešimtmečių, kai į mišką grybautojai keliavo nešini ne peiliuku, o grėbliais. Ieškodami brangiai superkamų grybų, jie „išardavo“ šakėmis didelį miško plotą ir sunaikindavo miško paklotę. Džiaugiuosi, kad šiuo metu Lietuvoje žmonės suvokia, kad metro miško paklotės neverta naikinti dėl 1,5 cm skersmens voveraitės“, – teigia aplinkos ministras.

Kartu ministerija pabrėžia, kad išlieka draudimas rinkti ir supirkti grybus, įrašytus į Lietuvos Respublikos saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą – jis nustatytas Laukinės augalijos išteklių naudojimo tvarkoje. Be to, Lankymosi miške taisyklės draudžia ardyti miško paklotę, todėl grybautojai miške turės ir toliau elgtis atsakingai – nedaryti žalos laukinei gyvūnijai, augalijai ir miškui.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA