Kaune eksponuojamoje parodoje – kino žvaigždės užfiksuoti kadrai

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Birželio 28 d. antradienį 17:30 val. Kauno fotografijos galerijoje atidaroma Donato Stankevičiaus kuruota paroda „Mano kiemas‘16”. 

Tai jau antroji paroda projekto, kuris startavo pernai ir turėjo didelį pasisekimą. Parodą ir ją lydintį renginį pernai pavasarį aplankė rekordinis skaičius lankytojų. Ši paroda drauge apjungia saviraiškai analoginę fotografiją pasirinkusius asmenis.

Šįmet žiūrovai išvys kelių žmonių darbus, kuriems fotografija dažnai nėra pagrindinis užsiėmimas, bet jų gyvenime užima svarbią vietą. Pagrindinė šių metų tema – portretas. Parodos kuratorius nuolat stebi, siekia atrasti ir suburti kuriančius žmones, todėl asmenybių, įtrauktų į projektą spektras itin platus. Parodoje bus galima pamatyti legendinės Lietuvos kino žvaigždės talentingai užfiksuotus kolegas, svetur gyvenančius lietuvių autorius ir menininkus, kuriančius LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų) tematika.

„Mano kiemas” – labiau ne apie vietą, bet apie tam tikrą buseną. Apie momentą, kai norisi tyrinėti save, ar supančią aplinką, apie ieškojimą formų ir būdų tai padaryti. Tuo pačiu tai ir apie laiką, nusakantį, koks tuomet tas žmogus buvo, kas jam rūpėjo, kiek šio brangaus matavimo vieneto jis paskyrė vaizdo fiksavimui ar galvojimui apie jį. Ilgainiui atsiranda suvokimas, kad tas „Kiemas” visada egzistuoja, niekada neišnyksta, o tik keičiasi su pačiu žmogumi. Tik jis pats į save įsileidžia vis naujus dalykus, tik jis pats už tai atsakingas. Ir net tada, kai galvojame, kad vaikštome po svetimą, iš tikrųjų vaikštome po savo kiemą“ – sakė D. Stankevičius.

Parodoje eksponuojamų darbų autoriai: Juozas Budraitis, Rūta Urbonaitė, Malisauskas, Tomas Terekas, Romualdas Vinča, Laitas Rekus, Darius Jurevičius.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Lietuvoje patvirtinti 735 nauji koronaviruso atvejai: 7 žmonės mirė

Kauno klinikoms nepajėgiant susitvarkyti su sergančiųjų antplūdžiu, pacientai bus gydomi kitur

Fiksuoja skaitytojai: kaukėtas vyriškis su strėle puola pareigūnus

S. Skvernelis pažėrė kritikos rinkimų laimėtojams: negaliu sutikti su tokia taktika, nes kalbame apie koronaviruso valdymą

Koronavirusas patvirtintas dar vienam Seimo nariui

Nuostoliuose skęstantys renginių organizatoriai prašo valdžios paramos

Įsigaliojo griežtesni reikalavimai renginiams, prekybos vietose bus ribojami pirkėjų srautai

A. Veryga: artėjame prie Karštosios linijos ir testavimo pajėgumų ribų

Nuo sekmadienio vykstantiems iš Lietuvos į Jungtinę Karalystę - privaloma saviizoliacija

Sinoptikai: Vėlinių savaitgalį gali prireikti šiltesnio rūbo