Žinomas žurnalistas padėkojo Kauno medikams ir atskleidė svarbią problemą

Asmeninio archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kūdikio laukimas – nuostabus laikas tėvams ir visai šeimai. Tačiau kartais planuojamą laukimą staiga nutraukia anksčiau laiko prasidėjęs gimdymas. Anksčiau gimusių vaikučių tėvai patiria stiprius išgyvenimus, ribą tarp gyvenimo ir mirties, kuomet visomis pastangomis kovojama už naujos gyvybės gyvenimą.

Neseniai Lietuvos žiniasklaidą apskriejo džiugi žinia, kad dar vienas anksčiau laiko gimęs kūdikis stiprėja ir jau gali augti namuose. Po kelių mėnesių, praleistų ligoninėje, į namus grįžo žinomo žurnalisto Kristupo Krivicko žmona Jurgita su sūnumis Augustinu.

„Pagaliau mes visi kartu! Tiek prisikentėjęs mūsų „ankstukas“ mažylis Augustėlis ir mūsų tikra didvyrė mamytė Jurgita sugrįžo į namus! Tiek daug ašarų ir nerimo dienų liko praeityje…“, – savo socialiniame puslapyje teigiamomis emocijomis pasidalino K. Krivickas. Vyras suskubo ne tik pasidžiaugti gera naujiena, bet ir nepagailėjo gerų žodžių jų šeimai tiek daug padėjusiems Kauno medikams, kurių profesionalumo dėka jų sūnus išgyveno.

„Noriu dar kartą visos mūsų šeimos vardu padėkoti Kauno klinikų Naujagimių reanimacijos skyriaus vadovui gydytojui Antanui Pužui, Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovei prof. dr. Rūtai Jolantai Nedišauskienei, Neonatologijos skyriaus vadovei doc. dr. Rasai Tamelienei, akušerijos ir ginekologijos skyriaus gydytojai doc. dr. Eglei Machtejevienei, TĄ mums lemtingą naktį budėjusiai kūdikių reanimacijos daktarei Vilmai, akušerei Reginai ir visiems visiems gydytojams, akušeriams, seselėms ir visam personalui, kurie nuo pat Augustėlio gimimo profesionaliai ir nuoširdžiai rūpinosi mūsų kūdikėliu ir mamyte ir darė viską, kad kūdikis kuo greičiau pasveiktų, sustiprėtų ir galėtų grįžti į namus“, – nuoširdžią padėką medikams išsakė laimingas išgelbėto sūnaus tėvas.

Jis taip pat padėkojo ir savo socialinio tinklo bičiuliams, kurie visos įtemptos istorijos metu buvo informuojami apie teigiamus poslinkius mažylio ir jo mamos gyvenime.

Tačiau žinomas žurnalistas neapsiribojo asmenine istorija ir šioje situacijoje pasistengė ir pats tapti naudingu. Jis paprašė savo sekėjų pagalbos, sprendžiant su „ankstukų“ pirmosiomis gimimo minutėmis susijusią problemą. „Svarbiausias visų per anksti gimusių vaikelių gyvenime, o ypač pirmosiomis jo dienomis, yra motinos pienas. Deja, dėl patirto streso ir kitų aplinkybių pirmosiomis dienomis beveik visų „ankstukų“ mamos pienelio neturi. Jis atsiranda vėliau, po kelių dienų, todėl gydytojai kūdikiams priversti duoti specialius dirbtinius mišinukus. Kad ir sukurti pagal pažangiausias technologijas, tie mišinukai dirgina itin jautrią „ankstukų“ virškinimo sistemą ir sukelia jiems papildomų problemų ir taip sunkioje būklėje“, – apie situaciją, su kuria susiduria tik per anksti gimusių vaikų tėvai, rašė K. Krivickas.

Pasak vyro, kitos mamos, kurios pagimdė aknsčiau pieno pradeda turėti tiek, kad užtenka ir jos vaikeliui ir galėtų užtekti dar vienam ar net keliems „ankstukams“, bet jo duoti gydytojai negali, nes neturi reikalingos įrangos tokio pienelio laikymui, patikrinimui ir paruošimui.

„Nuo pat pirmųjų gyvenimo akimirkų gaudami natūralų motinos pienelį „ankstukai“ išvengs virškinimo sistemos dirginimo, gaus daugiau reikalingų maisto medžiagų ir sustiprės jų imunitetas ir jiems bus lengviau kovoti už išlikimą mūsų pasaulyje. Kaip tik šiuo metu toks svarbus ir reikalingas „Mamos pieno bankas“ yra kuriamas. Projektas vadinasi „Sveika pradžia – motinos pieno laše“, projektą inicijuoja ir juo rūpinasi asocijacija „Padedu augti“, – informacija pasidalino K. Krivickas, pakvietęs savo sekėjus prisidėti prie projekto piniginėmis lėšomis bei užbaigęs savo pasidalinimą šūkiu iš Aleksandro Diuma romano „Trys muškietininkai“: visi už vieną – vienas už visus!

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

V. Matijošaitis Kauno „Žalgirio“ sirgalių iš arenos išvaryti neplanuoja

Kaune prasideda dizaino įvykis: pristatys, kaip atrodys miestai po 30 metų

Į duobę po pertraukos smigęs „Žalgiris“ patyrė pirmą Eurolygos pralaimėjimą

VMI laukia kauniečių mokesčių: priskaičiuota 5,4 mln. eurų

„Swedbank“ siūlo prie banko jungtis naudojant piršto antspaudą ar veido atpažinimą

Augant koronaviruso sergančiųjų skaičiui gali mažėti medikų teikiamų paslaugų

A. Monkevičius: koronaviruso plitimas mokymo įstaigose kelia nerimą

Svarbi žinia Kauno rajonui: dalis gyventojų liks be vandens

Nenorintiems registruotis baruose – baudos iki 1500 eurų

A. Veryga nepatenkintas „Žalgirio“ rungtynėmis: nusipirkus bilietą galima ir neiti