Smarvė Ramučiuose: gyvename kaip tvarte – Kas vyksta Kaune

Smarvė Ramučiuose: gyvename kaip tvarte

Asociatyvi nuotr. / R. Tenio nuotr.

Kauno rajono savivaldybėje pirmadienį įvyko pasitarimas, surengtas reaguojant į Ramučių gyventojų skundus dėl nemalonių kvapų, sklindančių iš mechaninių biologinių atliekų apdorojimo gamyklos, įsikūrusios Kauno mieste, Ateities plente.

Ramučių bendruomenė kreipėsi į įvairias atsakingas institucijas, bet realios pagalbos iki šiol nesulaukė.

Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas pabrėžė, kad savivaldybė sieks, kad nemalonių kvapų gyvenvietėje neliktų. „Tai nenormalu. Žmonių gyvenimo kokybė – svarbiausia“, – tvirtino meras.

Kaune paleisti nauji rūšiavimo ir biologinio apdorojimo įrenginiai 31 nuotr.

Prie bendro stalo su bendruomenės atstovais ir savivaldybės vadovybe sprendimų ieškojo Kauno regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Kęstutis Balčiūnas, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento ir Aplinkos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kauno agentūros atstovai.

Ramučių bendruomenės atstovai buvo kategoriški. Jie kaltino Aplinkos ministeriją, kad ji nesiryžta laikinai sustabdyti įmonės veiklos, kaip tokiais atvejais daroma civilizuotame pasaulyje, ir išsiaiškinti, kas padaryta ne taip ir ką reikia daryti, kad problemos neliktų. Gyventojams du mėnesius nebuvo pateiktas įmonės vadovybės veiksmų planas.

„Gyvename kaip tvarte – kvapas siaubingas, o sprendimo nėra“, – pyko seniūnaitė Vesta Steiblienė. Moteris įsitikinusi, kad informacija nuo žmonių slepiama.

Ramučių bendruomenės pirmininkas Arūnas Kmieliauskas situaciją įvardijo kaip ekologinę katastrofą. „Bjaurus kvapas jaučiamas visur, net namų viduje. Atsiranda sveikatos sutrikimų, – tvirtino bendruomenės pirmininkas.– Kur mums toliau kreiptis? Kur dėtis dviem tūkstančiams gyventojų? Kokia bus kompensacija?“

Atliekų apdorojimo gamyklos vadovas Kęstutis Balčiūnas teigė, kad nemalonūs kvapai iš gamyklos į aplinką patenka iš kompostuojamų biologinių atliekų. „Pasitarę su specialistais, planuojame probiotikais išpurkšti visas gamybines zonos. Tikimės, kad po to kvapų neliks“, – sakė K.Balčiūnas. Jei priemonė neveiks, bus statomi papildomi filtrai.

Aplinkos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriaus pavaduotojas Drąsutis Šuopis pastebėjo, kad praktika patvirtina šios priemonės veiksmingumą.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento skyriaus vedėja Inga Šinickienė tvirtino, kad pagal gyventojų skundą buvo atliktas oro taršos patikrinimas. Nenustatyta nei blogo kvapo, nei viršytų taršos normų. Planuojama atlikti antrą patikrinimą, vėjui pučiant į gyvenvietės pusę. Radę pažeidimų, būtinų veiksmų imsis aplinkosaugininkai.

V.Makūnas apgailestavo, kad nauja įmonė turi tiek rimtų trūkumų ir pradėjo veiklą skandalu. Meras mano, kad tokia situacija diskredituoja atliekų tvarkymo idėją Lietuvoje.

„Reikia tiesiogiai bendrauti su žmonėmis, juos informuoti ir skubiai taisyti broką“, – kalbėjo meras.

Pasitarime dalyvavusi LR seimo narė Raminta Popovienė jau išsiuntė raštą Aplinkos ministerijai. „Gerai, jei padės probiotikai. Bet tai ne sprendimas. Reikia nustatyti kvapo priežastį ir ją pašalinti“,- kalbėjo seimo narė.

Projektą „Kauno regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra“ įgyvendino VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centras. Bendra vertė – 34,4 mln. eurų. Projekto tikslas – Kauno regiono gyventojams tiekti ekonomiškas, saugias aplinkai ir visuomenei atliekų tvarkymo paslaugas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT