Teatralai kviečia dalintis istorijomis apie Žaliakalnio turgų | Kas vyksta Kaune

Teatralai kviečia dalintis istorijomis apie Žaliakalnio turgų

Organizatorių nuotr.

Rugsėjo pradžioje unikalioje Kauno vietoje, Žaliakalnio turgaus teatro festivalio metu, bus pristatyta „Maisto teatro” premjera. Kūrybinė spektaklio komanda kviečia visus, kurie bent kartą lankėsi Kauno Žaliakalnio turguje, pasidalinti savo atsiminimu apie jį ir taip sukurti  spektaklio istoriją.

[galerija kiek=”4″]

Prie kūrybinio proceso „Maisto teatro” komanda kviečia prisijungti kiekvieną kaunietį ar miesto svečią. Spektaklio komandai įdomios visos istorijos, kurios yra įvykusios būtent šioje miesto vietoje. „Galbūt Jūsų močiutė ar senelis kasdien keliasi ankstyvą rytą tam, kad galėtų Žaliakalnio turguje nusipirkti duonos? Gal čia susipažino mama ir tėtis? O gal šiame turguje pardavinėja skaniausius virtus burokėlius? Mes laukiame Jūsų istorijų”, – kurti kartu kviečia režisierė Saulė Norkutė.

„Maisto teatras” – tai teatras netradicinėse erdvėse, kuris įkvėpimo semiasi iš įvairių miesto erdvių ir istorijų apie jas. „Maisto teatro” pasirodymas – tai vizualinės bei garsinės instaliacijos, scenografijos, vaidybos ir judesio elementai bei maistas, kuris šiame teatre tampa pagrindiniu pasakojimo elementu. Ragaudamas, uosdamas ir kitais būdais tyrinėdamas maistą, žiūrovas tampa ne tik pasirodymo stebėtoju, bet ir aktyviu jo dalyviu bei kūrėju.

Spektaklis bus parodytas šių metų rugsėjo 10 dieną Žaliakalnio turguje. Po  80 metų pertraukos į šį turgų vėl sugrįžta teatras – aktoriai, šokėjai, cirko artistai ir akrobatai. Tik vieną dieną turgaus lankytojams ir žiūrovams padedant bus atgaivinta turgaus teatro forma, kurios esmė – improvizacija, žaidimas, bendravimas ir kūrybos džiaugsmas.

Įkvėpimo paieškos

Spektaklio režisierė Saulė Norkutė, scenografė Šarūnė Pečiukonytė, kompozitorius Vladas Dieninis, maisto antropologė Sandra Bogdanova ir objektų dizainerė Dovilė Gaižauskienė aktyviai lankosi įvairiose Žaliakalnio rajono vietose rinkdami naujas idėjas būsimam spektakliui. Kūrybinė komanda jau spėjo pabendrauti su Žaliakalnio pradinės mokyklos mokiniais, kurie kūrė trumpus garsinius pasirodymus, taip imituodami turgaus atmosferą. „Aušros“ bibliotekoje susitiko su Žaliakalnio bendruomene,  šnekučiavosi apie turgaus istoriją. Prie projekto taip pat prisijungė ir Kauno kolegijos Viešojo maitinimo katedra, kurios studentai kartu su profesionalių menininkų komanda pradėjo sudarinėti būsimos premjeros meniu.

„Žaliakalnio turgus – labai įkvepianti vieta, žmonės papasakoja labai įdomių nuotykių. Kartu su visa kūrybine komanda nekantraujame, ką dar naujo atrasime, ką išgirsime ir kokia galutinė spektaklio istorija gims rugsėjo mėnesį“ – džiaugėsi spektaklio režisierė Saulė Norkutė.

Istorijomis pasidalinti galima visą liepos, siunčiant į el. paštą: maistoteatras@gmail.com.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA