Prezidentas V. Adamkus šalies himną giedos šventėje Kaune

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Liepos 6 dieną Kauno rajono bendruomenė Valstybės dieną švęs kartu su išskirtiniais svečiais – Valdu Adamkumi ir Alma Adamkiene. Už gamtosaugos idėjų puoselėjimą ir pilietiškumo skatinimą Prezidentas bus apdovanotas Kauno rajono garbės ženklu.

Pasirašys sutartį su Seinais

Į iškilmes Raudondvario dvare taip pat ketina atvykti LR konsulato Seinuose ministras patarėjas Vaclovas Stankevičius, delegacijos iš Seinų (Lenkija) bei Užkarpatės (Ukraina), kiti užsienio svečiai.

„Mums tai didelė garbė ir patvirtinimas, kad Kauno rajonas yra matomas“, – sakė savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Su Užkarpatės apskritimi Kauno rajono savivaldybė pernai pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Seni draugystės ryšiai sieja ir su keliais Lenkijos regionais. Šiemet nuspręsta įteisinti partnerytę su Seinų apskritimi.

Apdovanos garbės ženklais

Iškilmingame Kauno rajono savivaldybės tarybos posėdyje Raudondvario pilyje garbės ženklais bus apdovanoti kraštui nusipelnę asmenys. Tai geriausias praėjusių metų Lietuvos krepšininkas, karmėlaviškis Jonas Mačiulis.  Linas Šalkus – treneris, ant aukščiausios LMKL pakylos šiemet atvedęs Kauno rajono moterų krepšinio komandą „Hoptrans Sirenos“. Abiem sportininkams bus įteikti I lygio Kauno rajono savivaldybės garbės ženklai.

II lygio garbės ženklu bus apdovanota Kulautuvos pagrindinės mokyklos dailės mokytoja Daiva Sasnauskienė, kurios mokiniai nuolat skina laurus įvairiuose konkursuose ir olimpiadose.

III lygio garbės ženklas paskirtas viešosios įstaigos „Sugrįžimas“ direktoriui Valdui Šiškui.  Jo vadovaujama priklausomybės ligų reabilitacijos bendruomenė Linksmakalnyje per 16 metų į visavertį gyvenimą sugrąžino maždaug pusę tūkstančio nuo narkotikų ir alkoholio priklausomų žmonių.

Prezidentas pamilo Vilkiją

I laipsnio Kauno rajono savivaldybės garbės ženklu už aplinkosaugos idėjų puoselėjimą ir pilietiškumo skatinimą bus apdovanotas V. Adamkus. Prezidentas su žmona Alma liepos 6 d. lankysis Raudondvaryje, o vakarop išvyks į Vilkiją, kur su vietos bendruomene sugiedos „Tautišką giesmę“. Čia jam ir bus teikiamas apdovanojimas.

V.Adamkus aktyviai dalyvauja „Gerumo ąžuolo“ draugijos veikloje. 2006 metais įkurtas pilietinis sambūris Kauno rajone ir kitose Lietuvos vietose pasodino tūkstančius ąžuolų. Vieną  tokį ąžuoliuką V.Adamkus yra pasodinęs Vilkijoje, šalia Šv. Jurgio bažnyčios. Bendruomenės pastangomis 2014 metais čia pastatytas paminklinis akmuo. „Tai pagarbos ir dėkingumo ženklas visiems, kurie sodina ąžuolus. Jeigu lyginti Lietuvą su ąžuolynu, reikia kalbėti ir apie labai skaudžius dalykus, apie iškirstą šventąjį ąžuolyną. Jis dabar vėl atgimsta ir tegul būna ilgaamžis ir tvirtas“, – kalbėjo V. Adamkus.

Kartu su „Gerumo ąžuolo“ draugija Prezidentas prisidėjo atstatant sudegusią Paštuvos Šv. Barboros bažnyčią. „Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad V. Adamkus, nepaisydamas savo sveikatos būklės, nuolat rodo dėmesį Kauno rajono žmonėms, susitinka su bendruomenėmis, skatina jaunimo pilietiškumą ir yra pavyzdys mums visiems“, – sakė V. Makūnas.

Paskutinis „Anties“ koncertas

Tradicinėje šventėje „Lietuva Raudondvario dvare“ liepos 6-ąją sporto aistruoliai galės dalyvauti bėgime „Bėk už Lietuvą Raudondvaryje“, istorijos mėgėjai – padiskutuoti su profesoriumi Alfredu Bumblausku. Šalia tradicinio amatų kiemelio, viduramžių vaišių ir raitelių pasirodymų bus galima stebėti Keistuolių teatro programą „Paskutiniai Brėmeno muzikantai“.

20 val. scenoje pasirodys renginio žvaigždė – pasaulyje garsus varinių ragų orkestras iš Sankt Peterburgo.

21 val. nuskambėjus „Tautiškai giesmei“, renginį užbaigs lietuviškojo roko dinozaurai – grupė „Antis“. Tai bus paskutinis šio kultinio kolektyvo pasirodymas žiūrovams.

Mindaugo karūnavimo dienos šventę Raudondvaryje ves Mindaugas (Stasiulis).

Autobusas veš nemokamai

Liepos 6-ąją į Valstybės dienos šventę  „Lietuva Raudondvario dvare“ nemokamai veš „Kauno autobusų“ 48A maršruto autobusai. Tuo pasirūpino Kauno rajono savivaldybės administracija.

Iš Kauno pilies autobusai išvyks: 11.00, 14.30, 16.15, 18.15, 20.00, 21.50 val. Iš stotelės „Svarstyklės“ Raudondvaryje išvyks: 11.50, 15.20, 17.05, 19.05, 20.50, 22.30 val. Autobusai bus pažymėti lentelėmis „Nemokamai“.

12 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Seime bus svarstoma idėja įpareigoti informuoti vairuotojus apie „trikojus“

Kauno klinikose – kova dėl milžiniškos vertės pirkinio: tūkstančiai sergančiųjų tapo valdininkų įkaitais

Pamatykite iš aukštai: po kelių mėnesių pertraukos stadione vėl verda darbai

Kauno oro uostas svarsto įrengti saulės jėgainių parką

Keičiasi Registrų centro e. paslaugų kainos

Už vaikų izoliaciją bus mokamos ligos išmokos

Kauno apskrityje užregistruoti du nauji koronaviruso židiniai

Naujausi duomenys: per parą Lietuvoje užfiksuoti 88 nauji koronaviruso atvejai

Kauno žydai: Izaoko Gliko portretas

Tūkstančiai vaikų Kaune išbandė unikalias pamokas: žinios ir įgūdžiai pravers visam gyvenimui